Naujienų srautas

Sportas2019.03.30 20:19

Po pralaimėjimo „Rytui“ Maksvytis negailėjo kritikos teisėjams: ar mes tą patį krepšinį žiūrime?

LRT.lt 2019.03.30 20:19

Paskutiniajame ketvirtyje puikų krepšinį pademonstravę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai 70:52 įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir žengė svarbų žingsnį link antrosios vietos LKL pirmenybių reguliariajame sezone.

Sostinės ekipos strategas Dainius Adomaitis po mačo pabrėžė koncentraciją ir solidų auklėtinių pasirodymą gynyboje visas 40 žaidimo minučių.

„Kaip ir akcentavomės treniruotėse ties gynyba ir atkovotais kamuoliais, tai tikrai džiugu, kad puolime priimdami negerus sprendimus, kas liečia metimų selekciją pirmoje pusėje, nepadarėm žingsnio atgal gynyboje. Tą išlaikėme ir ketvirtas ketvirtis parodė gerą fizinį potencialą“, – vilniečiais didžiavosi D.Adomaitis.

Anot trenerio, gera gynyba nulėmė ir ketvirtajame kėlinyje surengtą spurtą, leidusį „Rytui“ triumfuoti prieš uostamiesčio ekipą.

„Vienas, antras perimtas kamuolys, geras spaudimas. Yra balansas tarp gynybos ir puolimo. Pirmoje pusėje turėjome problemų priimdami sprendimus. Prieidavome iki trečios opcijos ir ji būdavo sudėtingiausia. Antra, nepataikėme ir iš gerų situacijų, baudų metimų nemažai. Svarbiausia, kad likome susikoncentravę ties planu“, – pasakojo specialistas.

„Neptūno“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis nesugebėjo motyvuoti auklėtinių taip, kaip tą padarė jo oponentas. Uostamiesčio klubo gretose nebuvo krepšininko, pelniusio dviženklį taškų skaičių, o iš toli klaipėdiečiai pataikė tik 4 metimus iš 17.

„Gaila, kad pralaimėjome tokias svarbias rungtynes. Dar ne pabaiga, dar visas ketvirtas ratas, atkrintamosios. Daug ruošėmės, tris kėlinius turėjom nedidelę persvarą, galėjom turėti ją dar didesnę.

Neįmetėme greitame puolime, kur turėjom persvarą, prametėm gerus metimus. „Rytas“ gana pasyviai žaidė 3 kėlinius ir galėjom tuo pasinaudoti.

Paskutiniame kėlinyje kaip sugriuvom, tai... Gaila ne tik, kad pralaimėjom, bet rungtynės baigėsi ir didžiausiu skirtumu. Manau, kad skirtumas neatspindi kovos, kuri buvo aikštelėje ir galia, kad jis taip padidėjo, nes žinome, kad dar kovojame dėl antrosios pozicijos turnyro lentelėje“, – nenuleido galvos K. Maksvytis.

Vis dėlto, tada uostamiesčio ekipos strategas dėmesį nukreipė į teisėjavimą ir pradėjo ilgą monologą apie prastą arbitrų darbą.

„Teisėjavimas... Sakau, šiemet, kadangi leidžia kritikuot, tai ir kritikuosiu. Nesu patenkintas teisėjavimu savo komandos atžvilgiu. Kad ir šios dienos rungtynėse: Galdikui už kažkokį numuštą kamuolį švilpiama pražanga, po to varžovai eina mesti dvi baudas. Parachouskis rėžiasi į Delininkaitį tokioje pačioje ar net agresyvesnėje situacijoje – nieko. Parachouskis priiminėja kamuolį – pigi bauda, Kisielius priiminėja – nieko. Mes jau dvejas rungtynes, mano skaičiavimais, pralošėme rungtynių galuose dėl to.

Aš jau nekalbu apie rungtynes su Panevėžiu, kai teisėjai po peržiūros nusprendžia, kad nebuvo prieš Gailių pražangos! Kur, mano manymu, dvejose vietose pražanga buvo!

Aš turiu ginti savo komandą. Šiandien begindamas buvau eilinį kartą nubaustas technine pražanga. Kadangi skaičiuojate, kurie treneriai gauna daugiausiai techninių pražangų, paskaičiuokite, kurie teisėjai duoda daugiausiai techninių pražangų. Kad būtų lygu“, – pykčio neslėpė treneris.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi