2019.03.30 18:10

„Ferrari“ naujokas Leclercas Bahreine iškovojo pirmąją „pole“ poziciją savo karjeroje

LRT.lt2019.03.30 18:10

Bahreine vykusioje kvalifikacijoje varžovus greičiu pranoko ir geriausią rezultatą užfiksavo „Ferrari“ pilotas Charlesas Leclercas. Tai pirmoji sportininko „pole“ pozicija F-1 karjeroje.

21-erių lenktynininkas trečioje kvalifikacijos dalyje ratą įveikė per 1 min. 27.958 sek. Vėliau jis savo rezultatą dar pagerino (1:27.866) ir nepaliko vilčių konkurentams. Monakietis tapo antru jauniausiu „pole“ poziciją iškovojusiu „Formulės 1“ lenktynininku per istoriją, o taip pat pagerino Bahreino trasos rekordą.

Antras startuos C.Leclerco komandos draugas vokietis Sebastianas Vettelis. Jis antroje kvalifikacijos dalyje panaudojo papildomą padangų komplektą, todėl lemiamu metu turėjo tik vieną bandymą įveikti greitąjį ratą. S.Vettelio ratas nebuvo idealus, tad jis liko antras (+0.294).

Tuo tarpu, pirmajame etape Australijoje dominavusi „Mercedes“ komanda tenkinosi antrąja startine eile: britas Lewisas Hamiltonas (+0.324) buvo trečias, o suomis Valtteri Bottas (+0.390) – ketvirtas.  Penktą vietą išplėšė olandas Maxas Verstappenas (+0.886 sek.) su „Red Bull“, vos aplenkęs „Renault“ lenktynininką Keviną Magnusseną (+0.896).

Po pirmojo etapo pilotų įskaitoje lyderiauja V.Bottas (26 tšk.), lenkiantis L.Hamiltoną (18) ir M.Verstappeną (15).

Bahreino „Grand Prix“ startuoja sekmadienį 18 val. 10 min. Lietuvos laiku.