2019.03.30 08:42

Minesotoje – „Warriors“ nesėkmė ir konfliktai su teisėjais

LRT.lt 2019.03.30 08:42

NBA čempionai Ouklando „Golden State Warriors“ po pratęsimo 130:131 (32:27, 36:27, 18:32, 29:29, 15:16) turėjo pripažinti Minesotos „Timberwolves“ krepšininkų pranašumą.

Galingai startavusi Kalifornijos ekipa prasidedant ilgajai pertraukai jau buvo susikrovusi dviženklį pranašumą – 68:54.

Vis dėlto, „Timberwolves“ atsitiesė trečiajame kėlinyje. Josho Okogie ir Andre Wigginso vedami šeimininkai ketvirtį užbaigė 14:4 spurtu ir išlygino rezultatą prieš prasidedant paskutiniajam kėliniui.

Nugalėtojas per 48 minutes nepaaiškėjo – nors „Warriors“ atsiliko 4 taškais likus žaisti mažiau nei minutei, Stepheno Curry tritaškis ir vienas taiklus Draymondo Greeno baudos metimas išlygino rezultatą, o solidi gynyba kitoje aikštės pusėje leido išplėšti pratęsimą.

Šįkart „Timberwolves“ pradėjo galingai ir likus 1:40 iki finalinės sirenos turėjo 9 taškų persvarą. Čia iniciatyvos vėl ėmėsi S. Curry ir D. Greenas – pirmojo trys tolimi šūviai ir antrojo taškai iš po krepšio vėl išlygino rezultatą.

Šios 11-2 atkarpos metu čempionai turėjo nemažai priekaištų arbitrams. Kai svečiai atsiliko 4 taškais, Kevinas Durantas pataikė tritaškį, teisėjai sušvilpė pražangą ir, nors iš pradžių atrodė, kad taškai bus įskaityti, arbitrai greitai persigalvojo ir vertė „Warriors“ išsimesti kamuolį iš šoninės linijos.

Po paskutiniojo S. Curry tritaškio, išlyginusio rezultatą, Ouklando ekipos krepšininkai akivaizdžiai šaipėsi iš teisėjų, tačiau techninės pražangos nesulaukė.

Vis dėlto, teisėjai tarė paskutinįjį žodį mače. Likus 0,5 sek. iki rungtynių pabaigos „Timberwolves“ turėjo išsimesti kamuolį iš už šoninės linijos ir spėti atlikti pergalingą metimą. Anthony Tolliveris užmetė kamuolį Karlui Anthony-Townsui, tačiau perdavimas buvo per stiprus ir šeimininkų lyderis neturėjo šansų sugauti perdavimo. Nepaisant to, K. Durantas šiek tiek prilaikė aukštaūgį ir teisėjai sušvilpė pražangą, po kurios K. Anthony-Townsas pataikė vieną baudos metimą ir užtikrino Minesotos ekipos pergalę.

„Timberwolves“: Andrew Wigginsas 24 (9 atk. kam), Joshas Okogie 21 (4 per. kam.), Jerrydas Baylessas 17 (6 rez. perd.)
„Warriors“: Stephenas Curry 37 (11/19 tritaškių), Kevinas Durantas 23 (12 atk. kam., 7 rez. perd.), Klay Thompsonas 20.