Naujienų srautas

Sportas2019.03.30 00:18

Žalgiriečių pastangomis džiaugęsis Jasikevičius: šitie vyrai palieka širdį aikštelėje

LRT.lt 2019.03.30 00:18

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atlaikė kol kas svarbiausią šio sezono egzaminą Eurolygoje ir iškovojo pergalę Pirėjuje įveikdami vietos „Olympiacos“ – 72:68. Ši pergalė leido Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams toliau tęsti bilieto į Eurolygos atkrintamąsias medžioklę.

Po pergalės, bendraudamas su žiniasklaida, Š. Jasikevičius vardijo pergalės priežastis bei kalbėjo apie savo auklėtinių žaidimą.

„Smagu laimėti. Ypatingai žaidžiant gana prastai. Nežinau, kas tai lėmė. Galbūt mūsų nervai ir žinojimas, kad reikia laimėti. Šitie vyrai palieka širdį aikštėlėje ir ištraukė rungtynes. Man kaip treneriui norėtųsi daugiau kokybės, bet šiuo metu svarbiausios yra pergalės. Tas pergales imame, einame toliau ir bandome gerinti žaidimą. Turime daugiau potencialo. Kaip bebūtų, tokiose atmosferose gerą krepšinį nėra lengva demonstruoti. Šiai dienai svarbiausia laimėti. Dideli sveikinimai visiems“, – teigė strategas. 

Trečiojo kėlinio pabaigoje į aikštę metėte tris įžaidėjus. Ką norėjote pakeisti?

Norėjome žaisti greičiau. Norėjome matyti daugiau kamuolio judėjimo. Per pertrauką pabrėžėme, jog žaidžiame lėtai. Užlaikome kamuolį. Nelaukėme, iš kitos pusės, tokios varžovų gynybos. Norėjosi kamuolio judėjimo. Atrodė, kad susikuriame situacijas, bet mačiau, kad iki mūsų žmonių nesugeba ateiti kamuolys. Vėlgi Leo pradėjo geriau judėti trečiajame kėlinyje. Iš pradžių atrodė, kad jis prastai juda, kalbant apie fizinę formą. Kažkaip gavosi, kad perlaužėme rungtynes ir einame toliau.

Kaip pavyko rungtynių pabaigoje B. Daviesui susitvarkyti su savo užduotimis gynyboje?

Padarėme iš Briante Weberio „superstarą“. Gal mano paaiškinimai, kaip gintis prieš jį nesuveikė. Žmogus įėjo į rungtynes su labai lengvais taškais ir mūsų klaidų. Jis buvo praktiškai vienintelis realus žmogus kartu su N. Milutinovu, kuris mums kėlė grėsmę. Rungtynių pabaigoje susitvarkėme su juo ir tikrai apsigynėme. Susitikimo pabaigoje galėjo laimėti bet kuri komanda ir laimėjome mes.

Kaip pavyko pristabdyti N. Milutinovą?

„Olympiacos“ po mūsų krepšiu antrajame kėlinyje nusigriebė net 6 kamuolius. Labai daug kur buvo mūsų klaidos. Kažkodėl daugumoje situacijų prieš jį atsidūrė Aaronas White`as, o ne Brandonas Daviesas. Jam buvo labai sunku prieš tokį gigantą kaip N. Milutinovas.

Brandonas suklydo 6 kartus, tačiau gynyboje, atrodo, jo blokai įkvėpė komandą. Kiek buvo svarbus jo žaidimas?

Jeigu sąžiningai, galvoju, kad Brandonas yra žymiai aukštesnio lygio žaidėjas nei šiandien pademonstruotas jo pasirodymas. Esu kažkiek supykęs ant jo, bet negali iš jo atimti širdies. Jis vis tiek su ja ateina kiekvieną dieną, dirba, stengiasi. Kažkur kažkiek perdega. Šiai dienai svarbiausia laimėti rungtynes. Žaidžiame su tuo, ką turime.

Kiek jums smagu, kad komandai pavyko atgauti charakterį?

Mums tai labai svarbu. Šneka labai daug tarpusavyje ir džiaugiamės, kad atsirado žaidimas, kurio mes ir tikėjomės. Aišku, po traumų sugrįžus žaidėjams, jiems įeinant į formą, grįžta ir tavo vasaros idėjos. 

Liko vienas turas ir viskas yra jūsų rankose, bet tuo pat metu reiks ir skaičiavimų. Kiek yra smagu, kad prieš gerą mėnesį tikinčių labai daug nebuvo?

Čia nėra jokio skirtumo. Kitos mūsų rungtynės su „Lietkabeliu“. Emocijos, aišku, yra visai kitokios, kai turi šansą. Nemanau, kad nuo to kažkas pasikeistų. Eisime kito tikslo link. Esame sportininkai, norime nugalėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi