2019.03.29 23:14

„Žalgiris“ išgyveno Pirėjo pragarą ir tęsią kovą dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose

LRT.lt 2019.03.29 23:14

Kauno „Žalgiris“ (14-15) išgyveno dramą Pirėjuje ir tęsia įnirtingą kovą dėl bilieto į Eurolygos atkrintamąsias. Žalgiriečiai penktadienio vakarą Graikijoje 72:68 (16:18, 18:20, 14:13, 24:17) palaužė vietos „Olympiacos“ (14-15) bei turnyro lentelėje pergalių skaičiumi jau susilygino su Davido Blatto auklėtiniais.

Ar kauniečiai pateks į Eurolygos atkrintamąsias paaiškės kitą savaitę vyksiančiame paskutiniame Eurolygos reguliariojo sezono ture. Viena yra aišku – „Žalgiris“ ne tik turės įveikti Madrido „Real“ klubą išvykoje, bet ir tikėtis palankių rezultatų kitose arenose.

Dvikovoje Pirėjuje „Olympiacos“ pirmieji susikrovė pranašumą ir po Briante Weberio dvitaškio pirmavo – 7:2. „Žalgiris“ sėkmingai mažino atsilikimą (6:7), bet du šeimininkų tritaškiai ir septintasis B. Weberio taškas sukrovė šeimininkams ryškesnę persvarą – 15:8. Brandono Davieso ir Deono Thompsono taškai leido žalgiriečiams laisviau kvėpuoti – 14:18. Dar arčiau „Žalgirį“ prie Pirėjo komandos priartino Mariaus Grigonio dvitaškis – 16:18.

Žalgiriečiai tęsė pirmojo ketvirčio pabaigoje pradėtą spurtą antrajame kėlinyje ir sužaidė puikią atkarpą rezultatu 12:0 bei pirmą kartą dvikovoje turėjo persvarą – 24:18. „Olympiacos“ budino Nikola Milutinovas ir B. Weberis, o po Georgios Printezio dvitaškio Pirėjo ekipa vėl buvo priekyje – 29:27. Graikų ekipa kamuoliais maitino N. Milutinovą ir ši taktika pasiteisino – serbas pelnė 7 taškus iš eilės – 36:28. Žalgiriečių puolimą gaivino Nate`as Woltersas ir Aaronas White`as – 32:36. Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo keturiais taškais – 34:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje po A. White`o tritaškio „Žalgiris“ atsiliko trimis taškais – 39:42. Po šio epizodo žalgiriečiai užstrigo puolime ir beveik 5 minutes nepelnė nė vieno taško, o „Olympiacos“ tuo pasinaudojo ir nutolo – 39:51. „Žalgiriui“ vilčių įpūtė Leo Westermanno tritaškis ir N. Wolterso taškai – 45:51. Kėlinio pabaigoje tritaškį pataikė Artūras Milaknis ir žalgiriečiai vėl buvo arti varžovų – 48:51.

Ketvirtąjį kėlinį A. Milaknis pradėjo lygindamas rezultatą – 51:51. „Žalgirio“ spurtą iki 14:0 pratęsė N. Woltersas – 53:51. Komandos keitėsi taikliais metimais, o kauniečių gretose tritaškį įsviedė A. White`as – 58:55. Po keturių iš eilės B. Davieso taškų „Žalgiris“ kiek atitrūko – 62:57, tačiau fantastiškai žaidęs B. Weberis su komandos draugais perėmė inicatyvą – 63:62. Žalgiriečius traukė dvitaškius pelnę B. Daviesas ir D. Thompsonas, o pozicijas stiprino sudėtingas L. Westermanno metimas – 68:65.

Paskutinę susitikimo minutę N. Milutonovas tašku mažino atsilikimą – 66:68. L. Westermannas netaikliai atakavo iš toli, tačiau metimu pro šalį atsakė ir Pirėjo ekipa. Likus žaisti 13 sekundžių, „Žalgiris“ atsikovojo kamuolį puolime, o pražanga sustabdytas M. Grigonis realizavo baudų metimus – 70:66. „Olympiacos“, likus žaisti 5 sekundes, atsakė N. Milutonovo dvitaškiu. „Olympiacos“ pražanga sustabdė M. Grigonį, kuris vėl atstatė 4 taškų persvarą – 72:68. Per likusias 3,8 sekundės šeimininkai išsigelbėti nebespėjo.

Kauno „Žalgiris“: Aaronas White`as 14, Brandonas Daviesas 13, Leo Westermannas 11, Marius Grigonis 10.

Pirėjo „Olympiacos“: Briante Weberis 26, Nikola Milutinovas 18 (12 atk. kam.), Nigelis Williamsas-Gossas 8.