Sportas

2015.02.14 17:32

Lietuvos žvaigždes gesina NBA: J. Valančiūnas kol kas dažniau aikštę palieka nusivylęs, nei patenkintas

Asta Žukaitė, 15min.lt2015.02.14 17:32

Didžiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės NBA vidutiniokų klubuose – tik vargo pelės. Toks kol kas šis sezonas Linui Kleizai, Jonui Valančiūnui ir Donatui Motiejūnui.

Didžiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės NBA vidutiniokų klubuose – tik vargo pelės. Toks kol kas šis sezonas Linui Kleizai, Jonui Valančiūnui ir Donatui Motiejūnui.

Lietuvos krepšinio rinktinės treneriui Jonui Kazlauskui viešnagė Amerikoje optimizmo neįkvėpė. Anapus Atlanto nesijaučia gerai nei J. Valančiūnas, nei L. Kleiza, nei juo labiau D. Motiejūnas.

Visi trys NBA lygoje rungtyniaujantys lietuviai turi savų rūpesčių. Ir susijusių su krepšiniu, ir ne. Psichologiškai nelengva kiekvienam – Donatas negauna žaidimo laiko NBA ir vis išsiunčiamas į antrinę lygą, Jonui sunku atsiskleisti, o Linas užsisklendęs savyje dėl asmeninių problemų, apie kurias jis nenori viešai kalbėti.

Rinktinės treneris J. Kazlauskas norėjo išklausyti kiekvieną žaidėją. Arba, kaip švelniai sako pats, aplankyti savo vaikus Amerikoje. Vaikus, su kuriais nori tiesti pergalių tiltus Lietuvos krepšinio rinktinėje.

„Stengiausi suprasti, kaip jaučiasi Jonas ir Linas, bet juk negali įlįsti į žmogaus vidų. Daugiausiai kalbėjomės apie žaidimą, pasidalijome praktiniais patarimais, bet tuo pačiu ir padrąsinome. Šie žaidėjai labai reikalingi rinktinei, todėl susitikimas su jais buvo labai svarbus“, – Toronte savaitraščiui „15min“ sakė J. Kazlauskas.

Toks pats, o gal net dar svarbesnis, turėjo būti susitikimas su D. Motiejūnu. Jis neįvyko, todėl J. Kazlauskui buvo apmaudu. Iš NBA į NBDL lygą mėtomas lietuvis, treneriui kelia vis daugiau nerimo. 22-ejų aukštaūgis nė karto neatstovavo Lietuvos rinktinei, bet išgirsti atsakymą į klausimą „kodėl“, J. Kazlauskas norėjo iš paties krepšininko.

„Nepažįstu Donato, bet noriu pažinti ir jį suprasti. Turime visiems laikams išsiaiškinti, koks yra jo požiūris į rinktinę“, – sakė J. Kazlauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt