Sportas

2015.09.08 13:45

K. McHale`as apie D. Motiejūną: jis bus labai geras NBA žaidėjas

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Devynių dienų NBA atostogos Hiustono „Rockets“ komandai priartėjo prie pabaigos – penktadienį teksasiečiai svečiuose susikaus su Dalaso „Mavericks“ klubu, o šeštadienį savo arenoje priims Toronto „Raptors“ ekipą su „centru“ iš Lietuvos Jonu Valančiūnu.

Devynių dienų NBA atostogos Hiustono „Rockets“ komandai priartėjo prie pabaigos – penktadienį teksasiečiai svečiuose susikaus su Dalaso „Mavericks“ klubu, o šeštadienį savo arenoje priims Toronto „Raptors“ ekipą su „centru“ iš Lietuvos Jonu Valančiūnu.

Tai bus pirmoji iš dviejų numatytų Donato Motiejūno ir J. Valančiūno tarpusavio akistatų šį sezoną, nebent „Rockets“ su „Raptors“ atkrintamosiose bus nesustabdomi, nužygiuos iki pat NBA superfinalo ir ten susitiks mūšyje dėl aukso žiedų.

Kol kas šis scenarijus – ne toks ir nerealus: Hiustono kolektyvas su 36 pergalėmis ir 17 pralaimėjimų Vakarų konferencijoje dalinasi 3–4 vietas, o Kanados atstovai su tokiu pačiu rodikliu Rytuose žengia antri.

Iškart po Niujorke ir Brukline praūžusio NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio „Red Nation Roundtable“ laidoje apsilankė „Raketų“ vyriausiasis treneris K. McHale`as, kuris su vedėju Joeliu Blanku aptarė ne tik pirmą sezono pusę, bet ir tai, ko tikisi iš svarbiausios čempionato dalies.

Laidos vedėjo paklaustas, kur yra komandos paslaptis, kad ji, net ir be nemažai laiko dėl traumų nežaidusių Dwighto Howardo, Terrence`o Joneso ir Patricko Beverley, sugebėjo išsilaikyti tarp itin konkurencingos Vakarų konferencijos lyderių, K. McHale`as pirštu bedė į D. Motiejūną.

„D-Mo šiemet žengė labai didelį žingsnį savo karjeroje. Jam tai – jau treti metai lygoje, todėl jis turėjo judėti į priekį. Kitu atveju, jei jis nebūtų padaręs progreso, tai reikštų, kad jis tik tiek ir tegali – yra toks, koks buvo visus tuos tris sezonus. Esu matęs tikrai daug tokių žaidėjų, kurie, atvykę į NBA, taip ir nebeaugo, nebetobulėjo bei visą karjerą ir liko atsarginiais – devintu ar dešimtu suoliuko nariu.

O D-Mo sugriebė savo šansą, tobulėja su kiekvienu maču ir tampa labai labai geru NBA žaidėju. Labai solidus jo žaidimas nugara po krepšiu, metimai iš vidutinio nuotolio ir tritaškiai taip pat gerėja, jis vis stiprėja fiziškai ir vis geriau ginasi prieš išties pajėgius varžovų aukštaūgius.

Vienintelis dalykas, ties kuriuo jam dar reikia rimtai padirbėti, yra kova dėl atšokusių kamuolių. Tačiau jis šiemet padarė tikrai puikų darbą ir yra labai svarbus“, – savo auklėtinį atvirai gyrė triskart NBA čempionas ir septyniskart NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynių (tarp jų – ir legendinio 1987 m. mačo) dalyvis K. McHale`as.

Jis taip pat išskyrė Jameso Hardeno lyderystę bei pastangas gynyboje, bet teigė, kad norėtų, jog ir kiti jo auklėtiniai patys dažniau imtųsi iniciatyvos arba įžaistų kamuolį, o ne lauktų, ką darys J. Hardenas.

57-erių metų strategas paminėjo ir svarų atsarginių žaidėjų – Josho Smitho, Corey Brewerio ir Jasono Terry – indėlį į pergales.

Pasiteiravus, kokie tikslai yra keliami „Rockets“ klubui antrai sezono pusei, K. McHale`as pažymėjo, kad svarbiausia – užsitikrinti namų aikštės pranašumą pirmame NBA atkrintamųjų varžybų rate ir į sezono finišą atvykti pasiekus patį sportinės formos piką, nes tuomet ne toks ir didelis skirtumas, kas bus pirmieji varžovai.