Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos futbolo A lygoje – Kauno „Žalgirio“ klubas

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos futbolo A lygos čempionate debiutuosiantys Kauno futbolininkai sezoną pradės turėdami tvirtą Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo užnugarį – trečiadienį „Žalgirio“ arenoje įvykusioje spaudos konferencijoje „Spyris“ ir „Žalgiris“ paskelbė apie susijungimą.

Lietuvos futbolo A lygos čempionate debiutuosiantys Kauno futbolininkai sezoną pradės turėdami tvirtą Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo užnugarį – trečiadienį „Žalgirio“ arenoje įvykusioje spaudos konferencijoje „Spyris“ ir „Žalgiris“ paskelbė apie susijungimą.

Nuo šiol futbolo komanda „Spyris“ keičia pavadinimą ir rungtyniaus Kauno „Žalgirio“ vardu.

Pasak pranešimo, Kauno klubai sieks įrodyti, kad visame pasaulyje karaliaujantis futbolas ir mūsų šalyje dievinamas krepšinis gali ne tik konkuruoti dėl populiarumo, rėmėjų, bet ir gražiai sutarti, dirbti petys į petį.

Ambicingo projekto pristatyme dalyvavo Kauno meras Andrius Kupčinskas, „Žalgirio“ krepšinio klubo direktorius Paulius Motiejūnas, „Spyrio“ įkūrėjas ir dabartinis komandos vyriausiasis treneris Laimis Bičkauskas, „Žalgirio“ futbolo klubo būsimasis vadovas Eimantas Pūras, patyrę bei tituluoti ekipos futbolininkai Ignas Dedura ir Andrius Velička.

Abu žaidėjai – kauniečiai, jie perduos savo ilgametę patirtį jauniems komandos draugams, kurie sudarys „Žalgirio“ pagrindą.

A lygoje debiutuosiančioje ekipoje rungtyniaus dar vienas labai patyręs žaidėjas – 2007 metais geriausių Lietuvos futbolininkų rinkimuose antrąją vietą užėmęs Audrius Kšanavičius. Su šiais trim aukšto lygio futbolo ragavusiais vyrais kartu žais gerokai jaunesni vaikinai, kurie turės puikią progą semtis patirties iš pripažintų asų. Artimiausiomis dienomis „Žalgirio“ komandą galbūt papildys ir vienas ar keli legionieriai.

„Labai džiaugiamės žengdami naują žingsnį klubo istorijoje. Su futbolo ekspertų ir miesto pagalba žengiame į naują sritį. Labai džiaugiamės, kad komanda žais aukščiausioje lygoje. Manau, ir sirgaliams tai bus įdomus žingsnis. Tikiuosi sėkmingo projekto“, – teigė P. Motiejūnas.

Kauno krepšinio ir futbolo klubai negalėtų vystyti bendros veiklos, jei turėtų skirtingą viziją. Šiuo atveju „Žalgirio“ ir „Spyrio“ vizijos sutapo. LKL čempionų klubas visada garsėjo tuo, kad didelį dėmesį skiria jauniems žaidėjams, suteikia šansą jiems atsiskleisti. „Žalgiris“ siekia, kad jam atstovautų kuo daugiau kauniečių. Tokius pat tikslus užsibrėžęs ir A lygoje debiutuosiantis Kauno futbolo klubas.

„Į šį tikslą buvo eita ketverius metus. Miestas neturėjo savo futbolo komandos aukščiausioje lygoje. Mes esame krepšinio miestas, tačiau esame ir sporto miestas, išgyvenome dėl futbolo nesėkmių. Šiandien yra istorinė diena, nes futbolas sugrįžta į miestą“, – kalbėjo Kauno meras A. Kupčinskas.

Šiemet futbolininkams ambicingų tikslų nekeliama, į pirmąją turnyro lentelės pusę komanda greičiausiai nepretenduos. L.Bičkausko auklėtiniams keliamas tikslas – tobulėti, nuosekliai, žingsnis po žingsnio kopti aukštyn.

Konferencijos metu simboliniai futbolo komandos marškinėliai su „Žalgirio“ logotipu, pažymėti pirmuoju numeriu, įteikti merui A. Kupčinskui.

„Žalgirio“ krepšinio klubas neseniai paminėjo garbingą 70-metį, tad kolegos futbolininkai žalgiriečiams įteikė 70-uoju numeriu paženklintus marškinėlius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.