Naujienų srautas

Sportas2019.03.28 11:13

Bręsta skandalas: lietuvius įveikti Liuksemburgui padėjo žaisti negalėjęs futbolininkas?

LRT.lt 2019.03.28 11:13

Rusų sporto dienraštis „Sovietsky sport“ teigia, jog net dvejose Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse dalyvavo to daryti negalėję žaidėjai. Vienas iš minėtų atvejų rimtai liečia ir Lietuvos rinktinę.

Pirmasis „nusikaltėlis“ - Ukrainos rinktinei atstovaujantis brazilas Junioras Moraesas. Dėl jo Liuksemburgo futbolo federacija jau kreipėsi į UEFA teigdama, jog jis neturėjo teisės atstovauti Ukrainos nacionalinei komandai.

Reglamentas nustato, kad norint į rinktinę pasikviesti tos šalies pilietybės neturintį futbolininką, jis privalo arba būti gimęs toje šalyje, jo tėvai privalo būti gimę toje šalyje, arba jis toje šalyje turi nepertraukiamai išgyventi ne mažiau negu penkerius metus.

Moraeso atveju Ukrainoje buvo išgyventa tik 4 metus ir 8 mėnesius, mat paskui šis buvo išnuomotas Kinijos klubui, kur praleido dar pusmetį.

Tačiau dar įdomesnė situacija susiklostė pačioje Liuksemburgo rinktinėje, mat jos gretose rungtyniauja natūralizuotas portugalas Gersonas Rodriguesas.

Šis Liuksemburge atsidūrė 2013-aisiais, čia atstovavo trims šalies klubams, o 2017-aisiais pakėlė sparnus į Nyderlandus. Vėliau sekė karjeros etapai Moldovoje ir Japonijoje, tad penkerių metų paeiliui Liuksemburge praleista nebuvo.

Primename, jog G. Rodriguesas penktadienį savo įvarčiu Liuksemburgui įveikti Lietuvos rinktinę 2:1.

PAPILDYTA: portalo „Kauno diena“ konferencijoje svečiavęsis LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, paklaustas apie susidariusią situaciją, sakė didelių vilčių dėl galimos techninės pergalės nepuoselėjantis.

„Žinome apie tokią galimybę, laukiame oficialaus patvirtinimo iš UEFA. Mums tai būtų dovana, bet, atvirai sakant, didelių vilčių į tai nededame", - pripažino E. Stankevičius.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi