Sportas

2019.03.28 09:43

Badmintonininkė Vytautė Fomkinaitė užsitikrino kvietimą į Europos žaidynes

LRT.lt2019.03.28 09:43

Pasibaigus metus trukusiai badmintono atrankai į birželio mėnesį Minske (Baltarusija) vyksiančias antrąsias Europos žaidynes, paaiškėjo ir šią atranką sėkmingai įveikę sportininkai. Teisę Europos žaidynių moterų vienetų badmintono turnyre iškovojo ir 21-erių metų Lietuvos atstovė Vytautė Fomkinaitė.

Kaune besitreniruojanti trenerio Juozo Špelverio auklėtinė, per 12 mėnesių trukusią atranką sužaidusi net 16 pasaulinio reitingo kvalifikacinių turnyrų ir sėkmingai pasiekusi atrankos periodo finišą, užsitikrino 25-ąją vietą tarp 29 pajėgiausių į Europos žaidynes kviečiamų badmintonininkių. Dar trys žaidynių dalyvės paaiškės kiek vėliau.

Žaidynes organizuojanti Baltarusija įgauna privilegiją nominuoti dvi savo sportininkes, nepaisant jų per atrankos laikotarpį pasiekto rezultato, o dar vieną žaidynių dalyvę pakvies Europos olimpinis komitetas, prieš tai kandidatūrą suderinęs su Europos badmintono federacija (Badminton Europe).

V. Fomkinaitė dar išlaiko nedidelį šansą sulaukti ir antro pakvietimo į Europos žaidynes. Pasibaigus žaidynių atrankos periodui, V. Fomkinaitės ir Gerdos Voitechovskajos duetas galutinėje stipriausių badmintono moterų dvejetų rikiuotėje užima 16-ąją vietą. Pirmosios 14 porų pakvietimų į žaidynes sulauks iškart. Į žaidynes vieną vietą, pasinaudojęs organizatoriams skiriama privilegija, turėtų paskirti Baltarusijos olimpinis komitetas, o dar vieną porą pakvies Europos olimpinis komitetas.

Lietuvos merginų porai, pasiekusiai aukščiausią karjeroje 89-ąją poziciją pasaulio reitinge, to nepakako, norint patekti tarp 14 geriausių Senojo žemyno porų, kviečiamų dalyvauti Europos žaidynėse. Jos į žaidynes dar galėtų patekti tuo atveju, jei viena ar kelios atranką sėkmingai įveikusios badmintonininkių poros dėl kokių nors priežasčių žaidynėse dalyvauti atsisakytų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt