Naujienų srautas

Sportas2019.03.26 19:40

Šansas Kaunui? Atėnai gali netekti progos organizuoti kitų metų Eurolygos finalo ketvertą

LRT.lt 2019.03.26 19:40

Nors anksčiau buvo skelbta, jog 2020-aisiais Eurolygos finalo ketvertas turėtų vykti Atėnuose, situacija gali pasikeisti iš esmės. Krepšinio šventė Graikijoje galimai bus nukelta į 2021-uosius. Priežastis paprasta – šalies vyriausybė nėra įvykdžiusi reikalingų finansinių įsipareigojimų, o pagrindiniais kandidatais perimti turnyro organizavimą laikomi Paryžius ir Kaunas, skelbia Izraelio puslapis Sports Walla.

„Panathinaikos“ svajojo finalo ketvertą sugrąžinti į Atėnus pirmą kartą nuo Željko Obradovičiaus eros, tačiau to gali tekti palaukti dar metus.

Graikijos vyriausybė buvo pateikusi Eurolygai prašymą rengti kitų metų finalo ketvertą Atėnuose, derybos buvo pažengusios tikrai toli, mat tarp suinteresuotų pusių vyko ne vienas susitikimas ir kompromisas jau atrodė rastas.

Tačiau šalyje kilusi politinė krizė, galinti iššaukti ir priešlaikinius rinkimus, privertė graikų valdžią suabejoti ir iš naujo persvarstyti savo įsipareigojimus. Finansinių kriterijų įvykdymo laikas jau prabėgo, tad išlieka reali galimybė, jog kitais metais Graikijoje finalo ketvertas nevyks.

Svarbu paminėti, jog graikų kandidatūra galutinai dar nėra atmesta – laukiama šalies valdžios tolimesnių veiksmų, tačiau Eurolyga jau yra nusimačiusi du miestus, kurie, reikalui esant, galėtų suorganizuoti finalo ketverto varžybas. Tai – Kaunas ir Paryžius.

Prancūzijos sostinė finalo ketverto varžybas yra organizavusi daugiau kartų, nei bet kuris kitas miestas – 1991, 1996, 2001 ir 2010-aisiais. Nepaisant to, šį kartą Paryžiaus opcija nėra pati realiausia, mat pastaraisiais metais Eurolyga siekia finalo ketverto varžybas vykdyti miestuose, kurių komandos dalyvauja didžiausiame Europos krepšinio turnyre.

Kaunas, tuo tarpu, pastaraisiais metais pasižymi itin dideliu lankomumu ir renka daugiausiai sirgalių visoje lygoje – vidutiniškai po 14,100.

Sprendimas dėl kitų metų įprastai yra paskelbiamas einamojo sezono finalo ketverto metu (šiemet jis vyks Vitorijoje). Tačiau, susidarius tokiai situacijai, šis sprendimas gali būti nukeltas į tolimesnį laiką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi