Sportas

2015.09.08 13:45

„Ekrano“ atgimimas: ekipa beldžiasi į A lygą, argentinietis sumokės 400 tūkst. eurų skolą

15min.lt 2015.09.08 13:45

Vasario 11-oji gali žymėti Panevėžio „Ekrano“ futbolo klubo eros pabaigą arba naujas galimybes, skelbia ekipos internetinis puslapis. Daugkartinio šalies čempiono vadovybė tikina, kad ties bankroto riba buvusi futbolo komanda šiandien pajėgi atsitiesti, o naujas klubo investuotojas iš Argentinos sutinka skirti nemažas lėšas pinigų, kad „Ekranas“ vėl taptų elitine Lietuvos futbolo ekipa. Klubas žada iki sezono pradžios sumokėti visas skolas – apie 400 tūkst. eurų.

Vasario 11-oji gali žymėti Panevėžio „Ekrano“ futbolo klubo eros pabaigą arba naujas galimybes, skelbia ekipos internetinis puslapis. Daugkartinio šalies čempiono vadovybė tikina, kad ties bankroto riba buvusi futbolo komanda šiandien pajėgi atsitiesti, o naujas klubo investuotojas iš Argentinos sutinka skirti nemažas lėšas pinigų, kad „Ekranas“ vėl taptų elitine Lietuvos futbolo ekipa. Klubas žada iki sezono pradžios sumokėti visas skolas – apie 400 tūkst. eurų.

Lietuvos futbolo federacijos Licencijavimo komiteto bei Licencijavimo apeliacinio komiteto sprendimais Panevėžio futbolo klubui „Ekranas“ pirmą kartą istorijoje nebuvo suteikta teisė dalyvauti 2015-ųjų A lygos pirmenybėse.

Vadovaujantis LFF varžybų nuostatais, klubo, dalyvavusio licencijavimo procese, bet negavusio A lygos licencijos, motyvuotu prašymu LFF Vykdomasis Komitetas gali suteikti tokiam klubui teisę dalyvauti LFF A lygos čempionate, todėl „Ekranas“ antradienį paprašė LFF Vykdomojo komiteto suteikti teisę klubui dalyvauti LFF A lygos čempionate išimties tvarka ir nurodė motyvus, dėl kurių minėta teisė turėtų būti suteikta.

Pergalių kelias

„Ekranas“ yra vienas seniausių ir stabiliausių, o taip pat ir sėkmingiausių Lietuvos futbolo klubų, nuo 1990-ųjų net 7 kartus tapęs A lygos čempionais, iš jų šešis kartus per pastaruosius dešimt sezonų. Taigi, pastarąjį dešimtmetį „Ekranas“ buvo dominuojanti jėga Lietuvos futbole.

Komanda reguliariai dalyvaudavo UEFA organizuojamose varžybose. Klubas yra išugdęs daugybę įvairaus amžiaus grupių Lietuvos futbolo rinktinių narių. „Ekrano“ namų rungtynių lankomumas buvo vienas didžiausių iš Lietuvos klubų. Taip pat per pastarąjį dešimtmetį klubo vadyba įdiegė daug naujovių rinkodaros, vadybos srityse, dėl ko sudarytos prielaidos ir kitų futbolo klubų lygio kilimui.

„Ekranas“ yra neabejotinai vienas didžiausių vardų Lietuvos futbolo padangėje. Todėl, klubo nuomone, jeigu LFF Vykdomajam komitetui LFF varžybų nuostatose numatyta teisė išimties tvarka suteikti galimybę klubui dalyvauti A lygos varžybose, tokia teisė neabejotinai turėtų būti suteikiama futbolo klubams, ypatingai prisidėjusiems prie Lietuvos futbolo plėtros. Būtent toks ir yra „Ekranas“.

Priešingu atveju iškyla didelė grėsmė dėl klubo tolimesnės veiklos tikslingumo. „Ekranui“ negavus teisės dalyvauti 2015 m. A lygos sezone, nauji investuotojai praras interesą įgyvendinti savo ketinimus dėl klubo skolų padengimo bei parengimo A Lygos varžyboms. „Ekranas“ būtų priverstas nutraukti savo veiklą ir bankrutuoti.

Tokio futbolo klubo praradimas būtų itin neigiamas ne tik jo sirgaliams, Panevėžio miestui, bet ir visam Lietuvos futbolui. Be to, jeigu nebus sudarytos sąlygos „Ekranui“ išvengti labiausiai neigiamų padarinių, žalą patirs ir klubo kreditoriai, įskaitant žaidėjus ir darbuotojus.

Dėl licencijos kriterijų įgyvendinimo

„Ekranas“ pripažįsta, kad 2015 m. licencijavimo sezone be paraiškos licencijai gauti faktiškai nėra pateikęs dokumentų, pagrindžiančių klubų licencijavimo taisyklėse nustatytų kriterijų įgyvendinimą.

Ne paslaptis, kad „Ekranas“ pastarąjį futbolo sezoną turėjo rimtų ekonominių sunkumų. Klubo skolos kreditoriams, įskaitant ir žaidėjus bei darbuotojus siekia apie 400 000 Eurų. „Ekranas“ pateikė paraišką dalyvauti licencijavimo sezone ir gauti A Lygos licenciją 2015 metų sezonui, tačiau viso iki šiol vykusio proceso metu pagrindinė Klubo užduotis buvo surasti strateginį investuotoją ir tokiu būdu išsaugoti Klubo egzistavimą.

Dėl to visas „Ekrano“ vadovų dėmesys licencijavimo proceso metu buvo būtent užtikrinti investuotojo atėjimą į klubą tokiu būdu sudarant finansines prielaidas klubo egzistavimui.

Pažymėtina, kad būtent per pastarąsias dvi savaites klubo dabartiniams vadovams pavyko surasti asmenis, kurie yra tvirtinai pasiryžę ne tik padengti skolas, tačiau ir skirti pakankamai lėšų klubui startuoti 2015 metų sezone.

LFF Vykdomajam komitetui suteikus teisę „Ekranui“ dalyvauti A Lygos varžybose išimties tvarka bei nurodžius atitinkamą terminą, klubas galėtų operatyviai, ne vėliau kaip iki sezono pradžios, užtikrinti taisyklėse numatytų sąlygų įgyvendinimą ir pateikti LFF tai patvirtinančius dokumentus.

Sporto kriterijai

„Ekranas“ yra iškovojęs teisę dalyvauti A Lygos čempionate. Klubas visuomet atitikdavo sporto kriterijus, susijusius su jaunimo ugdymo programos įgyvendinimu bei jaunimo komandų skaičiumi. Klubas jau daug metų bendradarbiauja su Panevėžio futbolo akademija, su kuria savo santykius grindžia dar ir dabar galiojančia bendradarbiavimo sutartimi. Suteikus išimties tvarka teisę dalyvauti A lygos varžybose, „Ekranas“ operatyviai, ne vėliau kaip iki sezono pradžios, įgyvendintų visus reikalavimus, kuriuos LFF Vykdomasis komitetus pripažintų kaip būtinus įgyvendinti.

Pažymėtina, kad praėjusį sezoną II-ąją vietą LFF A lygos dublerių komanda, treniruojama Mariaus Skinderio, šiuo metu treniruojasi pilna jėga ir, jeigu „Ekranui“ būtų suteikta teisė dalyvauti A lygos čempionate, minėta komanda sudarytų „Ekrano“ komandos 2015 m. sezonui pagrindą. Be to, klubo investuotojai yra parengę labiau patyrusių užsieniečių žaidėjų, kurie prisijungtų prie komandos, sąrašą.

Klubas taip pat yra preliminariai sutaręs ir su šiuo metu besitreniruojančiais kai kuriais vyresniais Lietuvos futbolininkas dėl jų prisidėjimo prie komandos tuo atveju, jeigu klubui būtų suteikta teisė dalyvauti A Lygos čempionate. Taigi, „Ekranas“ sugebėtų suburti komandą, pajėgią startuoti A Lygos čempionate.

Apie klubo investuotojus

Investuotojai, kurie ketina investuoti į klubą yra Argentinos verslo grupė „Such Group“, kuriai atstovauja lietuvių kilmės argentinietis verslininkas bei ekonomistas Jose Sabaliauskas, kuris ilgą laiką buvo Argentinos – Lietuvos komercijos, pramonės ir paslaugų rūmų prezidentas, padėjęs ne vienai Lietuvos įmonei plėtoti verslą Argentinoje.

Minėta Argentinos investuotojų grupė turi didelę stambaus verslo patirtį (statybų sektorius, viešbučių verslas). Be to, minėti investuotojai turi patirties futbolo vystymo srityje, kadangi viena iš investuotojų veiklų susijusi su futbolo vystymu (akademijų veikla, ekonominės žaidėjų teisės). Bendra grupės apyvarta 2014 metais buvo didesnė nei 46 mln. JAV dolerių.

Suteikus teisę „Ekranui“ dalyvauti A lygos čempionate išimties tvarka, investuotojai ketina nedelsiant suteikti finansavimą, skirtą, visų pirma esamų įsiskolinimų padengimui bei pasirengimo ir dalyvavimo A lygos varžybose vykdymui.

Šiuo metu yra rengiami dokumentai (susitarimai ir kt.), pagrindžiantys klubo ir investuotojų bendradarbiavimą, reglamentuojantys investuotojų pareigas.