Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Š. Jasikevičius – Eurolygos legendų sąraše

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Vienas ryškiausių 21 amžiaus Europos krepšininkų Šarūnas Jasikevičius sulaukė įvertinimo, kurio nusipelnė. Jis bus įtrauktas tarp visų laikų geriausių Eurolygos krepšininkų – į Eurolygos legendų sąrašą.

Vienas ryškiausių 21 amžiaus Europos krepšininkų Šarūnas Jasikevičius sulaukė įvertinimo, kurio nusipelnė. Jis bus įtrauktas tarp visų laikų geriausių Eurolygos krepšininkų – į Eurolygos legendų sąrašą.

Iškilminga ceremonija vyks ketvirtadienį prieš „Top 16“ etapo rungtynes Kaune su Madrido „Real“ komanda. Ši E grupės dvikova paskelbta savaitės rungtynėmis.

38 metų įžaidėjas 16 metų trukusią karjerą baigė pernai ir šiuo metu dirba Kauno „Žalgirio" trenerio Gintaro Krapiko asistentu.

Per savo karjerą jis yra iškovojęs keturis Eurolygos čempiono titulus. Jis yra vienintelis krepšininkas, tapęs čempionu su trimis skirtingomis komandomis.

Įžaidėjo etalonu laikomas lietuvis pirmą kartą Eurolygą užkariavo 2003 m. su „FC Barcelona“ ekipa, o tų metų rudenį su Lietuvos rinktine virš galvos kėlė ir Europos čempionų taurę. Po to jis triumfą Eurolygoje dusyk kartojo su Tel Avivo „Maccabi“ klubu. 2005 m. Šaras buvo išrinktas naudingiausiu Eurolygos finalo ketverto žaidėju.

Savo trofėjų kolekciją ketvirtuoju Eurolygos čempionu titulu Š. Jasikevičius papildė 2009 m. atstovaudamas Atėnų „Panathinaikos“ komandai. Be to, jis yra tapęs Ispanijos, Izraelio, Graikijos, Turkijos čempionu, o krepšininko karjerą baigė praėjusį sezoną laimėdamas Lietuvos krepšinio lygą.

Per trylika sezonų Eurolygoje Š. Jasikevičius užkariavo stipriausio Europos krepšinio turnyro rekordų knygas. Jis yra šešių statistinių kategorijų visų laikų dešimtukuose. Labiausiai išsiskiria pavydėtinas Š.Jasikevičiaus baudų taiklumas (92,3 proc.) – per 226 rungtynes jis prametė tik 46 iš 594 baudų metimų.

Š. Jasikevičius bus ketvirtasis krepšininkas, paskelbtas Eurolygos legenda. Iki tol Eurolyga ši titulą suteikė Theodorui Papaloukui, Ramūnui Šiškauskui ir Juanui Carlosui Navarro.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi