Naujienų srautas

Sportas2019.03.25 18:40

Messina gali tapti naujuoju būsimų Lietuvos rinktinės varžovų vyriausiuoju treneriu

LRT.lt 2019.03.25 18:40

Būsima Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės varžovė FIBA Pasaulio taurės H grupės turnyre Kanados rinktinė ieškos naujo komandos vyriausiojo trenerio. Pasibaigus ciklui su nacionaline ekipa, apie tai, jog dėl „asmeninių priežasčių“ nebesieks tęsti darbų nacionalinėje ekipa pranešė Jay Triano. Kanadietį gali pakeisti tarp potencialių minimas italas Ettore Messina, skelbia sportsnet.ca.

60-metis specialistas pirmą kartą Kanados ekipos vyr. treneriu tapo 1998 metais ir sėkmingai vadavovo kanadiečiams 2000 m. Sidnėjaus olimpinėse žaidynese, kuriose ekipa ketvirtfinalyje 5 taškų skirtumu nusileido būsimiems vicečempionams prancūzams. 2004 m. J. Triano buvo atleistas, bet jau 2012 m. grįžo į puikiai pažįstamą poziciją ir tęsė darbus iki atrankos į 2019 m. FIBA Pasaulio taurės atrankos turnyro pabaigos.

Per pastaruosius ketverius metus J. Triano treniruojama Kanados rinktinė pasiekė 27 pergales ir patyrė tik 5 nesėkmes. J. Triano gyvenimo aprašymą puošia ir vienas itin solidus faktas – specialistas 2008-11 m. buvo vyriausiasis Toronto „Raptors“ klubo treneris bei tapo pirmuoju kanadiečiu vadovavusiu NBA klubui.

Kanados vyrų krepšinio rinktinės vadovo Rowano Barretto, Duke`o universiteto žvaigždės R.J. Barretto tėvo, laukia itin atsakinga užduotis – rasti naują vyriausiąjį trenerį rinktinei, kuri pretenduoja surinkti pačią talentingiausią sudėtį nacionalinės ekipos istorijoje.

R. Barrettas jau bendravo su keturiais potencialiais kandidatais, įskaitant dirbti nacionalinėje komandoje atsisakiusį J. Triano.

Tarp likusių trijų pretendentų yra skambių ir lietuviams žinomų pavardžių. Vienas tokių – San Antonijaus „Spurs“ klubo trenerių štabe besidarbuojantis italas Ettore Messina. „Krepšinio profesioriumi“ vadinamas specialistas dukart savo karjeroje treniravo Italijos vyrų krepšinio rinktinę, o prieš išvykdamas į NBA dirbo tokiuose Europos klubuose kaip Bolonijos „Virtus“, Trevizo „Benetton“, Maskvos CSKA, Madrido „Real“. Vėliau treneris darbavosi ir Los Andželo „Lakers“ trenerių štabe, o nuo 2014 m. prisijungė prie „Spurs“.

Kitas kandidatas – 60-metis Gordonas Herbertas, praeityje žaidęs Kanados rinktinėje bei dirbęs įvairiuose Europos krepšinio klubuose. Tarp galimų būsimų lietuvių varžovų vairininkų minimas ir 50-metis Royus Rana, 2017 metais kartu su Kanados U-19 rinktine tapęs pasaulio čempionu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi