Praėjusį sezoną skundęsi rungtynių gausa, po Naujųjų metų Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai galės skųstis dvikovų stoka.
Praėjusį sezoną skundęsi rungtynių gausa, po Naujųjų metų Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai galės skųstis dvikovų stoka.
Sausio ir vasario mėnesiais numatytos aštuonios „Lietuvos ryto“ rungtynės. Tais pačiais mėnesiais praėjusį sezoną „Lietuvos rytas“ sužaidė net 17 dvikovų.
„Kai įpranti prie pastarųjų sezonų intensyvaus ritmo, žinoma, rungtynių trūkumą jausime, – BasketNews.lt portalui sakė „Lietuvos ryto“ treneris Darius Maskoliūnas. – Bet yra kaip yra, nepridėsime tų rungtynių. Turėsime galimybę gerinti žaidimą treniruotėse. Reikia su tuo susitaikyti.“
Didelis rungtynių skaičiaus skirtumas šiemet ir kitąmet – dėl pakeistos varžybų sistemos. Dėl įtempto tvarkaraščio „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ nusprendė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes žaisti tik išvykose, o Baltijos krepšinio lygoje (BBL) ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre nedalyvauti apskritai.
Maža to, „Lietuvos rytas“ jau baigė kovas Eurolygoje. Vilniečiams liko tik retos dvikovos LKL ir mačai VTB Vieningoje lygoje.
„Mes su „Žalgiriu“ norėjome tik vieno rato LKL, tad yra kaip yra, – tikino D. Maskoliūnas. – Taip, dabar mums būtų visai nieko žaisti daugiau rungtynių su Lietuvos komandomis, bet sprendimą priėmėme su ta mintimi, jog pateksime į Eurolygos „Top 16“ etapą.“
Dėl sugriautos sistemos labiausiai kenčia silpniausios šalies ekipos.
Per du naujųjų metų mėnesius Kauno „LSU-Baltų“ tvarkaraštyje numatytos penkerios rungtynės, o Kėdainių „Nevėžio“ – vos keturios.
„Mums tai išvis tragedija, – susirūpinimo neslėpė „LSU-Baltų“ vadovas Edas Nickus. – Sausį numatomos dvejos rungtynės. Neįsivaizduoju, kaip žaidėjai gali tobulėti.“
„Krepšininkams nėra lengva, atsiranda didelė monotonija, – teigė „Nevėžio“ direktorius Karolis Kalvaitis, kuris yra rungtyniavęs LKL. – Visiems patinka labiau žaisti nei treniruotis.“
Šios dvi komandos nuskriaustos dėl prasto žaidimo BBL. Nei Kauno, nei Kėdainių ekipos nepateko į „Top 16“ etapą ir jų sezonas Baltijos lygoje baigėsi kaip niekada anksti.
Prieš šį sezoną pakeista BBL sistema žada įdomesnę kovą antrajame etape, tačiau nepagalvota apie turnyro lentelės dugne likusias ekipas.
LKL debiutuojantys „LSU-Baltai“ turi pratintis prie retų rungtynių skaičiaus. Praėjusį sezoną vien per reguliarųjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną kauniečiai sužaidė 44 rungtynes.
„Per visą šį sezoną sužaisime 22–30 rungtynių, nors esame įpratę žaisti apie 100 rungtynių, – teigė E. Nickus. – Aukščiausio lygio komandos žaidžia būtent tiek dvikovų. Pažiūrėkite į NBA, panašų skaičių turi ir „Žalgiris“ su „Lietuvos rytu“, o kitoms Lietuvos komandoms neįmanoma tobulėti.“
„Mums iki balandžio vidurio numatyta 12 rungtynių, vadinasi, per mėnesį vidutiniškai žaisime po tris dvikovas. Reikės ieškoti varžovų draugiškoms rungtynėms, – sakė K. Kalvaitis. – Jei susidarys trijų savaičių pertrauka, mums trūks varžybų praktikos.“
„Nevėžio“ ir „LSU-Baltų“ vadovai pritarė kiek anksčiau „Prienų“ vadovo Aurimo Bartuškos išsakytai minčiai, jog Lietuvos klubai vietoje BBL žaistų keturių ratų sistema šalies čempionate.
„Kalbėdamas daugumos vardu galiu pasakyti, keturi LKL ratai būtų geriau nei BBL, – prisimindamas prieš sezoną vykusį Lietuvos klubų vadovų susitikimą teigė K. Kalvaitis. – Tačiau tai nebuvo konkretu ir buvo per vėlu kažką keisti. Tai labiau kalbos ir pamąstymai kitam sezonui.“
„Yra vienintelė išeitis – keturi ratai LKL, – konkretus buvo „LSU-Baltų“ vadovas. – Manau, Lietuvos komandoms daug naudos iš Baltijos lygos nėra. Bet kiekvienas medalis turi dvi puses. Niekada visi nebus laimingi. Bet tikrai reikia naujų sprendimų.“
Labiausiai užimtas iš Lietuvos klubų po Naujųjų metų bus „Žalgiris“. Trijose frontuose žaidžiantys žalgiriečiai sausį ir vasarį planuoja 15 dvikovų, iš kurių tik dvejos – Lietuvos čempionate.