Sportas

2012.12.18 17:37

J. Kazlauskas: „Rockets“ vadovai atsiprašo dėl D. Motiejūno

basketnews.lt2012.12.18 17:37

Arvydą Sabonį nuliūdino tai, kad pirmą sezoną NBA lygoje žaidžiantis Jonas Valančiūnas dažniausiai priverstas statyti tik užtvaras. Antradienį į Lietuvą grįžęs šalies krepšinio federacijos prezidentas apgailestavo, kad už Atlanto išvydo tik epizodinius J. Valančiūno žaidimo momentus.

Arvydą Sabonį nuliūdino tai, kad pirmą sezoną NBA lygoje žaidžiantis Jonas Valančiūnas dažniausiai priverstas statyti tik užtvaras. Antradienį į Lietuvą grįžęs šalies krepšinio federacijos prezidentas apgailestavo, kad už Atlanto išvydo tik epizodinius J. Valančiūno žaidimo momentus.

„Kita vertus, nereikia daug norėti, nes eina dar tik trečias mėnuo. Jonas turi apsiprasti, treniruotis. Klubas vasarą jam ketina samdyti Hakeemą Olajuwoną, kad parodytų daugiau judesių“, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas.

A. Sabonis su Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu Jonu Kazlausku Toronte stebėjo dvejas „Raptors“ rungtynes.

Pirmąsias Kanados klubas žaidė su Dalaso „Mavericks“, antrąsias – su Hjustono „Rockets“ ekipa, kuriai priklauso Donatas Motiejūnas. Tiesa, prieš šį mačą puolėjas buvo antrą kartą išsiųstas į dukterinę NBA lygą – NBDL, todėl su LKF atstovais nesusitiko.

„Jeigu „Raptors“ toliau taip žais, į atkrintamąsias varžybas nepateks. Tuomet lietuviai turės daugiau laiko. Jonui sunkiau nei man pirmaisiais metais NBA, kadangi iš Valančiūno daugiau tikimasi. Man buvo ramiau“, – prisiminė A. Sabonis.

„Raptors“ puolėjas Linas Kleiza LKF prezidentui tvirtino esąs pasiruošęs vasarą prisijungti prie Lietuvos rinkinės.

Tuo tarpu nacionalinės komandos vairininkas Kazlauskas išsamiau papasakojo apie susitikimus su „Raptors“ lietuviais ir užsiminė, jog ateityje dar kartą vyks už Atlanto aplankyti Donatą Motiejūną.

Treneri, kokį įspūdį paliko kelionė? – žurnalistai paklausė J. Kazlausko.

Negaliu sakyti, kad viskas pavyko taip, kaip planavome. Kaip žinote, tik nuvykę sužinojome, jog D. Motiejūnas neatvyks. Daug bendravome su Jonu ir Linu. Žiūrėjome dvejas rungtynes. Linui lengviau, kadangi jau daug metų rungtyniauja NBA. Pirmosios Kleizos rungtynės buvo ypatingai geros. Jonui kiek sunkiau, bet nereikia norėti kažko daugiau. Valančiūnui dar tik 20 metų. Jis pradeda savo karjerą. Pakalbėjome, apraminome, suteikėme patarimų.

Koks Jono gyvenimas Kanadoje?

Kaip supratau, viskas tvarkoje. Linksmai ir noriai bendrauja, laukia atvažiuojančios mamos. Jam bus daugiau su kuo pabendrauti. Ramus, geras miestas. Galvoju, kad viskas tvarkoje.

Kokie buvo patarimai?

Žaidimo patarimai. Aiškinome, kad yra du skirtingi pasauliai – NBA ir likę čempionatai.

Kaip vertinate Valančiūno žaidimą?

Mums visada norėtųsi pamatyti daugiau. Kad ir ką bekalbėtume, jis yra mūsų vaikas ir norėtųsi matyti ilgiau rungtyniaujantį. Jeigu jis net pelnys po 20 taškų, vis tiek norėsis, kad įmestų dar daugiau. Reikia suprasti, kad jam 20 metų, jog tai pirmieji Jono žingsniai. Nėra taip paprasta.

Ar Jonas tobulėja?

Matėme du mačus. Jam buvo ir geresnių rungtynių. Šitos nebuvo pačios geriausios. Spręsti iš dviejų susitikimų, kai per sezoną jis sužais 82, nėra rimta. Jei Valančiūnas žaidžia toje lygoje, vadinasi tobulėja. Labai gerai, kad ten vyksta sunkios treniruotės. Jis pats pasakojo, kad vyksta individualus darbas. Tai džiugina.

Ar teko bendrauti su klubų vadovais?

Bendravome su abiejų klubų vadovais. Jie sako norintys Motiejūnui suteikti daugiau praktikos. Bet po pirmojo bandymo NBDL lygoje jis ir vėl negavo žaisti. Tai mus labai neramina.

Ar gali klubai uždrausti krepšininkams vasarą atstovauti rinktinei?

Jie negali uždrausti. Mums nepavyko tiesiogiai pakalbėti, o tai yra blogiausia.

Ko trūksta Motiejūnui?

Sunku pasakyti. Su juo nebendravau, o kalbėtis per kitus asmenis nėra rimta. Reikės galvoti, kaip šį klausimą spręsti.

Ką „Rockets“ vadovai sakė apie Motiejūną?

Kalbėjo, kad atsiprašo ir taip toliau. Sako, kad taip gavosi netyčia.

Vyrai dirba nuoširdžiai?

Domėjausi, kaip vyksta treniruotės. Sužinojau, kad vyksta pakankamai daug pratybų, jog su juo dirba individualiai. Tai nuteikia optimistiškai. Pastaruoju metu sumažėjo Jono laikas aikštėje, bet tai normalu. Jis turi praeiti aklimatizacijos periodą ir susitvarkyti.

Ar planuojate dar vieną kelionę pas NBA lietuvius?

Mums reikės galiausiai susitikti su Motiejūnu. Nenorime spekuliuoti kalbomis, kodėl jis neatvyko į rinktinę paskutiniais metais. Norime tiesiai su juo kalbėti ir tik tada su jumis. Su Jonu ir Linu buvo gerokai paprasčiau susitikti. Važiavome todėl, kad tikėjomės pamatyti visus tris. Dabar vėl reikės kažką galvoti.

Motiejūnas išlieka vienas perspektyviausių jaunosios kartos Lietuvos krepšininkų?

Jokių abejonių. Jis ir praėjusį sezoną žaidė gerai Eurolygoje. Dabar jam būtų kur kas geriau žaisti ne NBDL, o Eurolygoje.

Apie ką labiausiai norite kalbėti su Motiejūnu?

Kodėl neatvyko praėjusią vasarą ir taip toliau. Išsispręs daug klausimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.