Sportas

2015.09.08 13:45

G. Krapikas: tikiu, jog padarėme išvadas ir Belgrade klaidų nekartosime

basketnews.lt 2015.09.08 13:45

Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas prieš išvyką į Belgradą, kur Lietuvos čempionai kausis su „Crvena Zvezda“ Eurolygos „Top 16“ E grupės mače, žiniasklaidos atstovams pasakojo apie artėjantį mačą bei galingąjį serbų vidurio puolėją Bobaną Marjanovičių.

Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas prieš išvyką į Belgradą, kur Lietuvos čempionai kausis su „Crvena Zvezda“ Eurolygos „Top 16“ E grupės mače, žiniasklaidos atstovams pasakojo apie artėjantį mačą bei galingąjį serbų vidurio puolėją Bobaną Marjanovičių.

„Tai bus grupės autsaiderių kova, abi komandos turi tik po vieną pergalę. Tvarkaraščio dėka „Crvena Zvezda“ turi pranašumą, nes antras rungtynes iš eilės žaidžia namie, o mes – išvykoje. Mūsų laukia ir triukšminga priešininkų salė“, – varžovų pranašumą išskyrė „Žalgirio“ strategas.

Kalbėdamas apie buvusį „Žalgirio“ žaidėją B. Marjanovičių, G. Krapikas teigė, kad visiškai sustabdyti tokio žmogaus yra neįmanoma, bet kauniečiai yra pasiruošę kiek įmanoma neutralizuoti 222 cm ūgio milžiną.

„Reikia pripažinti, kad visiškai B. Marjanovičių išjungti iš žaidimo yra neįmanoma. Bet stengsimės ji pristabdyti ir laikyti kuo toliau nuo pavojingos zonos, kur jis jaučiasi geriausiai. Reikia priversti jį prieš metant į krepšį atlikinėti judesius toliau nuo jo.

Marjanovičius visiškai pelnytai tapo reguliariojo sezono naudingiausiu žaidėju, bet „Top 16“ etape varžovai galingesni ir jie sugeba pristabdyti serbą. Reikia pasakyti, kad ir jo sportinė forma yra šiek tiek kritusi, tad tikiu, jog ir mes sugebėsime jį pristabdyti“, – teigė Krapikas.

Vienas pagrindinių kandidatų grumtis su B. Marjanovičiumi – Robertas Javtokas. Pastaruoju metu turėjęs sveikatos problemų „Žalgirio“ vidurio puolėjas, anot Krapiko, mačui Belgrade bus pasiruošęs.

„Javtokas praleido paskutinį LKL mačą, bet jis yra tikras profesionalas ir supranta, kad laukia sunkios rungtynės bei kova su galingu vidurio puolėju. Robertas aukosis, galbūt ir su nuskausminamųjų pagalba, bet jis žais rungtynėse“, – auklėtinio kovingumą pabrėžė G. Krapikas.

Treneris prisiminė ir praėjusias išvykas į Atėnus ir Barseloną, kuomet „Žalgiris“ mačo kontrolę prarado mačo kontrolę dar pirmajame kėlinyje ir patyrė pralaimėjimus dviženkliais skirtumais. G. Krapikas tikisi, kad komanda padarė reikiamas išvadas ir Belgrade šios problemos nesikartos.

„Mes gerai žinome, kad galingam varžovui atiduoti rungtynių pradžia yra labai blogai. Jei aikštės šeimininkams leidi sužaisti gerą rungtynių pradžią jie jaučiasi labai patogiai. Barselonoje bloga pradžia mums kainavo visas rungtynes, bet noriu tikėti, jog padarėme reikiamas išvadas ir Belgrade klaidų nekartosime“, – teigė strategas.

Paklaustas apie įžaidėjo Willo Cherry žaidimą, G. Krapikas pripažino, kad amerikiečio veiksmuose pasigenda stabilumo: „Iš C. Willo norėtųsi daugiau stabilumo. Kartais jis sužaidžia geras rungtynes ir rodo, kad iš jo galima tikėtis pagalbos, o kartais to progreso ir nesimato. Dabar pagrindinis uždavinys yra stabilizuoti žaidimą ir to aš iš jo tikiuosi.“

Rungtynės Serbijos sostinėje įvyks ketvirtadienį 21.45 val.