Sportas

2015.02.04 12:13

Sporto politikai baiminasi, kad kūno kultūra mokyklose taps pasirenkamu dalyku

BNS 2015.02.04 12:13

Sporto politikai baiminasi, kad kūno kultūra mokyklose paskutinėse klasėse bus nebe privalomas, o pasirenkamas dalykas.

Sporto politikai baiminasi, kad kūno kultūra mokyklose paskutinėse klasėse bus nebe privalomas, o pasirenkamas dalykas.

Tokią reakciją sukėlė Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) parengtas Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų aprašo projektas.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, kad dokumentas dar nėra iki galo aprobuotas biurokratiniu lygiu, nekalbant apie jo patvirtinimą.

„Dokumentas kol kas nėra patvirtintas, man rodosi, net departamentų lygmenyje, mes dėl jo nediskutavome. Keitimai reikalingi, nes yra dalykų, kuriuos reikia sustyguoti – yra nenuoseklios programos“, – trečiadienį BNS sakė D. Pavalkis.

Jis teigė nenorintis plačiau komentuoti projekto, nes dar nėra išsamiai su juo susipažinęs.

Tuo metu Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas socialdemokratas Juras Požela kritikuoja ŠMM dėl „neatsakingų ir regresyvių siūlymų vaikų sporto srityje“.

Pasak J. Poželos, kūno kultūros dalyką 11 ir 12 klasėje padarius pasirenkamu bus „užtraukta gėda Lietuvai kitų šalių akivaizdoje, nes visose ES šalyse šie užsiėmimai privalomi“.

„Švietimo ir mokslo ministerijos bandymas išbraukti kūno kultūros pamokas iš privalomų pamokų sąrašo yra absurdiškas ir žalingas. Jis visiškai prieštarauja vienai iš Kūno kultūros įstatymo nuostatų, jog kūno kultūros pamokos mokyklose privalomos ne mažiau kaip 3 valandas per savaitę“, – tvirtina parlamentaras išplatintame pranešime.

Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Vyriausybės kreipėsi į ŠMM prieštaraudamas minėtiems siūlymams. Departamentas atkreipia dėmesį, kad kūno kultūra projekte vyresnėse klasėse atsiduria tarp pasirenkamųjų socialinių dalykų greta istorijos, geografijos, teisės, filosofijos, ekonomikos ir verslumo, psichologijos.

„Tai reiškia, kad kūno kultūra, kaip mokomasis dalykas, eliminuojamas iš privalomųjų dalykų sąrašo ir priklauso nuo mokinio pasirinkimo“, – teigiama BNS gautame departamento rašte ministerijai.

Departamentas ragina kūno kultūrą palikti privalomą, atsižvelgiant į Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendaciją dėl vaikų ir jaunimo sveikatai būtinos minimalios paros judėjimo normos, atkreipia dėmesį, kad visoje Europos Sąjungoje kūno kultūra – privalomas dalykas.