2019.03.23 07:25

Lietuvos rinktinės žaidėjai pralaimėjimo nedramatizuoja: apmaudu, bet Liuksemburgas stipresnis

LRT.lt, Paulius Cubera2019.03.23 07:25

Penktadienio vakarą „Josy Barthel“ stadione Liuksemburge vietos futbolininkai jau tryliktąją minutę traukė iš tinklo Fiodoro Černycho įvartį, tačiau po mačo pralaimėjimo kartėlį nuryti teko Lietuvos rinktinei. Įvartis „į rūbinę“ pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje ir fantastiškas smūgis 55-ąją minutę paliko lietuvius be taškų, tačiau po mačo lieka tik pripažinti, kad varžovai buvo stipresni ir pergalės nusipelnė.

„Kaip matėte, Liuksemburgas šiai dienai turbūt geresnė komanda, nei Lietuva. Stengėmės, kiek galėjome, vykdėme planą, pasiekėme įvartį. Rungtynės buvo mūsų rankose, gal tas įvartis paskutinę kėlinio minutę išmušė iš vėžių. Antrame kėlinyje iki įvarčio jie progų nesukūrė, bet įmušė tą antrą. Stengėmės lyginti, bet pritrūko kiek meistriškumo, kiek sėkmės, turėjome tokių pusprogių.

Gal sirgaliai tikėjosi, kad Liuksemburgas nemoka žaisti. Mes analizavome, matėme paskutines jų rungtynes su Moldova, kurias čia laimėjo 4:0. Prieš tai su Baltarusija puikiai kovojo, Moldovoje pasiekė lygiąsias. Valstybė maža, bet komanda futbole tikrai nėra tokia maža, kaip valstybė“, - po mačo teigė lietuvių vartininkas Ernestas Šetkus.

Liuksemburgiečių įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje jis pavadino rungtynių lūžiu: „Kiek išmušė psichologiškai iš vėžių, jie neturėjo progų iki to įvarčio, gerai gynėmės. Atrodo, iš niekur. Mes išmušinėjome laisvą smūgį, pralaimėjome dvikovą ir praleidome įvartį. Jei jo nebūtų buvę paskutinę minutę, rezultatas gal būtų kitoks.“

Jam pritarė ir puikiai rungtynėse žaidęs veteranas Saulius Mikoliūnas: „Tokie įvarčiai atsiliepia komandos nuotaikai, antrą kėlinį Liuksemburgo komanda, kaip matėm, pradėjo tokiam pakilime. Mums reikėjo dar sugrįžti į rungtynes. Dėl ko nesusistvarkėm su tokia kaip ir įtampa, praleidom ir antrą įvartį. Bet vyrai stengėsi grįžti į rungtynes, atakuoti, gal kiek pritrūko sėkmės.“

Būtent S. Mikoliūnui už įvartį mačo pradžioje dėkoti turi Fiodroas Černychas. Saugas kone lygioje vietoje paspaudė varžovą, perėmė iš jo kamuolį ir atliko gerą perdavimą rinktinės puolėjui. Vis dėlto vėliau rungtynėse panašių veiksmų iš kitų žaidėjų nebuvo daug, o kur kas dažniau varžovus spaudė aikštės šeimininkai.

„Aš manau, kad jiems davėme per daug laisvės. Kai žaidėjai pajaučia tą laisvę, futbolo ritmą, paskui yra daug sunkiau juos sustabdyti. Žaidėjai įgauna pasitikėjimą. Mums kaip tik jie nedavė žaisti, nedavė įsivažiuoti, stipriai spaudė.

Skaudu pralaimėti, bet manau, kad mūsų komandai reikia laiko priprasti prie naujo trenerio filosofijos. Nereikia čia daryti tragedijos, reikia atsakingai ruoštis tolimesnėms kovoms“, - teigė S. Mikoliūnas.