Naujienų srautas

Sportas2015.02.03 12:37

Lietuvos badmintono čempionato prizininkai savaitgalį paaiškėjo uostamiestyje

BNS 2015.02.03 12:37

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje įvyko 53-iasis Lietuvos suaugusiųjų asmeninis badmintono čempionatas. Lietuvos badmintono federacija į šias pirmenybes sukvietė pajėgiausius Lietuvos badmintonininkus, kurie varžėsi moterų ir vyrų vienetų bei dvejetų ir mišrių dvejetų kategorijose. Čempionate dalyvavo 57 sportininkai iš visos Lietuvos – iš viso sužaisti 89 susitikimai.

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje įvyko 53-iasis Lietuvos suaugusiųjų asmeninis badmintono čempionatas. Lietuvos badmintono federacija į šias pirmenybes sukvietė pajėgiausius Lietuvos badmintonininkus, kurie varžėsi moterų ir vyrų vienetų bei dvejetų ir mišrių dvejetų kategorijose. Čempionate dalyvavo 57 sportininkai iš visos Lietuvos – iš viso sužaisti 89 susitikimai.

Vyrų vienetų kategorijoje Lietuvos badmintono čempiono titulą sėkmingai apgynė Kęstutis Navickas, finale nugalėjęs antrąją Lietuvos raketę Povilą Bartušį rezultatu 21:7, 21:12.

K. Navickas, atstovaujantis Kauno badmintono klubui, planetos geriausių badmintonininkų reitinge šiuo metu užima 83-ią vietą.

Mažajame finale susitiko Vilniaus badmintono akademijai atstovaujantis Ramūnas Stapušaitis ir Kauno badmintono klubo narys Mindaugas Dabašinskas. Permainingoje 43 minutes trukusioje kovoje pergalę šventė R. Stapušaitis – 21:18, 11:21, 21:15.

Moterų vienetų kategorijoje Lietuvos čempionės titulą apgynė Akvilė Stapušaitytė (Kauno badmintono klubas), finalinėje kovoje palaužusi klaipėdietės Gerdos Voitechovskajos pasipriešinimą – 21:14, 21:10.

A. Stapušaitytė planetos geriausių badmintonininkių reitinge užima 95-ą vietą.

Praėjusių metų vicečempionė Vytautė Fomkinaitė šiais metais liko trečia, kovoje dėl trečiosios vietos nugalėjusi Rebeką Aleksevičiūtę – 21:15, 21:14.

Įdomi kova vyko vyrų dvejetų kategorijoje. Praėjusių metų čempionų pora – Povilas Bartušis ir Alanas Plavinas – šiais metais išsiskyrė ir šių metų Lietuvos čempionate žaidė su kitais partneriais. Tai nesutrukdė abiem žaidėjams vėl patekti į čempionato finalą. Finale žaidė Povilo Bartušio ir Kęstučio Navicko pora prieš Alano Plavino ir Karolio Eimutaičio duetą. Čempionų titulą iškovojo Povilas Bartušis ir Kęstutis Navickas, varžovus įveikę rezultatu 21:12, 21:14.

Trečioje vietoje liko klaipėdiečiai Ignas Reznikas ir Kazimieras Dauskurtas, atkaklioje kovoje dėl bronzos 22:20, 21:19 įveikę sportininkų iš Tauragės porą – Renaldą Šilerį ir Lauryną Sparnauskį.

Panaši intriga susiklostė ir moterų dvejetų kategorijoje. Praėjusių metų čempionių porą Akvilė Stapušaitytė ir Vytautė Fomkinaitė šiais metais taip pat išsiskyrė. Akvilė Stapušaitytė žaidė su Ligita Žukauskaite, o Vytautė Fomkinaitė su klaipėdiete Gerda Voitechovskaja.

Abi minėtos poros susitiko čempionato finale. Pergalę rezultatu 21:18, 21:18 šventė Akvilė Stapušaitytė ir Ligita Žukauskaitė. Sidabro medaliais pasipuošė Vytautė Fomkinaitė ir Gerda Voitechovskaja.

Mažajame finale turėjo kovoti Vaiva Žymantaitė ir Elžbieta Bajorinaitė prieš Eriką Noreikaitę ir Indrę Starevičiūtę. Deja, kova neįvyko dėl anksčiau čempionato metu Vaivos Žymantaitės patirtos traumos. Čempionato bronzos medaliai atiteko kaunietėms Erikai Noreikaitei ir Indrei Starevičiūtei.

Be intrigos neapsiėjo ir mišrių porų finalas. Finale susitiko praėjusių metų čempionato finalininkai Akvilė Stapušaitytė poroje žaidusi su broliu Ramūnu Stapušaičiu bei Vytautės Fomkinaitės ir Povilo Bartušio duetas. Šiais metais Akvilei ir Ramūnui Stapušaičiams nepavyko apginti čempionų titulo. Finalinėje kovoje jie buvo priversti pripažinti priešininkų pranašumą (21:15, 21:17).

Šiais metais čempionais tapo Vytautė Fomkinaitė ir Povilas Bartušis, o sidabro medaliais tenkinosi Akvilė Stapušaitytė ir Ramūnas Stapušaitis.

Itin atkakli kova vyko dėl trečiosios vietos. Pergalę ir bronzos medalius iškovojo Karolio Eimutaičio ir Gabijos Narvilaitės duetas, rezultatu 21:18, 19:21, 21:12 įveikęs Donato Narvilo bei Gerdos Voitechovskajos porą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi