Sportas

2015.02.03 10:43

Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijai ir toliau vadovaus V. Galvonas

BNS 2015.02.03 10:43

Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos delegatai aplenkė šalies savivaldybių rinkimus bei savaitgalį savo ataskaitų ir rinkimų konferencijoje vienbalsiai prezidentu išrinko Vytautą Galvoną.

Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos delegatai aplenkė šalies savivaldybių rinkimus bei savaitgalį savo ataskaitų ir rinkimų konferencijoje vienbalsiai prezidentu išrinko Vytautą Galvoną.

Federacijos vadovas nuo jaunų dienų skraido kaip licencijuotas pilotas akrobatas ir šioje sporto šakoje yra pasiekęs sporto meistro lygį. Per vienerius prezidentavimo Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijoje metus V.Galvonui pavyko suorganizuoti pirmąją lakūnų sportininkų stovyklą ir atgaivinti bendrą jų skraidymo lygį. Jo iniciatyva buvo parengta komanda, kuri iš pasaulio lėktuvų JAK-52 akrobatinio skraidymo čempionato, vykusio Pietų Afrikos Respublikoje, parsivežė sidabro medalį. Žilvinas Lidžius laisvojoje programoje skrido geriausiai ir iškovojo auksą asmeninėje įskaitoje.

Konferencijoje tarp 28 delegatų dalyvavo ir pasaulio aukščiausios kategorijos pilotas Jurgis Kairys, kuris pateikė konstruktyvių pasiūlymų federacijos vadovybei bei sutiko su jos prašymu būti pretendentu tarp kandidatų į planetos oro žaidynes.

Nė vienas iš Lietuvos pilotų neišdrįstų siųsti paraiškos į tokio lygio renginį. Oro žaidynėse paprastai dalyvauja tik 10 atrinktų stipriausių pasaulio pilotų. Pats J.Kairys dar neskuba šia tema garsiai kalbėti, kadangi pasaulio oro žaidynių organizatorių programos formatas jam kelia abejonių.

2011 metų pasaulio oro žaidynės apskritai neįvyko. Jas planavo rengti Danija, tačiau miesto, kuriame renginys turėjo vykti, valdžia netikėtai pareiškė, kad ji yra nepajėgi organizuoti tokį didelį renginį.

Šįkart Tarptautinė aviacijos sporto federacija (FAI) finansine prasme pasirinko patikimesnę šalį – Jungtinius Arabų Emyratus. Žaidynės numatomos Dubajuje 2015 metų gruodžio 1-15 dienomis. Tikimasi, kad FAI ir Akrobatinio skraidymo komisija (CIVA) nevilkins ir laiku paskelbs numatomą pilotų akrobatų dešimtuką.

V.Galvonas užsiminė, kad federacijos prezidentavimo veikloje jį remia ir Lietuvos aeroklubas, kuriam vadovauja prezidentas Jonas Mažintas. Jis konferencijoje dalyvavo svečio teisėmis.

Pasak pranešimo, neramių sielų lakūnai pertraukos metu stebėdami pro langus Vilniaus oro uoste stovinčius didžiulius keleivinius orlaivius kalbino prezidentus ir kėlė klausimus, kodėl lėktuvų akrobatinio skraidymo veikla iki šiol neįtraukta į šalies strateginių ir prioritetinių sporto šakų sąrašą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.