2019.03.22 20:07

Istorija pasikartojo: pirmi įmušę lietuviai patyrė skaudžią nesėkmę Liuksemburge

LRT.lt, Paulius Cubera2019.03.22 20:07

Valdui Urbonui prie Lietuvos rinktinės vairo startuoti pergale nepavyko. „Josy Barthel“ stadione Liuksemburge anksti įmušęs Fiodoras Černychas suteikė Lietuvos rinktinei vilties, tačiau kur kas geriau ir pavojingiau visą mačą žaidę liuksemburgiečiai iškovojo pergalę 2:1 (1:1).

Fiodoras Černychas jau 13-ąją mačo minutę pasinaudojo rinktinės veterano Sauliaus Mikoliūno kovingumu. Kamuolį perėmęs saugas pasiuntė jį link kapitono ir F. Černychas klastingu smūgiu į artimąjį vartų kampą pergudravo Liuksemburgo rinktinės vartininką.

Vis dėlto kone visos rungtynės vyko link vienų – Lietuvos rinktinės vartų. Liuksemburgo futbolininkai kontroliavo kamuolį daugiau nei 60 proc. laiko, o ne viena lietuvių ataka baigdavosi vos po kelių perdavimų.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą įspūdingu tiksliu smūgiu rezultatą išlygino Leandro Barreiro. Po Algio Jankausko klaidos gynyboje L. Bareiro iššoko vienas prieš Ernestą Šetkų ir prarideno kamuolį pažeme po vartininku.

Antrąjį įvartį šeimininkai pasiekė jau 55-ąją minutę, kai Gersonas Rodriguesas įspūdingu smūgiu iš toli nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Meistriškas ir itin tikslus smūgis nepaliko šansų puikiai vartus gynusiam E. Šetkui.

Liuksemburgo futbolininkai iš viso atliko net 24 smūgius, 7 skriejo į vartų plotą. Lietuvos rinktinė sukūrė dar kelis gerus epizodus, tačiau įvarčių nebeįmušė. Geriausią progą turėjo tiesiai į vartininką smūgiavęs S. Mikoliūnas.

Po šio pralaimėjimo lietuviai atsidūrė grupės apačioje, o Liuksemburgo futbolininkai yra pirmi. Kitame stadione Portugalijos rinktinė lygiosiomis 0:0 sužaidė su Ukraina ir tai leidžia liuksemburgiečiams džiaugtis tikrai neįprasta pirma vieta.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą įspūdingu tiksliu smūgiu rezultatą išlygino L. Barreiro. Po Algio Jankausko klaidos gynyboje L. Bareiro iššoko vienas prieš E. Šetkų ir prarideno kamuolį pažeme po vartininku.

Atranka į Europos futbolo čempionatą: Liuksemburgas – Lietuva

Svarbiausi rungtynių įvykiai:

Lietuvos rinktinės starto sudėtis: E. Šetkus; R. Baravykas, L. Klimavičius, A. Jankauskas, V. Slavickas; M. Kuklys, V. Slivka, D. Petravičius, A. Novikovas, S. Mikoliūnas; F. Černychas.

Liuksemburgo rinktinė: A. Morisas; D. Carlsonas, L. Gersonas, M. Chanot; D. Da Mota, Ch. Martinsas, L. Barreiro, L. Jansas, O. Thillis; V. Thillis, G. Rodriguesas.

Pirmasis kėlinys:

5 min. Rungtynių pradžioje nė vienai komandai savo žaidimo primesti nepavyko, bet kamuolį daugiau kontroliavo šeimininkai. Vis dėlto lietuviai sugebėjo dviem aukštais perdavimais link į baudos aikštelę įkertančio F. Černycho sukurti šiek tiek pavojaus.

8 min. Pirma pavojinga proga. Po Liuksemburgo rinktinės atakos ir smūgio E. Šetkus tik akimis palydėjo visai šalia virpsto skriejusį kamuolį.

12 min. Liuksemburgo futbolininkai žaidė kur kas agresyviau, kabinosi ant kiekvieno kamuolio ir rimtai spaudė lietuvius prie vartų. Mūsiškiams išeiti į atakas buvo labai sunku.

14 min. ĮVARTIS!!! Saulius Mikoliūnas kairiajame krašte užspaudė varžovą, atėmė kamuolį ir pasiuntė jį į priekį. Fiodoras Černychas puikiai pasinaudojo proga ir iš labai aštraus kampo įmušė pirmą įvartį Lietuvos rinktinei 2019 metais.

24 min. Po įvarčio lietuviai vėl kiek atsitraukė ir su kamuoliu toliau daugiau buvo šeimininkai. Tačiau nieko rimto be poros standartinių situacijų nesukūrė. E. Šetkus žaidė užtikrintai ir laiku eidavo iš vartų pasiimti atskriejančių kamuolių.

28 min. F. Černychas šalia vartų sulaukė aukšto perdavimo, bet jo smūgį galva blokavo gynėjas. Antra gera lietuvių proga.

30 min. Iš nugaros grubiai S. Mikoliūną nušienavęs C. Martinsas užsidirbo pirmą šio mačo geltoną kortelę. Lietuvių veteranas buvo labai piktas už tokį grubų varžovo žaidimą.

34 min. Antra puiki šeimininkų proga. L. Barreiro gavo puikų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau iš kelių metrų smūgiu galva į E. Šetkaus vartus nepataikė.

41 min. Liuksemburgo žaidėjai jau dukart apeliavo į mačo teisėją dėl neva lietuvio žaidimo ranka baudos aikštelėje. Bet principingas arbitras rodė, kad viskas vyksta pagal taisykles.

45 min. Įvartį įmuša Liuksemburgas. Suklydus A. Jankauskui baudos aikštelėje L. Barreiro atsidūrė vienas prieš vartininką ir prarideno kamuolį po E. Šetkumi. Įvartis į rūbinę ir Liuksemburge žiūrovai džiūgauja.

Antrasis kėlinys:

50 min. Antrą kėlinį irgi kur kas aktyviau pradėjo liuksemburgiečiai. Nors tikslumo jiems trūko, tačiau aštrūs perdavimai į baudos aikštelę nedavė lietuvių gynėjams ramybės.

55 min. Įvartis. G. Rodriguesas meistrišku smūgiu į tolimąjį vartų kampą nepaliko E. Šetkui jokių šansų. Puolėjas gražiu suktu smūgiu išvedė savo rinktinę į priekį.

56 min. Pirmasis V. Urbono keitimas. Žaidimu neišsiskyręs A. Novikovas keičiamas A. Žulpa.

57 min. Proga! Po varžovų klaidos kamuolį priėmęs S. Mikoliūnas smūgiavo gerai, bet vartininkas sugebėjo kamuolį išmušti.

61 min. Antrasis keitimas. D. Petravičių keičia puolėjas N. Valskis. V. Urbonas stiprina Lietuvos rinktinės puolimą.

62 min. Jau trečias lietuvių kampinis baigėsi smūgiu į vartų plotą, tačiau stipraus akcentuoto smūgio atlikti nepavyksta ir vartininkas lengvai gaudo kamuolį.

68 min. Oficialus žiūrovų skaičius rungtynėse – 3 353 žiūrovai.

76 min. Trečiasis V. Urbono keitimas. Aikštę palieka puikias rungtynes žaidęs S. Mikoliūnas, užleisdamas vietą jaunajam J. Marazui.

78 min. Proga. Galingas V. Thillio smūgis iš kone 30-ies metrų sukėlė rimtų problemų E. Šetkui, tačiau kamuolį vartininkas išmušė.

79 min. Dar viena proga. Po prasiveržimo kraštu į artimąjį kampą stipriai šovė D. Turpelis, bet E. Šetkus ir vėl žaidė užtikrintai.

84 min. Vietos sirgaliai skandavo pergalės dainas, o V. Urbonas ragino savo futbolininkos eiti pirmyn. Bet žaidimas niekaip nesiklijavo.

90 min. Teisėjas pridėjo 4 minutes.