Sportas

2019.03.22 17:28

Kaltinimų dopingo vartojimu sulaukęs Šuklinas viliasi, jog bus išteisintas

Mantas Stankevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.22 17:28

Dopingo vartojimu įtariamas Londono olimpinėse žaidynėse sidabro medalį dviejų šimtų metrų sprinto varžybose iškovojęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas laukia „B“ mėginio tyrimo rezultatų. Žinia, kad yra kaltinamas draudžiamų preparatų vartojimu, sportininkas pasidalijo vasario mėnesio pradžioje socialiniame tinkle „Facebook“. Tuomet Šuklinas vylėsi, kad įsivėlė klaida – pranešime buvo nurodyta kito sportininko pavardė.

„Pirma reakcija buvo, kad čia yra nesąmonė. Pamačiau kitą pavardę, paskambinau, man pasakė, kad yra tokia situacija. Kaip čia? Nesuprantu. Bet buvo mano rezultatai, kada buvo, paimtas mano akreditacijos numeris, tada supratau, kad viskas rimta, kad viskas rimta. Tada, aišku, buvo gyvenime galbūt sunkiausias išbandymas“, – teigė karjerą jau baigęs sportininkas.

Pranešime teigiama, kad sportininko organizme aptikta draudžiamo dehidrochlormetiltestosterono, likučių.

„Sunkiaatlečiai šiaip naudoja tokius preparatus, kurie didina jėgą, mūsų sporto šakoj nėra labai aktualu. Galiu tiesiai ir sąžiningai pasakyti kiekvienam savo gerbėjui, tie, kurie mane palaikydavo per visą sportinę karjerą, kad tikrai niekada gyvenime nenaudojęs draudžiamų preparatų“, – tvirtino J. Šuklinas.

Pasak dvidešimt metų sportui atidavusio Šuklino, jis visada norėjo įrodyti, kad gerų rezultatų galima pasiekti savo jėgomis, energija ir užsispyrimu. Tačiau dabar prisipažino apie šiuolaikinį sportą pradėjęs galvoti kitaip.

„Supratau tiktai tai, kad bus labai nelengva. Pagrindinis dalykas, jeigu nori kažką įrodinėti, reikia paruošti labai daug pinigų, – aiškino J. Šuklinas. – Viskas vyksta truputį kitaip negu mums atrodo. Aišku dar yra viltis, kad viskas išaiškės ir bus toks jausmas, kad kažkas norėjo tave apgauti.“

Už olimpinio vicečempiono titulą sportininkui buvo išmokėta beveik šešiasdešimties tūkstančių eurų premija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas jam įteikė BMW automobilį.

„Aš galiu gražinti viską, bet niekas neatims to, ką aš žinau tikrai, kad aš to nedariau niekada, net mano mąstymas niekada negalėtų man leisti to padaryti. Tą aš žinau ir to iš manes neatims nė vienas antidopingas, nė vienas federacija ir visi kiti. Tie pinigai, premijos nieko neverti, parduosiu viską, ką turiu, atiduosiu valstybei“, – kalbėjo buvęs kanojininkas.

Lietuvos antidopingo agentūra kol kas neturi duomenų apie „B“ mėginio rezultatus. Apie juos pirmiausia bus informuotas pats sportininkas bei Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacija, kurios generalinis sekretorius Romas Petrukanecas prieš pusantro mėnesio interviu portalui delfi.lt teigė netikintis, kad šioje istorijoje gali būti įsipainiojusi klaida.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.