Sportas

2019.03.22 18:59

Liuksemburgo spauda apie Lietuvos rinktinę – žinių nedaug, pavojingiausi Novikovas su Černychu

Paulius Cubera, LRT.lt2019.03.22 18:59

Liuksemburgo ir Lietuvos rinktinės penktadienio vakarą 21:45 val. Lietuvos laiku šalies sostinės „Josy Bartel“ stadione pradės savo kelią atrankoje į 2020 metų Europos čempionatą. Aiškios grupės autsaiderės tikisi pasiekti pergales, o mačo favoritą įvardyti tikrai sunku. Tačiau Liuksemburgo spauda įsitikinusi – šeimininkai turi laimėti šį mačą.

Naujojo Lietuvos rinktinės trenerio Valdo Urbono krikštas šiose pareigose – tuo pačiu ir sunkus, ir lengvas.

Sunkus, nes kone visi Lietuvos futbolo gerbėjai tikisi pergalės prieš nykštukinį Liuksemburgą, pamiršdami, kad FIFA reitinge lietuviai nuo varžovų atsilieka beveik 50 pozicijų (87 prieš 132). Lengvas, nes kad ir kaip bežiūrėtum, Liuksemburgas šioje grupėje yra silpniausias varžovas. Vėliau teks žaisti su Ukraina, Portugalija ir Serbija.

Tiek V. Urbonas, tiek Liuksemburgo rinktinės treneris Lucas Holtzas prieš rungtynes kalba panašiai – kovosime dėl pergalės, bet tai bus sunku. L. Holtzas savo komandos šansų nepervertina: „Aš nenuvertinu Lietuvos, nesvarbu, kad komanda yra duobėje. Vis dėlto, jie žaidė vienu laipteliu aukščiau nei mes Tautų lygoje. Mes apie juos daug nežinome, nes pasikeitė treneris, todėl ir aš nenorėčiau kalbėti apie taktinius niuansus“, – sakė L. Holtzas.

49-erių specialistas su savo šalie rinktinę dirba jau devintus metus ir išmokė komandą laimėti. Vien pernai Liuksemburgas pasiekė penkias pergales. Nors L. Holtzas teigė, kad būtų logiška, jei jo rinktinė grupėje liktų paskutinė, tačiau reikia pripažinti, kad tai tikrai nėra faktas, kurį galime garantuoti iš anksto.

2013 metais liuksemburgiečiai namuose sugebėjo įveikti lietuvius 2:1 turėdami tik vieną tikrai profesionalų futbolininką savo gretose. Šiuo metu Liuksemburgo rinktinė sudaryta jau beveik vien iš profesionalų, tad tikėtis lengvų rungtynių ar garantuotos pergalės tikrai nereikia. Net ir V. Urbonas prieš išvyką į šią nedidelę valstybę pripažino, kad lygiosios lietuviams būtų geras rezultatas.

Tuo tarpu Liuksemburgo gatvėse nei dieną prieš mačą, nei penktadienį jokių su futbolu susijusių reklamų nematyti. Atrodo, kad sportas, šio vieno turtingiausių žemės lopinėlių žmonėms nėra labai įdomus. Liuksemburge gausu įvairiausių meno galerijų, muziejų, barų ir kavinių, tad ėjimas į stadioną tikrai nėra pagrindinė veikla žmonių, kurių vidutinės pajamos yra vienos aukščiausių pasaulyje. Nesvarbu, kad Liuksemburge jau tikras pavasaris ir saulė dienomis lepina taip, kad dažnas gatvėse jau vaikšto marškinėliais trumpomis rankovėmis.

Net ir šalies spaudoje straipsniai apie rungtynes atsirado tik penktadienį. Tiesa, Liuksemburge yra kelios valstybinės kalbos – prancūzų, vokiečių ir liuksemburgiečių – tad ir laikraštis ne vienas. Štai belgiška spauda savo sporto puslapiuose kalba kone viena apie Belgijos rinktinę ir ketvirtadienį 3:1 pasiektą pergalę prieš Rusiją.

Prancūziškas dienraštis „Le Quotidien“ penktadienį rungtynėms su Lietuva skyrė du pilnus puslapius. Čia trumpos L. Holtzo citatos ir gana trumpas lietuvių aprašymas. Atskiro dėmesio nusipelnė Lietuvos rinktinės lyderiai – Arvydas Novikovas ir Fiodoras Černychas. Jie laikraštyje aprašyti atskirai, trumpai apibūdinant jų karjeras ir stiprybes aikštėje.

Tiesa, Vykinto Slivkos pavardė vietos sporto žurnalistams, atrodo, nelabai žinoma. „Le Quotidien“ spėjamame lietuvių starto vienuoliktuke V. Slivkai vietos nėra. Kūrybingo ir nuolat Edgaro Jankausko rinktinės starto sudėtyje žaidusio saugo pavardės tarp starto žaidėjų neminėjo ir į V. Urbono spaudos konferenciją atvykę du Liuksemburgo sporto žurnalistai. LRT.lt mano, kad V. Slivka rungtynes tikrai pradės starto sudėtyje – saugas yra puikios sportinės formos, nuolat rungtyniauja Škotijoje ir Lietuvos rinktinei yra be galo reikalingas.

„Idealaus starto laukimas“, – tokia antrašte rungtynes pristato vokiškai rašantis „Luxemburger Wort“ naujienų portalas. Pagrindinis šios valstybės dienraštis vokiečių kalba tikisi, kad vietos futbolininkai pergalingai pradės Euro 2020 atranką su Lietuva, mat Liuksemburgo po to laukia išvyka į Ukrainą. Ten norėtųsi pasiekti lygiąsias.

Norai tikrai drąsus, tačiau neatrodo nepamatuoti. Pernai Tautų lygoje Liuksemburgas abukart pralaimėjo Baltarusijos futbolininkams, tačiau rezultatai nebuvo triuškinantys – 0:1 ir 0:2. Beje, 2017 metų rugpjūtį draugiškose rungtynėse baltarusius Liuksmeburgas buvo įveikęs 1:0, vėliau sužaidė lygiosiomis su Prancūzija (0:0), Bulgarija (1:1), įveikė Vengriją (2:1).

„Mes suprantama, kad geriausias mūsų šansas pelnyti taškus šioje atrankos grupėje yra rungtynės su Lietuva“, - tageblatt.lu cituoja rinktinės gynėją Larsą Gersoną.

Taigi Liuksemburgo spaudos optimizmas yra pamatuotas ir suprantamas. Lietuvių laukia sunkus, tačiau įveikiamas uždavinys.