2019.03.21 23:02

Dvitaškiu katalonų klubą pribaigęs Koponenas išsaugojo „Bayern“ atkrintamųjų viltis

LRT.lt2019.03.21 23:02

Fantastišką pergalę Eurolygos turnyre iškovojo namuose rungtyniavę Miuncheno „Bayern“ (13-15) paskutinę susitikimo akimirką po Petteri Koponeno dvitaškio 73:71 (18:19, 14:17, 17:20, 24:15) įveikę „Barcelona“ (16-12) krepšininkus.

Turnyro lentelėje katalonų ekipa užima penktąją poziciją. Pergalę iškovojęs Vokietijos klubas pakilo į dešimtąją vietą ir aplenkė Kauno „Žalgirį“ bei dar turi vilčių patekti į Eurolygos atkrintamąsias. Tiesa, penktadienį namuose nugalėję Stambulo „Darussafaka“, žalgiriečiai vėl nustumtų „Bayern“ pozicija žemiau.

„Bayern“ visų rungtynių metu teko vytis svečius iš Barselonos, o Thomo Huertelio dvitaškio ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje „Barcelona“ pirmavo dviženkliu skirtumu – 63:51.

Šeimininkai nenuleido rankų ir penkias minutes Katalonijos klubo žaidėjams neleido pelnyti taškų, o patys surinko 14 ir po Petteri Koponeno tritaškio išsiveržė į priekį – 65:63.

Išsilyginus žaidimui, komandos keitėsi metimais, o po Vladimiro Lučičiaus tritaškio, likus žaisti 10 sekundžių, „Bayern“ turėjo trijų taškų persvarą – 70:67. „Barcelona“ atsakė dviem baudų metimais, o pražanga sutabdytas šeimininkų žaidėjas Nihadas Dedovičius pataikė pirmąjį metimą, o po antrojo netaiklaus šūvio, kovodamas dėl kamuolio pražangą užsidirbo V. Lučičius. Jaka Blažičius maksimaliai nubaudė varžovus už pražangą ir išlygino rezultatą – 71:71.

Šeimininkų atsakymui buvo likusios šešios sekundės. Iniciatyvos į savo rankas ėmėsi suomis Petteri Koponenas. Žaidėjas persivarė kamuolį per visą aikštę ir suklaidęs J. Blažičių susikūrė progą ir pataikė pergalingą metimą iš vidutinio nuotolio – 73:71.

Miuncheno „Bayern“: Petteri Koponenas ir Devinas Bookeris po 14, Derrickas Williamsas 11, Stefanas Jovičius 10.

„Barcelona“: Ante Tomičius ir Thomas Huertelis po 13, Chrisas Singletonas 12, Jaka Blažičius ir Pau Ribas po 10.