Naujienų srautas

Sportas2019.03.21 22:48

Prieš pirmą Valdo Urbono egzaminą jo vyrai nusiteikę kovingai – žais dėl pergalės

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.03.21 22:48

Lietuvos futbolo rinktinės su nauju treneriu Valdu Urbonu jau penktadienį laukia pirmas egzaminas – Europos čempionato atrankos rungtynės su Liuksemburgo rinktine. Komanda, vien per praėjusius metus iškovojusia penkias pergales. Nors V. Urbonas kiek anksčiau minėjo, kad ir lygiosios išvykoje būtų geras rezultatas, žaidėjų galvoje tik vienas scenarijus – pergalė ir trys taškai.

„Startas yra labai svarbus ir kaip matėm paskutinius ciklus – startas visada buvo labai geras. Tik paskui mums neišeidavome. Aišku, kad tikimės laimėti ir paimti tris taškus“, – ketvirtadienio vakarą per paskutinę treniruotę prieš mačą kalbėjo vienas rinktinės lyderių Arvydas Novikovas.

Nuo pirmadienio rinktinės futbolininkai gyveno ir treniravosi už keliasdešimties kilometrų nuo Liuksemburgo miesto esančiame Vokietijos mieste Tryre. Vis dėlto pirmas dvi dienas A. Novikovas su komanda nesitreniravo, nes negalavo – žaidėją stabdė virusas. Tačiau dabar tiek jis, tiek po ilgos pertraukos į rinktinę sugrįžęs Markas Palionis yra pasirengę žaisti.

Pateikti savo darbo ir žaidimo principus, pakeisti komandą pagal savo stilių ir pasirengti rungtynėms V. Urbonas turėjo nedaug laiko, tačiau žaidėjai spėjo pajusti naujoves.

„Kiekvienas treneris turi savo nuomonę, kaip turi žaisti komanda. Jis įneša savo stilių. Aš esu susipažinęs su jo stiliumi, jis man patinka ir tinka, aš mėgstu kilti aukštai“, – kalbėjo gynėjas Rolandas Baravykas, pernai su V. Urbonu dirbęs Vilniaus „Žalgiryje“.

R. Baravykas atskleidė ir jo manymu stipriausias varžovų žaidimo puses: „Žiūrėjome visi kartu video medžiagą ir kiekvienas žaidėjas gavo tam tikrus momentus. Aš kaip gynėjas gavau krašto saugų vaizdo medžiagą, kaip jie žaidžia. Kai visi žiūrėjome, Liuksemburgo krašto gynėjai labai aukštai kyla, iš atakos į gynybą stengiasi labai greitai sugrįžti. Jie ir yra pavojingiausi.“

A. Novikovas įspėjo, kad laukiantis egzaminas tikrai nėra lengvas: „Tai vieninga komanda. Čia nebus lengvos rungtynės, kaip daugelis tikisi, kad mes privalome lengvai laimėti. Tai gera komanda, prieš tai laimėjo ne vieną mačą.“

Praėjusiais metais UEFA Tautų lygos D divizione Liuksemburgo futbolininkai užėmė antrąją vietą grupėje, į priekį praleisdami tik Baltarusijos rinktinę. Iš viso per 2018 metus iškovotos penkios pergalės, kai Lietuvos rinktinė su Edgaru Jankausku priešakyje pasiekė tik vieną.

V. Urbonas išskyrė Liuksemburgo futbolininkų vienybę ir taktinį pasirengimą.

„Tai gerai organizuota, taktiškai brandi komanda, laikosi žaidybinės disciplinos, turi ir individualiai stiprių žaidėjų. Bet jų stiprybė visgi komandinė dvasia, žaidimas kartu. Bet matosi, kad koziriai ne tik tie, jie sugeba pasiekti ir rezultatą“, – kalbėjo V. Urbonas.

Oficialios soaudos konferencijos metu treneris vietos žurnalistams irgi teigė, kad atvažiavo kautis dėl trijų taškų, tačiau pažimėjo, kad gerbia Liuksemburgo rinktinę ir lengvo mačo nesitiki. 

V. Urbonas teigė, kad jau yra beveik nusprendęs dėl startinės komandos sudėties – jam klausimą kelia tik viena dvi pozicijos. Svarbiausia, kad visi į rinktinę pakviesti žaidėjai yra pasirengę žaisti.

Liuksemburgo ir Lietuvos rinktinių rungtynės „Josy Barthel“ stadione vyks penktadienį 21:45 val. Lietuvos laiku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi