Naujienų srautas

Sportas2012.12.16 16:54

Plaukimo federacijos prezidentas: tai geriausias pasaulio čempionatas per visą Lietuvos istoriją

ELTA 2012.12.16 16:54

Lietuvos plaukikų rezultatai, pasiekti 11-ajame pasaulio plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionate Stambule (Turkija), sporto specialistus ir Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) vadovus, artėjant svarbiausioms kito sezono varžyboms, nuteikė optimistiškai.

Lietuvos plaukikų rezultatai, pasiekti 11-ajame pasaulio plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionate Stambule (Turkija), sporto specialistus ir Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) vadovus, artėjant svarbiausioms kito sezono varžyboms, nuteikė optimistiškai.

Planetos pirmenybėse iškovoti du aukso, vienas sidabro medalis, tris kartus pagerintas Europos, keturis - pasaulio čempionatų, 10 – Lietuvos rekordai. Startuota 22 rungtyse, 14-oje pagerinti asmeniniai rekordai. Dalyvauta trijuose finaluose ir penkiuose pusfinaliuose.

Visus tris medalius iškovojo 15-metė Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė. Ji triumfavo 50 m ir 100 m krūtine varžybose bei užėmė antrąją vietą 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

„Rezultatai puikūs – tai geriausias pasaulio čempionatas per visą Lietuvos istoriją. Ypač unikalus buvo Rūtos Meilutytės pasirodymas Stambule, juk šiems startams nebuvo specialiai rengtasi. Rūtos tobulėjimas plaukiant ne tik krūtine, bet ir laisvuoju stiliumi, peteliške ir kompleksiniu būdu, teikia pagrįstų vilčių, kad 2016 metų olimpiadoje Rio de Žaneire bus galima kovoti dėl medalių 2–3 rungtyse“, – sakė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

Lietuvos plaukimo rinktinė pasaulio čempionato medalių lentelėje po keturių dienų užėmė penktąją vietą, aplenkusi tokias valstybes kaip Australija, Rusija, Didžioji Britanija ir Prancūzija.

Iš viso gruodžio 12-16 dienomis Stambule vykusiame pasaulio čempionate dalyvavo šeši Lietuvos atstovai.

„Labai nudžiugino Mindaugas Sadauskas ir Raminta Dvariškytė, kurie gerino ir asmeninius, ir Lietuvos rekordus. Dalaso (Teksasas, JAV) universitetas, kuriame studijuoja šie sportininkai, ir jo treneriai atliko puikų darbą ruošdami lietuvius tarptautiniams startams“, – sakė T. Kučinskas.

Plaukdama 200 m krūtine R. Dvariškytė sekmadienį pagerino ir vieną seniausių Lietuvos rekordų, pasiektų dar 1980-aisiais Linos Kačiušytės, tačiau teisėjai diskvalifikavo Lietuvos plaukikę už peteliškės judesį kojomis išneriant po posūkio.

„Padavėme protestą, nes, mūsų akimis, tai nesuteikė Ramintai pranašumo“, - sakė T. Kučinskas.

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas pabrėžė ir gerėjančius jaunojo Dano Rapšio rezultatus – 200 m plaukime nugara D. Rapšio rezultatas buvo geriausias Europoje tarp plaukikų iki 18 metų. Kaip ir buvo tikėtasi, Vaidotas Blažys pagerino asmeninį plaukimo 100 m krūtine rekordą.

„Dėl Giedriaus Titenio, kuriam Stambule nepavyko įveikti atrankos etapo barjero, tai jis po olimpiados Londone kurį laiko nesitreniravo, specialiai startams Turkijoje nesirengė. Giedrius laikė šį čempionatą pasirengimo vasarą Barselonoje vyksiančiam pasaulio čempionatui ilgame baseine etapu. Jo rezultatai gerėja ir artėja prie piko, o naujas Lietuvos rekordas plaukiant 50 m krūtine tik įrodo, kad greitis jau grįžo, o ištvermei reikia šiek tiek daugiau laiko“, – sakė T. Kučinskas.

Lietuvos plaukimo federacijos vadovas taip pat priminė, kad geriausius Lietuvos plaukikus ir tarp jų naująją pasaulio čempionę R. Meilutytę bus galima pamatyti ateinantį savaitgalį Anykščiuose, kur gruodžio 20–22 dienomis vyks atviras Lietuvos čempionatas 25 m baseine.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi