Sportas

2019.03.21 00:09

Jasikevičius: šioje arenoje nepamesti galvos yra didelis įvykis mūsų komandai

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.03.21 00:09

Trys pergalės iš eilės Eurolygoje ir gyvos atkrintamųjų viltys. Ketvirtadienio vakarą Tel Avivo „Maccabi“ ekipą „Menora Mivtachi“ arenoje įveikę žalgiriečiai džiūgavo sugebėję išlaikyti pergalę savo rankos prieš audringai savo sirgalių palaikomą Tel Avivo klubą.

Po dvikovos vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius, bendraudamas su Lietuvos žiniasklaida, išskyrė pagrindines svarbios pergalės priežastis.

„Turime didžiuotis komanda, tikrai. Šiais metais nebuvo tokių rungtynių, kuomet sugebėtume sugrįžti iš tokios situacijos, kai buvome praktiškai numirę. Iš kitos pusės pagalvojus, daug kartų sugrįždavome, bet nepavykdavo laimėti.

Vėlgi, reikia pasidžiaugti, kaip komanda žaidžia pastarąsias tris savaites, rodome gerą krepšinį. Nors šiandien viso susitikimo metu nerodėme gero krepšinio, nusileidome ir fizine jėga, ir žaidybinio plano nevykdymu. Mūsų pražangos buvo neprotingos, kas yra baisiausia. Tada žaidėjai turi sėsti ant suolo ir patys save eliminuoja iš rungtynių. Kaip bebūtų, vyrai tikrai turi charakterį ir man labai smagu, kad jie ištraukė šias rungtynes savo charakteriu“, – aiškino strategas.

Nors dvikovoje buvo daug sugrįžimų, lemiamu tapo ketvirtojo kėlinio sugrįžimas, kuomet panaikinote 9 taškų atsilikimą. Kokios detalės lėmė tokį sugrįžimą?

Galvoju, kad tuo metu rungtynės galėjo pakrypti tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Svarbiausia, kad su gana prastu žaidimu pasiekėmė tokį periodą. Paskui yra svarbus tritaškis ar koks apsigynimas. Tai yra aukso vertės dalykai. Čia laimėti nėra lengva. Čia nelengva ir žaidėjams nepamesti galvos. Galbūt kažkiek turime suprasti ir žaidėjus. Atmosfera čia fantastiška.

Išėmus Scottie Wilbekino atkarpą antrajame kėlinyje, kaip vertinate gynybą prieš šį žaidėją?

Labai gerai gynemės prieš jį. Į rungtynes jis įėjo su tritaškiu, kuomet mes neprasižengėme, turėdami dvi komandines pražangas. Dar ir protingiausias mūsų žaidėjas neprasižengė. Vėlgi, šioje arenoje nepamesti galvos yra didelis įvykis mūsų komandai.

„Maccabi“ padarė 22 klaidas. Kiek jos buvo išprovokuotos? Ir ar buvo problemų su realizacija pirmoje rungtynių dalyje?

Manau, kad jie darė klaidas panašiose situacijoje. Jie darė klaidas prieš perimetro agresyvią gynybą arba dvigubinimą ant „ūselio“. Rizikavome, neleisdami varžovams žaisti „pikenpopo“ derinių. Bandėme prisitaikyti prie tos sudėties, ką turime šiai dienai – du mobilius „ketvirtuosius“ numerius. Galbūt jie yra mažesni ir mes rizikavome. Galbūt tie atšokę kamuoliai yra mano rizikos faktorius. Turime prisiimti atsakomybę – nežaidėme to krepšinio, kurį demonstravome pastaruoju metu.

Šįvakar Brandonas Daviesas strigo pirmuosius du kėlinius. Kiek jo geresnis žaidimas antroje pusėje pasakojo apie jį kaip apie žaidėją?

Brandonas yra jau toks yra. Ta jo energija kartais paima viršų jo galvoje. Nemanau, kad gerai sužaidėme dėl jo žaidimo, bet jis mums kažką davė. Jis vėlgi supranta, kad nežaidė gerai. Kitose rungtynėse, manau, jis žais puikiai.

Po rungtynių buvo daug pergalės džiaugso. Ar tai dėl tokios stebuklingos iškovotos pergalės?

Nebuvo ši pergalė tokia stebuklinga. Tokių rungtynių šiais metais dar neištraukėme. Būdavome ir minuse, sugrįždavome ir atrodydavo, kad jau greit laimėsime, bet nepavykdavo. Labai „faniai“, kad tai pavyko istorinėje arenoje ir prieš puikų krepšinį žaidžiantį klubą.

Kiek keturios Walkupo pražangos ketvirtajame kėlinyje išmušė iš vėžių?

Manau, kad perlaikiau Walkupą ant suoliuko. Reikėjo rizikuoti anksčiau ir leisti jį į žaidimą. Žinoma, vistiek norėjosi išlaikyti jį rungtynėse, kol buvome kovinėje situacijoje. Tuo labiau, kad ir Grigonis turėjo pražangų. Turėjome taupyti vieną iš dviejų žaidjėų, kuris galėjo dengti Wilbekiną. Patys matote, kokį lygį rodo Thomas.

Rungtynių pabaigoje treneriai nebeturėjo minutės pertraukėlių. Ar dėl to žaidimas tapo chaotiškas?

Pavyko mėtyti žaidėjus. Pavyko atlikti keitimus metant baudų metimus. Pavyko „gynyba puolimas“ keitimų taktikta ir ji pasiteisino.