2015.01.24 09:04

Kauno „Žalgiris“ ir vėl pralaimėjo Eurolygos čempionui „Maccabi“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį net ir savo žiūrovų akivaizdoje nesugebėjo nutraukti jau užsitęsusios nemalonios tradicijos – iki šios dienos kauniečiai nuo Tel Avivo „Maccabi“ ekipos buvo patyrę septynių iš eilės pralaimėjimų seriją, kuri, deja, padidėjo iki aštuonių nesėkmių. Šiandien Eurolygos turnyro „Top 16“ varžybų ketvirto turo E grupės rungtynėse „Žalgiris“ namie nusileido Eurolygos čempionams „Maccabi“ atstovams 66:73 (22:22, 15:18, 15:8, 14:25) ir tai buvo jau trečioji kauniečių nesėkmė šiame etape.

Per visą akistatų istoriją komandos kovojo jau 21-ąjį kartą ir mačų statistika toliau nepalanki Lietuvos klubui – iš dvidešimt vieno mačo „Žalgiris“ laimėjo tik šešerias rungtynes.

Šios dienos rungtynės kauniečiams prasidėjo tikrai sėkmingai – nors pirmuosius taškus įmetė svečiai, užsivedę kauniečiai pirmavo beveik visą pirmąjį kėlinį. Tik jam baigiantis „Maccabi“ sugebėjo persversti rezultatą, , bet paskutinę sekundę tritaškį įsūdęs Artūras Milaknis rezultatą išlygino 22:22.

Tik prasidėjus antrajam ketvirčiui, A.Milaknis privertė kilnotis „Žalgirio“ arenos stogą – pataikė du tritaškius iš eilės, pridėjo dvitaškį ir buvo kauniečių spurto iniciatoriumi, po kurio „Žalgiris“ pirmavo 37:28.

Tačiau tuomet dūmų kvapą pajutę Tel Avivo atstovai pradėjo rimčiau gintis, greitai pulti ir spurtavo 12:0 bei po dviejų kėlinių pirmavo 40:37.

Trečiame ketvirtyje „Žalgiris“ vis dėlto sugebėjo atsitiesti ir net pirmavo 45:42, o baigiantis kėliniui po dviejų Jameso Andersono tritaškių buvo įgijęs 4 taškų pranašumą – 52:48.

Lemiamame kėlinyje iniciatyva priklausė Eurolygos čempionams – jie greitai persvėrė rezultatą savo naudai ir likus kovoti 4 minutes pirmavo 67:58.
Per likusį laiką šeimininkai sugebėjo tik sumažinti skirtumą iki į taškų, bet nuo nesėkmės tai jų neišgelbėjo.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18 (13 atk. kam., 30 naud. bal.), J.Andersonas 17 (4/11 dvit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 14 (4/8 trit.), A.Gudaitis 6 (2/7 dvit., -4 naud. bal.), L.Lekavičius 5, D.Songaila ir E.Ulanovas po 2, W.Cherry ir R.Javtokas po 1.

„Maccabi“: S.Landesbergas 20 (6/8 dvit., 20 naud. bal.), J.Pargo (4/13 dvit., 8 rez. perd.) ir A.Tyusas (5 atk. kam., 6 blk.) po 12, D.Smithas 10 (6 atk. kam.), B.Randle‘as 6.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 66:73 (22:22, 15:18, 15:8,14:25).

10 min. A.Tyusas vėl padidino skirtumą iki 7 taškų – 71:64. Ir vėl P.Jankūnas įmetė – jis pelnė 8 taškus iš eilės. Tačiau tai jau nieko nelėmė – svečiai laimėjo 73:66.

9 min. Baudomis ir dviem taškais skirtumą mažino P.Jankūnas – 64:69.

8 min. P.Jankūnas atsakė dvitaškiu, tačiau labai gražų dėjimą atliko B.Randle'as – 69:60.

7 min. „Žalgiris“ gavo nesportinę pražangą, tačiau „Maccabi“ iš to daug nepešė – įmetė  vos 2 taškus. Svečiai pirmavo 67:58.

6 min.  S.Landesbergas įmetė dar vieną tritaškį ir „Maccabi“ pavojingai pabėgo – 63:58. O po A.Tyuso dvitaškio „Žalgiris“ buvo priverstas imti minutės pertraukėlę.

5 min.  Kova vyko taškas į tašką, tačiau priekyje vis būdavo svečiai – 58:58, 60:58.

3 min. D.Smithas ėmėsi iniciatyvos – vos tik kauniečiai pataikė, jis atsakė 4 taškus – 54:54. Po dar vienos atakos A.Tyusas padėjo „Maccabi“ pirmauti – 56:54.

1 min. J.Pargo sumažino atsilikimą 50:52.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 52:48 (22:22, 15:18, 15:8).

10 min. „Maccabi“ išlygino skirtumą, bet J.Andersonas atsakė tritaškiu. S.Landesbergas įsūdė dvitaškį, o užpykęs J.Andersonas įmetė dar vieną tritaškį – 52:48 kauniečių naudai.

9 min. W.Cherry pataikė vieną baudą iš dviejų ir kauniečiai buvo priekyje 46:44.

7 min. Komandos netaikliai metė ir darė klaidas – tuo labiau pasižymėjo svečiai, kurie „sausi“ buvo beveik 6 minutes. Vis dėlto, „Maccabi“ po D.Smitho dvitaškio sumažino skirtumą iki 44:45.

4 min. Po L.Lekavičiaus reido 43:42 pirmavo kauniečiai, o dar du taškus pridėjo A.Gudaitis.

1 min. B.Randle'as įmetė dvitaškį, į kurį taikliu tolimu metimu atsakė J.Andersonas – 42:40 „Maccabi“ naudai.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 37:40 (22:22, 15:18).

10 min.  A.Tyusas įkrovė kamuolį į krepšį ir Tel Avivo komanda padidino atotrūkį iki 40:37.  Dalį kėlinio kauniečiai pralaimėjo 12:0.

9 min. „Maccabi“ spurtavo 10:0 ir jau pirmavo 38:37.

8 min. D.Smithas sumažino atsilikimą greitoje atakoje iki 33:37, o dar vienoje atakoje Y.Ohayonas įsūdė tritaškį – 37:36 tik vienu tašku pirmavo šeimininkai.

7 min. S.Landesbergas įmetė tritaškį, o kauniečiams dvi atakas nesisekė pataikyti.

5 min. S.Landsbergas sumažino skirtumą, bet po D.Songailos ir A.Gudaičio taiklių metimų kauniečiai jau turėjo 9 taškų persvarą – 37:28.

3 min. „Maccabi“ puolė skirtumą mažinti ir pasivijo iki 28:26. Tačiau ir vėl A.Milaknis darė stebuklus – jis įmetė tritaškį ir dvitaškį, po kurių kauniečiai pirmavo 33:26.

1 min.  A.Milaknis pratęsė savo šou – įmetė du iš eilės tritaškius ir „Žalgiris“ pirmavo 28:22.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccaci“ 22:22.

10 min.  „Maccabi“ įmetė du taškus, o paskutinėmis kėlinio sekundėmis A.Milaknis įmetė tritaškį – 22:22.

9 min. J.Pargo dar labiau padidino atotrūkį – 20:17, bet P.Jankūnas taip pat pasižymėjo.  „Žalgirio“ kapitonas jau įmetė 10 taškų.

8 min. Po 4 iš eilės J.Alexanderio taškų, „Maccabi“ vėl išsiveržė į priekį 18:17.

7 min. Viena baudą pataikė L.Lekavičius, du taškus pridėjo P.Jankūnas ir kauniečiai pirmavo 17:14.

6 min. S.Schortsanitis įmetė dvitaškį, nepataikė R.Javtokas, o kitoje „Maccabi“ atakoje Tel Avivo „milžinas“ gavo baudą.

5 min. J.Pargo sumažino atsilikimą iki 8:10, bet „Žalgiris“ ir toliau nenusileido – po L.Lekavičiaus ir J.Andersono taškų kauniečiai pirmavo 14:10.

3 min.  S.Schortsanitis įgrūdo kamuolį į krepšį, tačiau kauniečiai atsakė keturiais taškais – po du įmetė R.Javtokas ir J.Andersonas.

2 min. „Maccabi“ įmetė 2 taškus, o kauniečiai atsakė šešiais – 6:2 šeimininkų naudai. 4 taškus įmetė P.Jankūnas ir 2 taškus – J.Andersonas.

„Žalgirio“ starto sudėtis: R.Javtokas, E.Ulanovas, P.Jankūnas, J.Andersonas, L.Lekavičius.

„Maccabi“ starto sudėtis: J.Pargo, D.Smithas, B.Randle'as, Y.Ohayonas, S.Schortsanitis.