Sportas

2015.01.23 13:51

Dakaro ralio „pragarą“ atskleis išskirtinio dydžio nuotraukos

LRT.lt2015.01.23 13:51

Įspūdingiausios Dakaro ralio akimirkos suguls ant milžiniško dydžio nuotraukų ir jau šeštadienį, 15 val., rengiamoje jungtinėje Lietuvos fotografų parodoje bus pristatytos visuomenei.

Įspūdingiausios Dakaro ralio akimirkos suguls ant milžiniško dydžio nuotraukų ir jau šeštadienį, 15 val., rengiamoje jungtinėje Lietuvos fotografų parodoje bus pristatytos visuomenei.

Visos parodos nuotraukos bus eksponuojamos ant Vilniaus „Akropolio“ fasado, rašoma pranešime spaudai.

Parodos atidaryme laukiama apsilankant trečią kartą Dakaro ralyje dalyvavusio bei šiemet 24-ąją vietą užėmusio lietuvio Benedikto Vanago ir kito lietuvių ekipažo narių – lenktynininko Antano Juknevičiaus ir jo šturmano Edvardo Duobos.

Dakaro ralio parodoje bus eksponuojama 14 šalies fotografų – Tomo Tumalovičiaus, Gedmanto Kropio, Ramūno Stulgos, Mariaus Kibildžio ir Dariaus Janušo – darytų nuotraukų, kuriose užfiksuoti vaizdai iš 13 dienų Bolivijoje, Čilėje ir Argentinoje vykusių prestižinių lenktynių. Fotografui pavyko įamžinti pačias efektingiausias ralio akimirkas – nuo skrendančių ir į dulkes panirusių automobilių bei motociklų iki iškalbingų ralyje dalyvavusių Lietuvos lenktynininkų portretų.

„Labai džiugu, kad Dakaro trasose galima sutikti vis daugiau fotografų iš Lietuvos. Aš pats per tas kelias ralio savaites padariau ne vieną tūkstantį kadrų, tačiau parodai atrinkau tik keliolika fotografijų – tokių kadrų, kurie yra labiausiai išgryninti ir, mano supratimu, stipriausi emociškai. „Akropolio“ fasadą papuošiančios nuotraukos taikliausiai atspindi Dakaro nuotaiką: džiaugsmą ir liūdesį, nusivylimą ir viltį, rūpestį ir susijaudinimą, pavojų ir riziką“, – įsitikinęs fotografas T. Tumalovičius. 

Šiemet Dakaro ralio dalyviams teko įveikti beveik 9 tūkst. kilometrų, kurių kiekvienas buvo kupinas netikėtumų ir, kaip visuomet, pragariškai sunkus tiek lenktynininkams, tiek jų automobiliams.