Sportas

2015.09.08 13:45

Dėl dopingo sučiupta dar viena Rusijos olimpinė čempionė

15min.lt 2015.09.08 13:45

Šiomis dienomis aiškėja tikrasis Rusijos lengvosios atletikos dopingo skandalo mastas. Skelbiama, kad bus pranešta jau apie šeštosios lengvaatletės diskvalifikaciją.

Šiomis dienomis aiškėja tikrasis Rusijos lengvosios atletikos dopingo skandalo mastas. Skelbiama, kad bus pranešta jau apie šeštosios lengvaatletės diskvalifikaciją.

„Sport-Express“ praneša, kad Londono olimpinių žaidynių 3000 m bėgimo su kliūtimis čempionė Julija Zaripova bus dar viena diskvalifikacijos sulauksianti Rusijos lengvaatletė.

28-erių metų lengvaatletė savo kolekcijoje turi visus įmanomus titulus. Rusijos dopingo organizacija nusprendė šią sportininkę bausti atskirai nuo kitų penkių lengvaatlečių, kad būtų sumažintas rezonansas, nors apie jos ryšį su dopingo skandalu buvo žinoma jau seniai.

Antradienį Rusijos antidopingo agentūra pranešė, kad net penkių šios šalies sportinio ėjimo žvaigždžių testai yra teigiami, ir šie sportininkai diskvalifikuojami dėl dopingo vartojimo. Praėjusiais metais 4 plaukikai neteko titulų ir gavo diskvalifikacijas už draudžiamų preparatų vartojimą.

Didžiausia bausmė skirta 20 km sportinio ėjimo 2011 metų pasaulio vicečempionui Vladimirui Kanaikinui. Jis diskvalifikuotas visam gyvenimui už pakartotinį dopingo vartojimą. 2008 metais jis jau buvo gavęs dvejų metų diskvalifikaciją.

Trejų metų ir dviejų mėnesių diskvalifikaciją, kuri skaičiuojama nuo 2012-ųjų spalio 15 dienos, gavo olimpinė Londono čempionė ėjikė Olga Kaniskina. Iš jos taip pat atimti 2009 metų ir 2011-ųjų pasaulio čempionės titulai.

Nuo tos pačios dienos ir tam pačiam laikui diskvalifikuotas olimpinis čempionas Sergejus Kirdiapkinas.

Olimpinis sportinio ėjimo čempionas Valerijus Borčinas sportuoti negalės net 8 metus ir iš jo buvo atimti 2009 metų ir 2011-ųjų pasaulio čempiono titulai.

Penktasis, pagautas vartojant sporte draudžiamus preparatus, yra Rusijos sportinio ėjimo čempionas ir 50 km nuotolio Londono olimpinių žaidynių aukso medalio laimėtojas Sergejus Bakulinas. Jam skirta 3 metų ir 2 mėnesių diskvalifikacija, kuri skaičiuojama nuo 2012 metų gruodžio 24 dienos.