Sportas

2019.03.20 16:39

Erfurto dopingo skandale – dar vienas areštas

BNS 2019.03.20 16:39

Vokietijoje dar vienas asmuo buvo sulaikytas vykdant tyrimą dėl kraujo dopingo tinklo Erfurto mieste, trečiadienį pranešė prokuratūros Miunchene atstovas.

Pareigūnai anksčiau patvirtino, kad tyrime figūruoja 21 atletas iš aštuonių valstybių. Tyrimas buvo pradėtas dėl dopingo skandalo, įsiplieskusio kovo pradžioje po virtinės dopingo kontrolės reidų, surengtų Austrijos Zėfeldo mieste vykstant pasaulio slidinėjimo čempionatui.   

Tąsyk buvo sulaikyti devyni žmonės ir penki sportininkai, tarp jų olimpietis slidininkas Maxas Hauke. Jie buvo sulaikyti per bendrą Vokietijos ir Austrijos policijos pareigūnų operaciją.  

Miuncheno prokuratūros atstovas patvirtino, kad skandalas gali būti didesnio masto.  

„21 atletas atstovauja penkioms skirtingoms sporto šakoms, trys iš jų yra žiemos sporto šakos“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė vyresnysis prokuroras Kai Graeberis.  

Įtariama, kad šiems sportininkams nuo 2011 metų buvo atliktas „triženklis skaičius“ kraujo perpylimų, sakė jis.   

Kraujo perpylimai buvo atliekami įvairiose šalyse, įskaitant Vokietiją, Austriją, Šveicariją, Pietų Korėją ir Havajus.   

Skandalo epicentre yra 40-metis medikas Markas Schmidtas iš Vokietijos rytinio Erfurto miesto. Jis yra vienas iš keturių asmenų, kuriems anksčiau šį mėnesį buvo skirtas kardomasis kalinimas.    

Tačiau K. Graeberis trečiadienį patvirtino, kad buvo areštuotas dar vienas – penktas – asmuo. Jis įtariamas transportavęs kraujo maišelius ir padėjęs atletams su kraujo perpylimais.    

„Matome įdomią istoriją su daugybe siužeto vingių. Paskutinis jos skyrius dar neparašytas“, – sakė K. Graeberis.