Naujienų srautas

Sportas2019.03.19 21:30

Ambrulevičius ir Reed laukia starto pasaulio čempionate: viliamės, kad mūsų programa bus ideali

Trečiadienį Japonijos mieste Saitamoje prasidės pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Solisčių varžybose startuos Elžbieta Kropa, šokiuose ant ledo – Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius. Besirengdama pirmenybėms Lietuvos pora nemažai dėmesio skyrė psichologijai. Europos čempionato pamokas išmokę šokėjai tikisi parodyti patį geriausią savo šou.

Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatą tiesiogiai galėsite matyti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt. Pirmoji transliacija – trečiadienį 9:00 val. ryte.

Lietuvos šokėjų ant ledo pora A. Reed ir S. Ambrulevičius sausį debiutiniame Europos čempionate užėmė tryliktą vietą. Prieš startą pasaulio pirmenybėse pora prisipažino, kad Minske lūkesčius išpildė 80 procentų – puikiai atlikus trumpąją programą šokėjams pritrūko jėgų per laisvąjį šokį. Trečiadienį Japonijoje prasidėsiančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate šokėjai tikisi šios klaidos išvengti.

„Nutiko daug gerų dalykų po Europos čempionato. Sužinojome, kur turime tobulėti, ką privalome keisti. Atrodo, viską koregavome. Viliuosi, kad mūsų programa bus ideali. Tai bus geriausia, ką esame demonstravę“, – sakė A. Reed.

Pora džiaugiasi, kad jų pasirodymas Europos čempionate buvo puikiai įvertintas kolegų iš viso pasaulio. Pasak šokėjų, nuo stipriausių pasaulio porų juos skiria maža riba – smulkios klaidos. Prieš dvejus metus su lietuviu čiuožti pradėjusi amerikietė prisipažino jau suprantanti lietuviškai, tačiau šnekėti kuklinasi. Norėdamas kalbėti viena kalba, angliškai į klausimus atsakė ir S. Ambrulevičius.

„Visada norime pasirodyti kiek įmanoma geriau. Niekada nešaukiame, kad būsime geriausi, nes šokiai ant ledo kartais gali būti labai nenuspėjami – kai kas gali pavykti, kai kas – ne. Labiausiai norėčiau, kad mums pagaliau pavyktų be priekaištų atlikti laisvąją programą“, – sako S. Ambrulevičius.

Sportininkai teigia, kad šįkart nemažai dėmesio buvo skiriama psichologiniam pasirengimui. Pasak S. Ambrulevičiaus, prieš pasirodymą svarbu galvoti ne apie atskirus šokio elementus, o visumą ir suprasti, kad ant ledo jie yra dviese.

„Jeigu leisime emocijoms užvaldyti mintis, nekontroliuosime veiksmų, kuriuos turėsime atlikti. Prieš pradėdami programą negalvojame apie skirtingus elementus. Mąstome, kad ant ledo esame dviese. Esame du žmonės, kurie šokdami stengiasi dalytis gerąja energija. Ir viskas“, – teigė S. Ambrulevičius.

Pernai planetos pirmenybėse A. Reed ir S. Ambrulevičius užėmė dvidešimtą vietą. Japonijoje varžysis ir devyniolikmetė Elžbieta Kropa.

Žinios. Į Tel Avivą išvyko patekti į Eurolygos ketvirfinalį dar galintis Kauno „Žalgiris“

Transliacijų iš Japonijos tvarkaraštis:

Trečiadienis, kovo 20 d.

09:00 Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Poros. Trumpoji programa. 

11:30 Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Moterys. Trumpoji programa. Dalyvauja E. Kropa.

Ketvirtadienis, kovo 21 d.

09:00 Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Poros. Laisvoji programa.

11:30 Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Vyrai. Trumpoji programa. 

Penktadienis, kovo 22 d.

09:00 Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Šokiai ant ledo. Dalyvauja A. Reed ir S. Ambrulevičius. 

12:00 Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Moterys. Laisvoji programa. Gali dalyvauti E. Kropa.

Šeštadienis, kovo 23 d.

09:00 Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Šokiai ant ledo. Laisvoji programa. Gali dalyvauti A. Reed ir S. Ambrulevičius.

12:00 Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Vyrai. Laisvoji programa.

Sekmadienis, kovo 24 d.

08:00 Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Parodomoji programa. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi