Sportas

2015.09.08 13:45

Metų neįgalusis sportininkas M. Bilius: labai gerai, kad apdovanoja su sveikaisiais

Paulius Cubera, 15min.lt2015.09.08 13:45

Pirmadienio vakare Vilniaus Kongresų rūmuose buvo iškilmingai apdovanoti geriausi 2014 metų sportininkai. Prizą „Metų neįgalus sportininkas“ laimėjęs lengvaatletis Mindaugas Bilius itin džiaugėsi įvertinimu ir apdovanojimų švente.

Pirmadienio vakare Vilniaus Kongresų rūmuose buvo iškilmingai apdovanoti geriausi 2014 metų sportininkai. Prizą „Metų neįgalus sportininkas“ laimėjęs lengvaatletis Mindaugas Bilius itin džiaugėsi įvertinimu ir apdovanojimų švente.

„Šis apdovanojimas man suteikė vienus iš nuostabiausių jausmų. Esu ne kartą patekęs į geriausių neįgalių sportininkų dešimtukus, ne kartą buvau pirmas, tačiau šiemet neįgaliuosius integravo su sveikais, visuomenė daugiau sužinojo apie mus, o tai yra labai geras dalykas mūsų sportui“, – po apdovanojimų ceremonijos 15min.lt sakė M. Bilius.

32 metų lengvaatletis 2014 metais Europos neįgaliųjų čempionate iškovojo du medalius – rutulio stūmimo varžybose jis tapo čempionu, o disko metimo sektoriuje pelnė sidabrą.

„Esu buvęs ir Europos, ir pasaulio čempionu, tačiau šis prizas yra labai didelis laimėjimas. Renginyje susirinkęs visas Lietuvos sporto elitas, sporto legendos – Sabonis, Alekna, čia labai puiku. Žemai galvą lenkiu prieš organizatorius. Tiesioginė transliacija – čia jau visai „super“, – džiaugsmu netvėrė M. Bilius.

Geriausiam neįgaliajam sportininkui apdovanojimą ceremonijos metu įteikė Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas bei pirmasis Everesto viršukalnę įveikęs lietuvis Vladas Vitkauskas.

„Šie žmonės savo sportinio kelio link įveikė ne vieną didžiulį kalną, jų laimėjimai sporte neprilygstami“, – įteikdamas prizą sakė V. Vitkauskas.

Prizą atsiėmęs M.Bilius džiaugėsi, kad neįgaliojo sportininko rinkimai buvo surengti šalia sveikųjų bei sakė, kad tai didelis postūmis žmonių su negalia sportui.

„Neįgaliųjų sportas visada ėjo lyg atskira kryptimi, tačiau dabar jaučiu, kad yra bendradarbiavimas tarp sveikųjų ir neįgaliųjų sporto, jas atstovaujančių organizacijų. Taip yra ir visame pasaulyje – reikia žengti kartu. Neįgaliųjų sporto judėjimas daug kur žengia kartu ir rezultatai rodo, kad jie dėl to pasiekia daugiau“, – teigė M. Bilius.

Trijų šalies organizacijų – Kūno kultūros ir sporto departamento, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijos – surengtuose rinkimuose iš viso įteikta vienuolika Lietuvos „Sporto apdovanojimų“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt