Sportas

2015.09.08 13:45

Byrančių „Prienų“ tikslas – išlikti LKL

Vos aštuonis žaidėjus savo sudėtyje turinti „Prienų“ komanda išgyvena sunkiausią periodą nuo klubo debiuto LKL. Ekipą savaitgalį paliko vienas jos lyderių Ovidijus Varanauskas, o šiomis dienomis su ja gali atsisveikinti dar vienas krepšininkas.

Vos aštuonis žaidėjus savo sudėtyje turinti „Prienų“ komanda išgyvena sunkiausią periodą nuo klubo debiuto LKL. Ekipą savaitgalį paliko vienas jos lyderių Ovidijus Varanauskas, o šiomis dienomis su ja gali atsisveikinti dar vienas krepšininkas.

Taip komanda, paskutinius kelis sezonus kėlusi siaubą pagrindinėms Lietuvos ekipoms, dabar per treniruotes net negali žaisti penki prieš penkis, LKL yra už atkrintamųjų varžybų ribos ir vis didesniame skolų šleife.

„BasketNews.lt“ žiniomis, „Prienų“ krepšininkai šį sezoną yra gavę vos du atlyginimus – už rugsėjį ir spalį. Lapkričio atlyginimų laukiama šią savaitę.

Pasinaudojęs sutartyje numatyta sąlyga, kad dėl vėluojančio atlyginimo gali nutraukti sutartį, tai padarė Varanauskas, kuris nuo pirmadienio – Utenos „Juventus“ narys.

Varanauskas buvo rezultatyviausias „Prienų“ krepšininkas, vidutiniškai rinkdavęs po 14,7 taško.

Antras pagal rezultatyvumą komandos narys Arnas Labuckas kol kas neskuba krautis lagaminų, nes tiki, kad situacija komandoje gali pasitaisyti.

„Prienų“ nenorėjau ir nenoriu palikti, nes laikau ją sava komanda, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Labuckas. – Bet jei mes ir toliau žadame žaisti šešiese, o apskritai sudėtyje turėti 8 žaidėjus, tai nematau prasmės čia likti. Tokiu atveju ir man pačiam, ir klubui būtų finansiškai lengviau, jeigu išvykčiau.

Apie tai atvirai kalbėjau su klubo vadovais ir treneriais ir man buvo žadėta, kad viskas krypsta gera linkme. Šiandien aš tais pažadais tikiu, bet jeigu tie pažadai ir liks tik pažadais, aš manysiu kitaip.“

„BasketNews.lt“ pakalbintas „Prienų“ klubo direktorius Adomas Kubilius, šias pareigas užimantis vos mėnesį, pripažino, kad situacija klube nėra gera, tačiau stengiamasi ją taisyti.

„Šiuo metu vyksta ir žaidėjų, ir rėmėjų paieškos. Bandome išgyventi. Šis sezonas ne itin sėkmingas, bet darome viską, kad jį pabaigtume“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Kubilius.

„Prienai“ pernai antrą kartą iš eilės iškovojo LKF taurę, tačiau šiemet jos greičiausiai net negins. Jeigu prieniškiai šį vakarą nusileis Alytaus „Dzūkijai“, arba kitą savaitę Klaipėdos „Neptūnui“, jie net nepateks į LKF Didžiosios taurės finalo aštuoneto varžybas. Tai, kad LKL jie pralaimėjo paskutines penkerias rungtynes, o iš 20 rungtynių laimėjo vos 6, nežada nieko gero.

Byrėti „Prienai“ pradėjo tada, kai vos pasibaigus praėjusiam sezonui buvo paskelbta, kad buvęs vyriausiasis klubo treneris ir jo siela Virginijus Šeškus keliasi į Vilniaus „Lietuvos rytą“. Paskui jį netrukus ekipą paliko ir ilgametis jos direktorius Aurimas Bartuška.

Pasitraukus ir pagrindiniam rėmėjui, „TonyBet“, prieniškių biudžetas, lyginant su pernai, sumažėjo maždaug trigubai.

„Šiais metais tikslas yra tik vienas – išlikti lygoje. Aišku, dar liko pusė čempionato ir, jeigu rasime rėmėjų, galbūt seksis geriau, tačiau šiai dienai tikslai – kuklūs“, – pripažino „Prienų“ direktorius Kubilius.