Sportas

2015.01.14 11:57

Lietuvos sporto apdovanojimai taps visos Lietuvos švente

ELTA 2015.01.14 11:57

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) bei Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) sieks, kad kasmetiniai šalies sporto apdovanojimai taptų visuomenės laukiamu renginiu, o ne tik sporto bendruomenės švente.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) bei Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) sieks, kad kasmetiniai šalies sporto apdovanojimai taptų visuomenės laukiamu renginiu, o ne tik sporto bendruomenės švente.

Sausio 19 dieną vyksiantį iškilmingą apdovanojimų renginį transliuos televizija, o išaugęs nominacijų skaičius lems tai, kad pripažinimo susilauks daugiau to vertų sportininkų.

„Permainas skatina siekis, kad apdovanojimai taptų įdomūs ir aktualūs visai Lietuvai. Iki šiol tai buvo daugiausia sporto bendruomenei skirtas renginys, bet siekiame, kad jo svarba augtų. Norime atskleisti visuomenei visapusišką sporto naudą – parodyti, kad tai ir labai svarbi Lietuvai ekonomikos sritis, ir sveikatos stiprinimas, ir galimybė pademonstruoti šalies vienybę. Apdovanojimai yra puiki proga tai pasakyti ir parodyti Lietuvai, kad turime kuo didžiuotis. Kultūros žmonės, muzikantai, verslininkai – visi jie turi kasmetinius visuomenės dėmesį prikaustančius renginius. Dabar tokią šventę turės ir sportas, – apie atsinaujinusius apdovanojimus kalbėjo KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius. – Nuo šių metų apdovanojimus organizuoja dvi svarbiausios Lietuvos sporto organizacijos – KKSD ir LTOK. Sujungę jėgas, galime nuveikti labai daug keldami apdovanojimų prestižą ir žinomumą bei skatindami visuomenę domėtis sportininkų pasiekimais“.

Nuo šių metų keičiasi ir geriausių sportininkų rinkimo tvarka. Anksčiau laureatus daugiausiai lemdavo visuomenės simpatijos, tačiau nuo šiol visuomenės nuomonė sudarys ketvirtadalį galutinio balso. Likusi galutinio balso dalis priklausys Lietuvos sporto apdovanojimų tarybos, kurią sudaro KKSD, LTOK ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijos atstovai, nariams.

„Pasaulinė praktika rodo, kad toks balsavimas yra objektyviausias. Naujoji sistema yra įdomesnė ir patiems sportininkams – anksčiau metų sportininkų dešimtuke nuolat figūruodavo tie patys vardai, o dabar net ir mažiau visuomenėje žinomi sportininkai, parodę puikius rezultatus, gali prasimušti į laureatus ir visai Lietuvai pranešti apie savo pasiekimus, – kalbėjo LTOK vadovė Daina Gudzinevičiūtė. – Kai kurių nominacijų, pavyzdžiui, metų naujoko, nugalėtojus rinks tik Lietuvos sporto apdovanojimų taryba. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad visuomenė kiek mažiau žino apie sportininkus, pretenduojančius jose iškovoti apdovanojimus. Viena išskirtinė nominacija – už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos sportui. Rinkdami šios kategorijos nugalėtoją, kartelę iškelsime ypatingai aukštai, kad apdovanojimas būtų labai prestižinis“.

„Kurdami rinkimų sistemą, pirmiausia konsultavomės su išorės specialistais, nagrinėjome šalių, turinčių panašius renginius, patirtį. Kreipėmės į visų sporto šakų federacijas, prašydami, kad jos teiktų pasiūlymus nominacijoms. Iš visų pasiūlymų Lietuvos sporto apdovanojimų taryba atrinko po tris pretendentus į kiekvieną nominaciją.

Visų renginio laureatų laukia naujas prizas. Visiems nugalėtojams bus įteiktos auksu dengtos statulėlės, stilizuotai perteikiančios pergalę, polėkį ir olimpinę ugnį bei Lietuvos vėliavos motyvus“, – sakė LTOK prezidentė.