Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

B. Vanagui devintajame „Dakaro“ etape – 450 km nežinomybės

BNS 2015.09.08 13:45

Didelės dozės nuskausminamųjų, mokymasis iš naujo vairuoti automobilį ir tarptautinis dėmesys – tai laukia lenktynininko Benedikto Vanago 9-ajame Dakaro ralio Pietų Amerikoje

Didelės dozės nuskausminamųjų, mokymasis iš naujo vairuoti automobilį ir tarptautinis dėmesys – tai laukia lenktynininko Benedikto Vanago 9-ajame Dakaro ralio Pietų Amerikoje

etape. Per pusę išretėjus Dakaro dalyvių gretoms, lietuvis liko vienas įdomiausių sportininkų varžybose. Kaip jam su sulaužyta ranka jose toliau seksis – nedrįsta prognozuoti niekas. Aiškus tik tikslas – finišas.

Pasak pranešimo, B. Vanagas 450 km greičio ruože iš Ikikės į Kalamą startuos pirmadienį per laisvą dieną patobulintame automobilyje. Komandos inžinieriai – Darius Biesevičius, Rimas Granskas ir Romas Žalnierukynas – suremontavo pavarų dėžę, sankabą, patobulino vairo mechanizmą, tačiau pats lenktynininkas, pirmą kartą po traumos pabandęs automobilį, nežino, kiek jo galimybių galės išnaudoti.

„Pirmą kartą po traumos išbandžiau automobilį. Šiandien be vaistų vairuoti labai sudėtinga. Įtvaras netinka važiavimui. Kliūva nykštys ir negaliu gerai suimti vairo. Žinojome iš pradžių, kad jis netiks. Reikės kažkaip papildomai rišti ranką“, – sakė B. Vanagas.

Sulaužytas kairės rankos riešas nereiškia, kad tampa sunkiau sukti vairą. Pasikeičia visa vairavimo specifika.

„Kai laikai vairą abiem rankom, tai turi atskaitomybės tašką. Dabar gali būti problemų su pavarų perjungimu. Šiame automobilyje jis turi būti labai tikslus, rankos judesys turi būti labai aiškus“, – kalbėjo lenktynininkas.

Maršrutas į Kalamą yra sudėtingas net ir turint abejas sveikas rankas. 50 kilometrų smėlynų ir kopų, siauri, duobėti ir vingiuoti keliukai bus tikras išbandymas net tik B.Vanagui, bet ir labai tvirtai sukonstruotai „Toyota Hilux“ mašinai.

„Planas yra finišuoti. Garantuotai bus daug naujų potyrių, reikės iš naujo susidraugauti su automobiliu. Apie savo greitį dar nespręsiu“, – prieš startą kalbėjo B.Vanagas.

Apie lietuvio finišą sulaužyta ranka žinios greitai apskriejo pasaulį. „Žmonės Rusijoje nustebo išgirdę, kad Benediktas finišavo su sulaužyta ranka. Daugybė lenktynininkų su dviem rankom nepasiekia finišo, o jis tai padarė su viena. Trūksta tokių lenktynininkų. Tikime, kad ir finišą Benediktas Buenos Airėse pasieks“ -kalbėjo žurnalistas iš Rusijos Dmitrijus Pavlovas.

Rusai randa bendrų taškų su B.Vanagu. Septintąjį savo Dakaro čempiono titulą sunkvežimių įskaitoje Vladimiras Čaginas iškovojo sulaužyta ranka.

Savo linkėjimus lietuviui perdavė ir pasaulinė žvaigždė Robby'is Gordonas. „Nagi Benediktai, nebūk mergiotė, tęsk lenktynes. Atsimink, kad mergiotės vairuoja „Mini“, – šypsojosi vidurnaktį Ikikėje sutiktas amerikietis.

B.Vanagas pripažįsta, kad sausį būna svarbesnė diena nei Dakaras. Jis ragino nepamiršti sausio 13-osios reikšmės Lietuvai šiandien turimai laisvei. „Prasta tauta, kuri neatsimena savo istorijos. Prisiminkime, kas mums visiems yra labai svarbu. Ypač šių dienų kontekste“ – sakė B. Vanagas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi