Sportas

2015.09.08 13:45

Septintąjį Dakaro ralio etapą B. Vanago ekipažas pradės iš aštuonioliktos pozicijos

BNS 2015.09.08 13:45

Po nesėkmingo šeštojo etapo Dakaro ralyje Benediktui Vanagui ir Andrejui Rudnickiui suteikta galimybė bent šiek tiek atsigriebti. Lenktynių vadovybė įvertino Lietuvos ekipažo triūsą pirmuosiuose greičio ruožuose ir skyrė jų tempui artimesnę 18-ąją starto poziciją.

Po nesėkmingo šeštojo etapo Dakaro ralyje Benediktui Vanagui ir Andrejui Rudnickiui suteikta galimybė bent šiek tiek atsigriebti. Lenktynių vadovybė įvertino Lietuvos ekipažo triūsą pirmuosiuose greičio ruožuose ir skyrė jų tempui artimesnę 18-ąją starto poziciją.

Penktadienio pavakarę „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komanda buvo pradingusi greičio ruože -pusantros valandos B. Vanagas užtruko keisdamas lūžusį pusašį.

„Kelio knygoje buvo dviem šauktukais pažymėtas tas plyšys žemėje. Aš tai žinojau ir jau buvau pasiruošęs. Susistabdėme automobilį, lėtai įvažiavome į jį ir paspaudėmė greičio pedalą. „Fesh-feshas“ buvo klastingas ir greičiausiai jame buvo dar viena duobė, kurioje ratas liko. Nuspaudus akceleratoriaus pedalą, pusašis nulūžo vien dėl galios ir nutraukė stabdžių skysčio žarnelę“, – sakė B.Vanagas.

Nors B. Vanagas nėra pats didžiausias drifto gerbėjas, bet didžiąją dalį greičio ruožo jam reikėjo įveikti pasitelkus šios autosporto šakos elementų. Nutrūkęs pusašis nutraukė ir priekinių stabdžių skysčio žarnelę. Lenktynininkai atjungė priekinį stabdžių kontūrą ir jiems liko veikti tik galiniai stabdžiai.

„Įsivaizduok – važiuoji 180 km per valandą greičiu ir užtrauki rankinį“,– vaizdžiai pasakojo B. Vanagas.

Toks gedimas nustebino net visko mačiusį komandos inžinierių Darių Biesevičių. Ne vieną „Toyotą Hilux“ aptarnavęs inžinierius teigė, kad nieko panašaus nėra matęs. Jam antrino ir B.Vanagas.

„Nesitikėjau, kad pusašis gali būti toks netvirtas. Tai netipinis gedimas. Kalbėsime su gamintojais „Overdrive“ ir jiems patiems parodysime tai, kad žinotų jog taip būna. Bet tai jau praeitis. Mes toliau judėsime į priekį ir rankų nenuleisime“ – kalbėjo lenktynininkas.

Prarasta pusantros valandos gryno laiko ir sulėtėjęs tempas didžiojoje dalyje greičio ruožo dar ne blogiausia, kas galėjo atsitikti ekipažui. Kita „Toyota Hilux“ važiavę lenktynininkai, dėl varžovų keliamų dulkių, nepastebėjo panašaus plyšio žemėje ir trenkėsi į kitą plyšio kraštą. Lyg į sieną atsitrenkę lenktynininkai patyrė rimtas stuburo traumas ir iš trasos buvo išgabenti sraigtasparniu.

B.Vanagas atrodė susikrimtęs – prieš tai rodytas geras tempas ir stabilus artėjimas link geriausiųjų dešimtuko smarkiai komplikavosi.

„Tu žinai, ko čia atvažiuoji ir tikėtis, kad Dakare viskas bus sklandu yra santykinai naivu. Iš laimėjimų tu nieko neišmoksi. Kiekviena nelaimė tau suteikia informacijos ir tu tampi geresniu. Ji buvo neskani. Juolab kad viskas iki šiol vyko pakankamai neblogai“, – sakė B.Vanagas.

Dakaro organizatoriai įvertino B.Vanago triūsą pirmuosiuose greičio ruožuose ir po nesėkmingo 6-ojo, kai lietuvis sugaišo pusantros valandos remontuodamas nulūžusį pusašį, kitos dienos starte jį pastatė į jo tempui artimesnę 18-ąją poziciją.

Lenktynininkai Dakarą tęs Bolivijoje, kur laukia nemažas išbandymas – maratono etapas. Per dvi dienas be mechanikų pagalbos lenktynininkai turės išgyventi 831 km greičio ruožų nematytoje ir nepažįstamoje šalyje.

Šeštadienį 16 val. 18min. Lietuvos laiku įvyksiantis startas Bolivijoje ne tik pradės dvi sudėtingiausias dienas Dakare, bet kartu įpūs ir senojo, Afrikos Dakaro dvasios. Vienu metu, išsirikiavę linija, startuos iš karto po dešimt ekipažų.

„Čia šventė, o ne startas. Bus labai gražu“, – pranašavo B. Vanagas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.