Sportas

2015.01.09 15:03

Lietuvoje už 45 mln. eurų planuojama statyti lenktynių trasą

DELFI.lt2015.01.09 15:03

Kazlų Rūdos girioje dabar stirnų galima sutikti daugiau nei žmonių, tačiau rimtai kalbama, kad čia ateityje gali būti įrengta pasaulinio lygio lenktynių trasa.

Kazlų Rūdos girioje dabar stirnų galima sutikti daugiau nei žmonių, tačiau rimtai kalbama, kad čia ateityje gali būti įrengta pasaulinio lygio lenktynių trasa.

Kol kas ši istorija labiau primena kalėdinę pasaką negu realybę. Rimti vyrai tvirtina, kad šalia Kazlų Rūdos įsikūrusiame kariniame poligone ateityje bus įkurta „Formulės 2“ standartus atitinkanti lenktynių trasa ir čia vyks pasaulinio lygio automobilių varžybos.

Šiame poligone sovietmečiu buvo lėktuvų bazė, tačiau pastaraisiais metais čia skraidoma ne lėktuvais, o automobiliais, mat čia neretai vyksta mėgėjiškos lenktynės bei treniruotės.

Sklinda kalbos, kad užsienio investuotojai šią vietą pasirinko kaip būsimą erdvę moderniai lenktynių trasai. Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius tvirtino, kad galutinių sprendimų dar nėra, bet teisiniai procesai jau vyksta vyriausybės lygmenyje. Potencialių investuotojų negalėjo atskleisti nei jis, nei prie šio projekto prisidedantis lenktynių organizatorius Darius Jonušis.

„FIA terminais, kalbame apie „Grade 2“ trasą, kurioje gali vykti visų lenktynių pasaulio čempionatai, įskaitant ir „Formulės-1“ testus, bet ne „Formulės-1“ lenktynes, apie kurias būtų utopija kalbėti. Manau, kad Lietuva ar bet kuri kita šalis, kuri „iššaus“ pirma šiame regione, turės didelį pasisekimą“, – sakė D. Jonušis.

Tokio lygio trasos, kokia turėtų atsirasti Kazlų Rūdoje, mūsų regione nėra. Artimiausias galima rasti Švedijoje, Vokietijoje. Net Lenkija tokios neturi. D. Jonušis nurodė, kad tokiai trasai įrengti reikėtų apie 40-45 mln. eurų.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt