Sportas

2015.02.12 21:38

Vokietija vieno įvarčio skirtumu įveikė portugalus

DELFI.lt2015.02.12 21:38

Antrose 2012 metų Europos futbolo čempionato B grupės rungtynėse M. Gomezo įvartis galva lėmė Vokietijos rinktinės pergalę prieš portugalus.

Antrose 2012 metų Europos futbolo čempionato B grupės rungtynėse M. Gomezo įvartis galva lėmė Vokietijos rinktinės pergalę prieš portugalus.

Antrose 2012 metų Europos futbolo čempionato B grupės rungtynėse Lvove susitiko dvi itin aukštai vertinamos rinktinės – Vokietija ir Portugalija. Šios dvikovos kaina dar padidėjo po to, kai pirmame mače danai kiek nelauktai 1:0 (1:0) įveikė olandus.

Vokietijos rinktinės sudėtis: Manuelis Neueris, Jerome'as Boatengas, Mattsas Hummelsas, Holgeris Badstuberis, Philippas Lahmas, Sami Khedira, Bastianas Schweinsteigeris, Thomasas Muelleris, Mesutas Ozilas, Lukasas Podolskis, Mario Gomezas.

Portugalijos rinktinės sudėtis: Rui Patricio, Joao Pereira, Bruno Alvesas, Pepe, Fabio Coentrao, Raulis Meirelesas, Miguelis Veloso, Joao Moutinho, Nani, Helderis Postiga, Cristiano Ronaldo.

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys

Jau antrą mačo minutę galva į varžovų vartus smūgiavo Mario Gomezas, tačiau portugalų vartininkas Rui Patricio šį egzaminą išlaikė. Toliau dominavo atsargus žvalgybinis futbolas.

13 min. už šiurkščią pražangą prieš Manuelį Neuerį geltona kortele buvo nubaustas Helderis Postiga. 18 min. aštrų perdavimą į vokiečių baudos aikštelę atliko Cristiano Ronaldo, tačiau kamuolys po varžovų įsikišimo atsidūrė už galinės linijos.

Kėliniui įpusėjus žaidimas visai nurimo: portugalai įsitaisė savo aikštės pusėje ir kibiai gynėsi, o vokiečiai į puolimą veržėsi irgi ne pačiomis didžiausiomis pajėgomis.

40 min. po sumaišties baudos aikštelėje pusprogę turėjo Thomas Muelleris, bet jam pritrūko tikslumo.

Pačioje kėlinio pabaigoje, 45 min., puikų smūgį po kampinio atliko Pepe - visgi gynėjui pritrūko kelių milimetrų ir jo spirtas kamuolys nuo skersinio atšoko tiesiai ant linijos ir vartuose neatsidūrė. Netrukus nuaidėjo ir teisėjo švilpukas, paskelbęs pertrauką - 0:0.

Antras kėlinys

Antrame kėlinyje vaizdas aikštėje per daug nesikeitė: abi komandos vengė rizikos ir laukė varžovų klaidų, kurių nei vieni, nei kiti praktiškai nedarė.

64 min. geroje pozicijoje atsidūrė C. Ronaldo, bet paskutinę akimirką jo smūgį į M. Neuerio vartus blokavo Jerome'as Boatengas.

Kai jau atrodė, kad rungtynės krypsta į lygiąsias, 72 min. Mario Gomezas pasinaudojo savo šansu ir technišku smūgiu galva į tolimą vartų kampą išvedė saviškius į priekį - 1:0.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Pablo Laso
LRT iš Belgrado