Sportas

2019.03.16 22:19

Čempionu tapęs Vikšraitis – apie cepelinais viršytą svorį, nukirptą barzdą ir sekinančią kovą

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.03.16 22:19

Henrikas Vikšraitis dieną prieš šeštadienio KOK turnyrą Vilniuje nesugebėjo „sutilpti“ į lengvo svorio kategorijos limitą (71 kg), tad prieš kovą buvo priverstas septynias valandas kovoti su 800 gramų viršsvoriu. Galiausiai penktadienio vakarą nereikalingą svorį numetęs vienas populiariausių Lietuvos kovotojų nukirpo ir savo barzdą. Kaip pats juokauja, dėl papildomo svorio. Varginančias pastangas „Siemens“ arenoje vainikavo KOK organizacijos čempiono diržas.

Tiesa, po ilgos penkių raundų kovos su Moldovos atstovu Vitalie Matei, pastarasis buvo aiškiai nepatenkintas teisėjų sprendimu skirti pergalę lietuviui.

H. Vikšraitis dar ringe lyg teisindamasis tiesioginėje transliacijoje į užsienio televizijas sakė, kad jo smūgiai buvo tikslesni, o varžovas smūgiavo į blokus.

„Numesti svorį yra paprasta, bet paskui tie kilogramai greitai atauga. Aš dabar sveriu turbūt kokius 77 kg., nors vakar svėriau 71,2. Gal 77 nesveriu, bet panašiai. Spirgučiai su cepelinais ir vėl manęs laukia“, - po pergalės juokavo H. Vikšraitis.

Lietuvis teigė, kad dabar cepelinus stengsis valgyti rečiau, nes svorio metimas prieš pat kovą kainavo labai daug jėgų ir energijos.

„Aš žinojau, kad manęs laukia ne trys, o penki raundai, tad stengiausi paskirstyti savo jėgas. Jei nebūtų reikėję mesti svorio, būčiau buvęs žymiai aktyvesnis. Aš stengiausi jo per dažnai neprisileisti, o pats smūgiuoti tiksliai. Manau, kad mano smūgiai buvo tikrai tikslesni, jis gal buvo aktyvesnis, bet matote, mano veidas toks, kad smūgių daug nepraleidau“, - pasakojo H. Vikšraitis.

Kovotojui 2019 metais prasidėjo labai sunkiai. Kone su ašaromis akyse H Vikšraitis pasakojo apie metų pradžioje dingusį mylimą šuniuką. Vėliau jam pavogė automobilį, kovotojas patyrė traumą, „o dar žiežula žmona liepė barzdą kirpti“, - juokauti apie problemas bandė sportininkas.

Apie visas turnyro kovas galite skaityti čia.