2019.03.16 18:55

KOK turnyras Vilniuje – galingi Maslobojevo smūgiai pasiuntė britą į nokautą, Vikšraitis iškovojo diržą

Paulius Cubera, LRT.lt2019.03.16 18:55

Vilniaus „Siemens“ arenoje baigėsi net 18 dvikovų KOK turnyras, kuriame žiūrovus džiugino ryškiausios Lietuvos kovos menų žvaigždės. Įspūdinga pergale nokautu turnyrą užbaigė Sergejus Maslobojevas, prieš tai lengvo svorio KOK čempiono diržą iškovojo Henrikas Vikšraitis, o ringe Lietuvoje pamatėme ir vos per 43 sek. varžovę įveikusią Juliją Stoliarenką.

Itin galingai sudėtą britą S. Maslobojevas į nokautą pasiuntė antrajame raunde, kai po smūgių krušos ringo kampe Fraseris Weightmanas prarado koncentraciją ir ringo teisėjas fiksavo nokdauną. Britas nusprendė kovą tęsti, tačiau ji ilgai nebetruko.

Pergalę jau užuodęs S. Maslobojevas žaibiškai atakavo varžovą ir keliais stipriais smūgiais užbaigė kovą nokautu. Po jo kurį laiką F. Wightmanui reikėjo pagalbos, tačiau netrukus jis atsigavo ir apdovanojant lietuvį kovotojai jau stovėjo kartu.

„Ilgas labai laukimas, šįkart mano dalis prasidėjo vėlai, dar mergaičių šou, labai užsitempė. Išėjau toks išsitabalavęs, tonusą praradęs, kaip sasyska, bet gavau pliauską ir viskas praėjo. Antram raunde nustojau stovėti, dejuoti ir pradėjau daryti tai, ką reikia. Eiti į priekį, jį ištampyti ir smūgiuoti. Jis eina tiesiai, tad jam nepatogu varžovas, kuris apeina iš šonų. Jis taip išsitampo, išsiblaško, atsidaro langas ir į tą langą pam – linkėjimai iš Lietuvos“, – apie svarbiausias kovos akimirkas sakė S. Maslobojevas.

Paklaustas apie galimą kovos nutraukimą jau po nokdauno, kovotojas teigė, kad tai buvo galima padaryti, bet varžovas norėjo tęsti kovą.

„Jeigu nutraukia, publikai paprastai nelabai patinka, lieka tokių klaustukų. Man, aišku, geriau, kai sustabdo. Dėl sveikatos žmonių. Kiekvieną kartą, kai pasiunti žmogų į nokautą arba sutraumuoji – tu to nenori. Mes neateiname čia žaloti vienas kito, mes nesmurtaujame, o ateiname sportuoti. Bet praleisti į galvą nėra taip skaudžiai, kaipo į kepenis kokias. Jo pasiklausė teisėjas, jis norėjo tęsti. Nori – tai nori“, – kalbėjo S. Maslobojevas.

Savo pergalę S. Maslobojevas paskyrė neseniai mirusiam grupės „Prodigy“ nariui Keithui Flintui. Su legendinės grupės daina „Firestarter“ lietuvis žengė ir į ringą, o po dvikovos specialiai šiai progai pasigamintus marškinėlius įteikė varžovui.

Visų kovų aprašymai ir akimirkos – jūsų dėmesiui žemiau:

„FightBOX KOK Hero`s Series 2019“ kovos:

1. Dmitrijus Zasiniecas (Baltarusija) – Erikas Golubovskis, pergalė techniniu nokautu.

Pagrindinės renginio kovos prasidėjo 85 kg svorio kategorijos kova pagal bušido taisykles. Po pusantros minutės žvalgybos ir keleto smūgių kovotojai perėjo į parterį. Jame E. Golubovskis užėmė poziciją viršuje, tačiau kone dvi minutes gulėję vyrai rimtesnių veiksmų neatliko ir teisėjas gražino juos į stovėseną. Po vieno lietuvio smūgio varžovas kurį laiką sunkiai gaudė kvapą.

Antras raundas prasidėjo aktyviais smūgiais, bet kone iškart abu atsidūrė ant žemės. Lietuvis kojomis iškart pasivijo varžovo kaklą ir po keliolikos sekundžių teisėjas kovą nutraukė. E. Golubovskis laimėjo techniniu nokautu.

2. Paulius Mitkus, pergalė taškais 2:1 – Naglis Kanišauskas.

Antroje vakaro kovoje 85 kg svorio kategorijoje pagal KOK taisykles susirėmė du lietuviai. Jau pirmajame raunde dvikova padovanojo žiūrovams daug smūgių ir emocijų. Per pirmąsias tris minutes kur kas aktyviau smūgiavo ir varžovui pataikė N. Kanišauskas.

Antrasis raundas buvo kiek ramesnis, kovotojai jau rodė nuovargio ženklus, o P. Mitkus atliko kelis galingus smūgius varžovui.

Trečiasis raundas išeikvojo paskutines vyrų jėgas, tačiau aktyvūs veiksmai žiūrovus džiugino iki paskutinių sekundžių. Pasibaigus kovai taškais 2:1 laimėtoju pripažintas kur kas daugiau smūgių 2 ir 3 raunde atlikęs P. Mitkus.

3. Tekle Iaganašvili (Sakartvelas) – Ernesta Kareckaitė, pergalė techniniu nokautu.

Pirmoje vakaro moterų dvikovoje svorio kategorijoje iki 62 kg pagal MMA taisykles susirėmė gana skirtingos kovotojos. Viešnia iš Sakartvelo mūsiškei gerokai nusileidžia ūgiu, tačiau atrodo kur kas tvirčiau sudėta. Lietuvė bandė startuoti smūgiais, tačiau varžovė čiupo ją už korpuso ir parvertė ant grindų.

Po keliolikos sekundžių teisėjui gražinus merginas ant kojų, Ernesta varžovei pataikė spyriu į veidą, bet ant kojų ši išsilaikė. Tačiau netrukus jau E. Kareckaitė vertę kartvelę ant grindų ir rankų smūgiais į galvą iškovojo pergalę techniniu nokautu.

4. Danilo Mangione (Italija) – Raimondas Avlasevičius, pergalė taškais 2:1.

Svečias iš Italijos prieš turnyrą duotame interviu išreiškė viltį laimėti gražiu nokautu, bet kova prasidėjo gana ramiai, abu stengėsi varžovo gynybą pramušti kojų smūgiais. Antroje pirmojo raundo dalyje abu kovotojai buvo vangūs ir nedrįso rizikuoti.

Antrajame raunde italas galingu smūgiu koja įkalė lietuviui į šonkaulius, R. Avlasevičiaus odą po dešiniuoju žastu papuošė žymi kraujosrūva. Bet tai jo iš vėžių neišmušė ir netrukus italui buvo atsilyginta tiesiu smūgiu į pilvo sritį.

Paskutiniame raunde lietuvis toliau aktyviai smūgiavo varžovui į korpusą, tačiau italas tvirtai laikėsi ant kojų, ypač gerai laikė atstumą nuo varžovo. Kova baigėsi teisėjų sprendimu pergalę taškais skyrus lietuviui R. Avlasevičiui.

5. Natalija Diačkova (Rusija) – Julija Stoliarenka, pergalė raunkos laužimu.

Viena ryškiausių Lietuvos ringo žvaigždžių, UFC narve kovojusi J. Stoliarenka žiūrovams Vilniuje padovanojo įspūdingą ir greitą pergalę. Tik pradėjus kova lietuvė kibo rusei į korpusą, tvirtai surakino ir nuvertė ant grindų. Čia kova baigėsi jau po keliolikos sekundžių, kai kur kas labiau patyrusi Julija užlaužė varžovės ranką ir rusė neiškentusi tiesiog pasidavė.

Kovotojos mintis po pergalės skaitykite paspaudę čia

„KOK World Series 2019“ kovos:

6. Kakha Avetisiani (Sakartvelas) – Evaldas Patrauskas, pergalė techniniu nokautu po 2:03 min.

Vienintelė vakaro profesionali bokso kova, į kurią lietuvį E. Petrauską palydėjo reperis Ironvytas. Tik antroje savo profesionaliojo bokso dvikovoje į ringę stojęs Evaldas varžovą sutalžė dar pirmajame raunde. Nors kartvelui tai net 98-a kova, tačiau galingi Evaldo smūgiai jį pasiuntė į nokdauną jau po dviejų minučių.

Tik atsistojęs K. Avetisianis buvo pasiųstas į nokdauną ir vėl. Sukaupęs jėgas kartvelas vėl stojosi, tačiau dar keli stiprūs E. Petrausko smūgiai galiausiai baigė kovą nokautu.

Per dvi minutes varžovą sutriuškinęs lietuvis tikėjosi baigti dvikovą efektingiau: „Prasileido į nosį, rodo, kad jam čia nieko tokio. Jei būtų leidę dar kokią minutę boksuotis, jis būtų visai neatsikėlęs.“

7. Saliou Mouhamadou (Italija/Nigerija) – Igoris Osininas, pergalė taškais 2:1.

Efektingomis kovomis pasižymintis I. Osininas bandė varžovą smūgių kruša palaužti dar pirmajame raunde, tačiau šis atsilaikė. Žiūrovai vis skandavo Igorio vardą, reikšdami lietuviui palaikymą, bet ir antrajame raunde ne visada jo smūgiai pasiekdavo tikslą.

Pats I. Osininas trumpai atsidūrė ant ringo grindų, tačiau žiūrovai lengviau atsikvėpė, nes lietuvis tik suklupo. Trečiajame raunde jau lietuvis parvertė varžovą, bet kova tęsėsi apylygiai, efektingų smūgių matėme iš abiejų kovotojų.

Baigiantis trečiajam raundui jau kur kas aktyvesnis ir aštresnis buvo I. Osininas. Greičiausiai šis aktyvumas ir lėmė, kad teisėjai pergalę skyrė lietuviui.

8. Sergejus Firsovas (Baltarusija) – Tomas Pakutinskas, pergalė techniniu nokautu.

Sunkiasvorių dvikovoje T. Pakutinską į ringą žiūrovų džiaugsmui atlydėjo Egidijus Dragūnas. Kur kas galingiau už varžovą atrodantis T. Pakutinskas šįkart pergalę pasiekė itin lengvai.

Smaugiko pravarde žinomas lietuvis parteryje net nepakovojo. Varžovą jis tuojau pat užspeitė prie ringo virvių ir smūgiais į galva kone išmetė iš ir ringo. Dvikova truko vos pusantros minutės.

Po dvikovos T. Pakutinskas pripažino, kad tikėjosi rimtesnio varžovo pasipriešinimo: „Jis yra tikras sambo meistras, nugalėjęs Aukštuolį, tad labai rimtai ruošiausi šiai kovai, daug treniravausi stovėsenoje, smūgius, tikėjausi užbaigti kovą stovėsenoje ir man pavyko. Išpildžiau savo lūkesčius.“

9. Kova dėl čempiono titulo: Vitalie Matei (Moldova) – Henrikas Vikšraitis, pergalė taškais 2:1.

Savo gerbėjus diena prieš kovą nusiskusta barzda nustebinęs H. Vikšraitis buvo pasitiktas gausiomis ovacijomis, tačiau pirmajame raunde praleido kelis galingus smūgius. Antrajame raunde moldavas ir toliau buvo pranašesnis, lietuvio smūgiai dažnai jo nepasiekdavo, buvo per silpni. Tuo tarpu kur kas žemesnis V. Matei ir tiksliai, ir stipriai.

Trečiajame raunde kova buvo kiek lygesnė, tačiau lietuvis iniciatyvos neperėmė ir toliau atrodė prasčiau. Ketvirtajame raunde jau abu kovotojai buvo aiškiai pavargę ir smūgių buvo mažiau. Žiūrovai toliau skandavo Henriko vardą, ragindami imtis veiksmų. Penktajame raunde po vieno H. Vikšraičio stipraus smūgio prapliupo aplodismentai, o moldavas atrodė rimtai sutrikęs. Dvikova baigėsi teisėjų sprendimu, o šie pergalę ir čempiono titulą taškais skyrė H. Vikšraičiui.

Čempiono titulą praradęs V. Matei po kovos rodė nepasitenkinimą, o salė tai pasitiko švilpimu. Kalbėdamas ringe H. Vikšraitis teigė, kad jis buvo aktyvesnis, o jo smūgiai kur kas tikslesni.

Nugalėtojo mintis po pergalės galite skaityti čia

10. Hubertas Dylewskis (Lenkija) – Mantas Pultaražinskas, pergalė 2:1 taškais.

Trečioji renginio dalis prasidėjo gana lygia dvikova, tačiau lietuvis M. Pultaražinskas trečiajame raunde galingomis atakomis ir stipriais smūgiais įrodė savo jėgą. Nors varžovo į nokdauną pasiųsti nepavyko, tačiau kovai pasibaigus nugalėtojas abejonių nekėlė.

11. Lauri Suomela (Suomija) – Janas Nausas, lygiosios.

Labai aktyviai ir gražiai prasidėjusi kova pirmajame raunde buvo kupina smūgių tiek rankomis, tiek kojomis. Antrajame raunde aktyvumas tęsėsi toliau, bet lietuvis atrodė pranašesnis, tiek smūgiais, tiek jų tikslumu. Netrukus varžovas lietuviui pataikė tarp kojų.

Atsigavęs J. Nausas atliko kelias itin galingas smūgių serijas varžovui į galvą ir į nokdauną varžovas nekrito tik dėl to, kad spėjo įsikabinti lietuviui į korpusą. Tačiau antras raundas be nokdauno nesibaigė – dar viena galinga Jano smūgių kruša pasiuntė suomį ant grindų.

Trečio raundo pradžioje keletą tikslių smūgių atliko ir suomis, bet iš vėžių J. Nauso neišmušė. Vis dėlto suomio smūgių užteko, kad teisėjai skirtų kovoti papildomą raundą. Tai buvo dar vienos gražios minutės su daug abiejų varžovų smūgių. Pasibaigus kovai abu sportininkai kėlė rankas į viršų ir tikėjosi pergalės. Teisėjų verdiktas – lygiosios.

12. Michailas Supredka (Baltarusija) – Mindaugas Narauskas, pergalė 3:0 taškais.

Vos prasidėjus kovai M. Narauskas sukruvino varžovo veidą ir pirmajame raunde buvo tikslesnis ir aktyvesnis. Antrajame raunde akivaizdžiai mažiau jėgų turėjęs baltarusis nuolat kabinosi į M. Narauską, o jo smūgiai kelis kartus tikrai stipriai pataikė į veidą.

Trečio raundo pradžioje M. Narauskas dar vienu galingu smūgiu pataikė tiesiai į veidą ir, atrodė, kad baltarusis tuoj kris. Tačiau jis laikėsi ant kojų ir net sugebėjo grasinti lietuviui smūgiais. Kovos pabaigoje jėgų jau nebeturėjo nė vienas, o teisėjai fiksavo akivaizdžią M. Narausko pergalę taškais.

13. Danielis Forsbergas (Suomija), pergalė nokautu – Tomas Steponkevičius.

Kova prasidėjo gražiais suomio smūgiais, kurie išmušė lietuvį iš vėžių, o vienu metu jis net suklupo ant grindų. Antrajame raunde suomis ir toliau buvo kur kas pranašesnis, o prasidėjus paskutinei raundo minutei teisėjas T. Steponkevičiui skaičiavo nokdauną. Kovą lietuvis tęsė.

Trečiasis raundas prasidėjo T. Steponkevičiaus aktyvumu, tačiau baigiantis pirmajai raundo minutei pilvą atvėręs lietuvis praleido ypač galingą smūgį, nuo kurio nuaidėjo visa „Siemens“ arena. T. Steponkevičius nuo ringo nepakilo ir kovą baigėsi suomio pergale nokautu.

14. Fraseris Weightmanas (Anglija) – Sergejus Maslobojevas, pergalė nokautu.

Svarbiausia vakaro kova prasidėjo ramia žvalgyba, per pirmą raundo minutę smūgių beveik nebuvo. Vėliau kovotojai kiek išdrąsėjo, o žiūrovų gausiai raginamas S. Maslobojevas pataikė ir porą tikrai tikslių smūgių. Abu vyrai gausiai smūgiavo ir kojomis.

Antrajame raunde iniciatyva linko į S. Maslobojevo pusę, o vienu susikabinimo metu kovotojai vos nepersivertė per ringo virves. Prasidėjus paskutinei raundo minutei į ringo kampą užspeistas anglas praleido kelis labai stiprius smūgius ir teisėjas fiksavo nokdauną. Tik pratęsus kovą S. Maslobojevas pergalės jau nepaleido – žaibiškas puolimas, galingi kirčiai ir F. Weightmanas gulėjo ant ringo grindų nokautuotas.