Naujienų srautas

Sportas2015.02.12 21:38

J.Kazlauskas oficialiai įvardijo rinktinės štabą

Antradienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas paskelbė savo asistentų pavardes. Jais tapo Darius Maskoliūnas, Gintaras Krapikas, Benas Matkevičius ir Sigitas Kavaliauskas.  

Antradienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas paskelbė savo asistentų pavardes. Jais tapo Darius Maskoliūnas, Gintaras Krapikas, Benas Matkevičius ir Sigitas Kavaliauskas.

Papildyta 13.10 val.: „Visais jais pasitikiu. Su kai kuriais esu jau dirbęs, tik su su fizinio parengimo treneriu Sigitu Kavaliausku nesu. Tačiau jis jau yra dirbęs su Lietuvos rinktine. Atsiliepimai apie jį yra patys geriausi. Jis yra tos pačios mokyklos, kaip ir Evaldas Kandratavičius“, – sakė J.Kazlauskas.

Su Maskvos CSKA klube dirbančiu E.Kandratavičiumi, trenerio teigimu, nepavyko susitarti, nes Europos čempionatas prasideda vėlai, todėl nepavyktų suderinti klubo ir rinktinės planų.

„Buvo pasirinktas optimaliausias variantas. Dabar trenerių štabas turi „atidirbti“ pasitikėjimą. Stebime kaip žaidžia mūsų kandidatai. Labai neramina įžaidėjų poziciją. Nuolat su asistentais skambinamės. Kalbėjau su keliais žaidėjais, klausiau jų kas buvo blogai, ko aš noriu. Tačiau dar anksti kalbėti apie pačią rinktinę“, – sakė J.Kazlauskas.

Jo teigimu, jau yra duotos užduotys treneriui-skautui B.Matkevičiui, kuris pamažu pradės analizuoti būsimus varžovus Europos čempionate. Taip pat jau yra sudarytas preliminarus rinktinės pasiruošimo tvarkaraštis, išreikšti pageidavimai, su kuriais varžovais ir kada norėtų susitikti lietuviai, kuriuose turnyruose dalyvauti.

„Kol kas konkrečiai nenoriu nieko sakyti, nes dar gali daug kas keistis. Po naujųjų metų jau galėsime pranešti tai“, – tvirtino Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės strategas. Paklaustas, ar sulaukia klubinių komandų pasiūlymų, J,Kazlauskas atsakė, kad jų gauna daug, tačiau dar nesulaukė to, „kurio negalėčiau atsisakyti“.

Papildyta 13.19: LKF prezidentas Arvydas Sabonis, LKF vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas ir treneris Jonas Kazlauskas artimiausiu metu vyks stebėti kelių NBA rungtynių, kuriose žais Toronto „Raptors“ ekipa, kurios gretose rungtyniauja Linas Kleiza ir Jonas Valančiūnas. „Raptors“ sausio 14 d. susitiks su Dalaso „Mavericks“, o sausio 16 d. – su Hjustono „Rockets“, kurios garbę gina Donatas Motiejūnas.

J.Kazlauskas neslepia susirūpinimo stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje rungtyniaujančiais žaidėjais. Jo teigimu, Donatas Motiejūnas gauna mažai žaisti, Linas Kleiza tai žaidžia, tai nežaidžia, o Jono Valančiūno žaidimas svyruoja.

Žiniasklaidoje anksčiau buvo neoficialiai skelbta, kad vėl prie nacionalinės komandos vairo stojęs J.Kazlauskas pasirinko Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiąjį trenerį Darių Maskoliūną ir Maskos CSKA dirbančius Evaldą Kandratavičių (fizinio rengimo treneris) ir Beną Matkevičių (treneris skautas).

Su pastaraisiais vienas geriausių Lietuvos trenerių yra dirbęs CSKA klube, o D.Maskoliūną J.Kazlauskas yra treniravęs Kauno „Žalgiryje“, kuris 1999 m. tapo Eurolygos čempionu.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis antradienį vyko Kaune, naujajame LKF biure, kuris įsikūrė Savanorių prospekte. Posėdyje ne tik buvo paskelbti vyrų rinktinės trenerio asistentai, bet ir patvirtinti 2013 metų Lietuvos jaunimo, jaunių ir jaunučių rinktinių treneriai, svarstyta su finansiniais sunkumais susiduriančių Vilniaus „Sakalų“ komandos situacija. Nuspręsta klubui netaikyti jokių sankcijų, nes jis nėra paduotas į teismą, komanda atvyksta į visas rungtynes.

15min.lt primena, kad spalio 1 d. parašus ant keturių metų Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio sutarties padėjo J.Kazlauskas ir LKF prezidentas Arvydas Sabonis. Tikimasi, kad, komandai vadovaujant patyrusiam 58 metų strategui, per olimpinį ciklą sėkmingai įvyks kartų kaita ir atsinaujinusi rinktinė sužibės Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 2016 m.

Pirmasis naujo trenerio išbandymas laukia 2013 metų Europos čempionate. B grupėje lietuviai kovos su Makedonija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija, Juodkalnija ir Latvija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi