Sportas

2019.03.16 17:11

Sabonis ir Adomaitis pripažįsta: Lietuvos rinktinės laukia pajėgūs varžovai

LRT.lt2019.03.16 17:11

Šiandien buvo pasaulio krepšinio čempionato grupių etapo burtai, kurie lietuviams paskyrė pajėgius varžovus iš Senegalo, Kanados ir Australijos. Tiek Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, tiek ir rinktinės treneris Dainius Adomaitis pripažįsta – laukia sunkūs išbandymai.

Dainiaus Adomaičio teigimu, lietuvių H grupei teisingai buvo priskirta „mirtininkų“ etiketė.

„Teisingai apibūdinta, kad tai mirtininkų grupė. Panašumą turi visos komandos, jos yra atletiškos ir fiziškos, Senegalas ne išimtis. Australija turi, berods, 11 žaidėjų iš NBA, žiūrint ant popieriaus, pavardės įspūdingos. Palaukime, kol visi pradės skelbti savo žaidėjus,“ – sakė D. Adomaitis.

Kanada taip pat, komanda, kuri gali būti suburta vien iš NBA žaidėjų. Kalbant apie kitas grupes, vertinti galbūt reiktų pačią sistemą. Žiūrint į A arba B grupes, jos atrodo lengvesnės, bet tiesiog turime koncentruotis į save, į savo krepšininkus ir viskas bus gerai.“

Tuo tarpu Kinijoje viešėjęs ir ceremoniją gyvai stebėjęs LKF prezidentas Arvydas Sabonis irgi pabrėžė, jog erdvės klaidoms turnyre nebus.

„Gražus renginys, o apie grupę – tai turbūt viena stipriausių, su visom reikės kautis, su Australija keliai susikerta nuolatos, Kanados rinktinėje taip pat užaugo stipri karta. Bet manau, kad jei būsim sveiki, tai galėsime kautis su visais. Kiekvienos rungtynės bus tarsi finalas,“ – minėjo A. Sabonis. 

Turnyras prasidės rugpjūčio 31 dieną, o čempionai paaiškės rugsėjo 15-ąją dieną Pekine.