Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

B. Vanagas toliau artėja prie Dakaro ralio elito

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Trečiame 2015 metų Dakaro ralio etape Benediktui Vanagui pavyko žengti dar vieną mažą žingsnelį lenktynių lyderių link. Antrą dieną iš eilės savo pozicijas stiprinęs lietuvis finišą pasiekė išvengęs didesnių nesklandumų, bet tiksli jo vieta paaiškės sulaukus vėliau startavusių konkurentų.

Trečiame 2015 metų Dakaro ralio etape Benediktui Vanagui pavyko žengti dar vieną mažą žingsnelį lenktynių lyderių link. Antrą dieną iš eilės savo pozicijas stiprinęs lietuvis finišą pasiekė išvengęs didesnių nesklandumų, bet tiksli jo vieta paaiškės sulaukus vėliau startavusių konkurentų.

Antradienį Dakaro ralio dalyviai galėjo kiek lengviau atsikvėpti po vieno ilgiausių greičio ruožų šių metų lenktynėse. Trečiame etape jų laukė 542 km kelionė iš San Chuano į Čilesitą, o įskaitinė distancija buvo dvigubai trumpesnė nei prieš dieną – 284 km (motociklams ir keturračiams – 220 km).

Maršrutas vedė per vaizdingiausias Argentinos vietoves, bet pilotus labiau jaudino ne kanjonų ir įspūdingų uolų išraižytas kraštovaizdis, o kalnų keliukuose išbarstyti aštrūs akmenys. Antroje distancijos pusėje lenktynininkų laukė ir 20 km smėlynų atkarpa.

Šįkart pirmieji į trasą pasileido automobilių įskaitos dalyviai. Kone nuo pirmų kilometrų tempą diktavo vietinis herojus Orlando Terranova, atsigavęs po klaidos praėjusio etapo pabaigoje, kainavusios jam apie 20 min.

„Mini“ vairuojantis argentinietis finišo liniją kirto po 2 val. 57 min. 28 sek. Antrą vietą antrąsyk iš eilės užėmė ant kulnų jam mynęs Ginielis de Villiersas iš Pietų Afrikos Respublikos („Toyota“), trečias etapą baigė Saudo Arabijos atstovas Yazeedas Alrajhi („Toyota“).

Greičiausias antrame etape katarietis Nasseras Al-Attiyah („Mini“) nugalėtojui šįkart pralaimėjo 4 min. 18 sek. ir tenkinosi penkta pozicija, bet išsilaikė bendrosios įskaitos viršūnėje.

Iš 28-os pozicijos startavęs B. Vanago ir baltarusio Andrejaus Rudnickio ekipažas greičio ruožą pradėjo taip pat kaip ir antradienį – greitai stumdamasis rikiuote aukštyn. Įveikus trečdalį nuotolio – 90 km – juodasis „Toyota Hilux“ visureigis važiavo 20-as, bet vėliau praleido kelis automobilius.

Visą distanciją B. Vanagas sukorė per 3 val. 27 min. 35 sek. Nuo O. Terranovos jis atsiliko 30 min. 7 sek.

Šiuo metu jis klasifikuojamas 22 vietoje. Taip aukštai B. Vanagas Dakaro ralio etape buvo finišavęs tik praėjusiais metais. Ar pavyks pakartoti karjeros pasiekimą, paaiškės sulaukus kelių tarpiniuose kontrolės punktuose lietuvį tempu lenkusių, bet vėliau startavusių varžovų.

Savo ruožtu 64-as startavęs Antano Juknevičiaus ir Edvardo Duobos tandemas trasos dar nebaigė. Įpusėjus greičio ruožui „Mebar“ prototipo ekipažas laikėsi 56-oje vietoje.

Automobilių įskaitaKetvirtame Dakaro ralio etape trečiadienį lenktynininkai kirs Čilės sieną ir kuriam laikui atsisveikins su Argentina. Ralio karavanas turės nuvažiuoti 909 km iš Čilesito į Atakamos dykumos supamą Kopjapo. Greičio ruožas bus 315 km (sunkvežimių ekipažams – 174 km) ilgio.

Primename, kad 36-ą kartą vykstančio Dakaro ralio dalyviai iš viso turės nuvažiuoti per 9 tūkst. kilometrų. 13 etapų lenktynių trasa driekiasi per Argentiną, Boliviją ir Čilę, o finišas numatytas sausio 17 d. Buenos Airėse (Argentina).

Šiemet prestižiniame ralyje startavo 161 motociklininkas, 45 keturračių vairuotojai, 137 automobilių ir 63 sunkvežimių ekipažai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi