Sportas

2012.12.07 16:50

Krizė „Panathinaikos“ – prezidentas už dyką parduoda klubą, pripažįsta didžiules skolas

basketnews.lt 2012.12.07 16:50

Atėnų „Panathinaikos“ komanda lieka be savininko. Klubo prezidentas ir pagrindinis akcininkas Dimitris Giannakopoulos pareiškė atsisakantis savo akcijų dalies ir pasitraukiantis iš komandos.  

Atėnų „Panathinaikos“ komanda lieka be savininko. Klubo prezidentas ir pagrindinis akcininkas Dimitris Giannakopoulos pareiškė atsisakantis savo akcijų dalies ir pasitraukiantis iš komandos.

Giannakopoulos tokio žingsnio ėmėsi po to, kai klubą supurtė nesumokėtų mokesčių skandalas. Ketvirtadienį į Atėnus atvykęs Mike`as Batiste`as buvo suimtas dėl to, kad gyvendamas Graikijoje nesumokėjo 200 tūkst. eurų mokesčių.

Paprastai užsieniečių krepšininkų mokesčius apmoka klubai. Sužinojęs apie tokią skolą, Giannakopoulos iš savo kišenės padengė įsiskolinimus ir Batiste'as penktadienį ryte buvo paleistas iš areštinės.

Iš karto po to Giannakopoulos surengė spaudos konferenciją, kurioje apkaltino savo dėdę, Thanasį Giannakopoulosą, nesumokėjus atlyginimų buvusiam treneriui Željko Obradovičiui ir kitiems krepšininkams.

Anot Dimitrio Giannakopouloso, dėdė, „Panathinaikos“ valdęs 2002-2012 metais ir vasarą jam perleidęs klubą, nuslėpė prastą finansinę padėtį ir neatskleidė tikrojo skolos dydžio.

„Man liūdna apie tai kalbėti, tačiau turiu visus įrodymus. Negaliu padengti šių įsiskolinimų, nors norėjau išlaikyti „Panathinaikos“ aukštame lygyje. Daug kas mane kaltino, tačiau negaliu toliau tylėti. Negaliu toleruoti situacijos, kai mane išduoda mano paties kraujas. Negaliu likti su „Panathinaikos“, aš išeinu“, – pareiškė Dimitris Giannakopoulos ir spaudos konferencijų salę paliko verkdamas.

Giannakopoulos teigė savo akcijų dalį atiduodantis už dyką. Jeigu niekas jų nepriims, akcijos atiteks visus „Panathinaikos“ klubus vienijančiai bendrovei, tačiau ji bet kuriuo atveju skubiai turės ieškoti investuotojo.

„Panathinaikos“ šįvakar Eurolygos rungtynėse namie susikaus su Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ir tai turėjo tapti švente, pagerbiant devynis metus Atėnuose rungtyniavusį Mike'ą Batiste'ą. Panašu, kad šventė gali kaip reikiant subjurti.