Sportas

2015.02.14 17:32

Toronto spauda: Jonas Valančiūnas sės ant atsarginių žaidėjų suolo

15min.lt 2015.02.14 17:32

Iki šiol NBA lygoje visas 19 žaistų rungtynių Toronto „Raptors“ klubo startiniame penkete pradėdavęs Jonas Valančiūnas turėtų sėsti ant komandos atsarginių žaidėjų suolo jau penktadienio mače su Jutos „Jazz“.  

Iki šiol NBA lygoje visas 19 žaistų rungtynių Toronto „Raptors“ klubo startiniame penkete pradėdavęs Jonas Valančiūnas turėtų sėsti ant komandos atsarginių žaidėjų suolo jau penktadienio mače su Jutos „Jazz“.

„Torontosun“ skelbia, kad vietoj lietuvio „Raptors“ starto penkete turėtų žaisti Amiras Johnsonas, nors kitas ekipos aukštaūgis Edas Davisas pastebėjo, kad lietuvis progresuoja taip, kaip iš jo ir buvo tikimąsi, ar net greičiau.

„Raptors“ pergalių ir pralaimėjimų santykiui (4/15) pasiekus dugną, komandos treneris Dwayne`as Casay ieško būdų, kaip geriau gintis baudos aikštelėje. Nors ekipos lyderis Andrea Bargnani gynyboje neretai patingi, tačiau puolime jis reikalingas ir tada, kai italui žaidimas nesiseka.

A. Bargnani mėgsta žaisti ties tritaškio linija ir tai reiškia, kad priešininkų aukštaūgis visada turi būti šalia italo, taip palikdamas erdvės baudos aikštelėje. Pastarosiose „Raptors“ rungtynėse su Sacramento „Kings“ (pralaimėjimas 100:107) Toronto klubo gynėjas Kyle`as Lowry pelnė 34 taškus, nemažai jų įmesdamas dėl baudos aikštelėje buvusių erdvių. D. Casey mano, kad be A. Bargnani aikštėje tai nebūtų įmanoma.

„Mums reikia, kad A. Bargnani būtų aikštėje, nes puolime prie jo turi stovėti varžovų aukštaūgis ir tada baudos aikštelėje atsiveria vietos Kyle`ui“, – po rungtynių su „Jazz“ kalbėjo D. Casey.

Tačiau pačių „Raptors“ baudos aikštelę šį sezoną yra lyg durys, ant kurių kabo užrašas „kviečiame apsilankyti“. Pastarosiose rungtynėse „Kings“ klubas pelnė net 56 taškus „Raptors“ baudos aikštelėje – šią problemą riekia spręsti. Septynerius metus NBA lygoje žaidžiantis A. Johnsonas tai moka geriau.

Didžiausias J. Valančiūno minusas – patirties trūkumas. Kaip sakė D. Casey, lietuviui trūksta patirties padedant komandos gynėjams. Lietuvis dažnai pavėluoja padėti į baudos aikštelę įkertančiam gynėjui puolime, o gynyboje taip pat sunkiai stabdo varžovų aukštaūgius.

„Jis yra greitas pagalbininkas, tačiau turi būti dar greitesnis. Jis turi padėti greičiau, skaityti žaidimą, žaidimo numatymas – tokį žodį turėčiau pavartoti šioje situacijoje. Dabar jis kiek per dažnai įsivelia į fizinį stumdymąsi su varžovų aukštaūgiais ir pavėluoja sekunde ar dar mažiau. Gynyboje taip pat dažnai pritrūksta pusės sekundės pamatyti, ką reikia daryti ir kur stovėti, tačiau tai – tik laiko klausimas“, – kalbėjo D. Casey.

Kaip rašo „Torontosun“, J. Valančiūnas neturėtų priimti to kaip bausmės, nes ilgai netruks ir lietuvis išmoks, ko norima. E. Davisas ir A. Johnsonas supranta, kad J. Valančiūnas netrukus tą pusės sekundės vėlavimą išspręs ir sprendimus priims natūraliai bei atsiims savo vietą starto penkete.

„J. V. bus geras krepšininkas, jis bus tikrai geras. Bet jis dar labai jaunas, tik dvidešimties, jis negali net vartoti alkoholio. Tačiau Jonas labai greitai mokosi“, – apie komandos draugą teigiamai atsiliepė E. Davisas.

Ar tikrai J. Valančiūnas rungtynes pradės ant atsarginių žaidėjų suolo NBA mėgėjai galės išvysti jau penktadienį, kuomet „Raptors“ rungtyniaus prieš Jutos „Jazz“.