Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

LKF prezidentas A. Sabonis įvertino besibaigiančius metus

ELTA 2015.09.08 13:45

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Arvydo Sabonio nuomone, 2014 metai Lietuvos krepšiniui buvo darbingi ir produktyvūs.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Arvydo Sabonio nuomone, 2014 metai Lietuvos krepšiniui buvo darbingi ir produktyvūs.

„Lietuvos krepšinio rezultatai, drauge ir Lietuvos krepšinio federacijos darbas, vertinami pagal vieną pagrindinį rodiklį – nacionalinių vyrų ir moterų rinktinių pasirodymą. 2014 metais ir mūsų vyrai, ir moterys pasirodė puikiai. Vyrai ir be pagrindinio įžaidėjo Manto Kalniečio užėmė ketvirtąją vietą pasaulyje, o moterys laimėjo savo atrankos grupę ir pateko į kitų metų Europos čempionatą. Beje, šiemet moterų rinktinei skyrėme ypatingą dėmesį, pasirūpinome draudimu ir sudarėme tokias pat pasirengimo bei varžybų sąlygas, kaip vyrams. Į kiekvienas jų Europos čempionato atrankos rungtynes Kėdainių arenoje ateidavo beveik po 2000 žiūrovų. Mūsų trijulių krepšinio rinktinė iškovojo Europos čempionato bronzą ir buvo ketvirta pasaulio čempionate, o jaunimo olimpinėse žaidynėse Nandzinge laimėjo aukso medalius“, – mintimis dalinosi A. Sabonis.

LKF prezidentas pripažino, kad jaunimo rinktinių rezultatai galėjo būti geresni.

„Aišku, galbūt norėjosi geresnių jaunimo rinktinių rezultatų Europos čempionatuose. Tačiau, kaip jau minėjau, svarbiausia yra tai, kaip žaidžia nacionalinės vyrų ir moterų rinktinės. Jaunimo rinktinės – tik laiptelis į tas komandas, kurios labiausiai garsina Lietuvos vardą. Tad ir jaunimo rinktinių rezultatą reikėtų vertinti ilgalaike perspektyva – kiek iš tos rinktinės žaidėjų vėliau patenka į vyrų bei moterų rinktines“, – sakė A. Sabonis.

Didelė Lietuvos krepšinio problema – įžaidėjų trūkumas. Ieškoma įvairių variantų šiais problemai išspręsti.

„Praėjusiais metais ėmėme įgyvendinti tokią jau susistemintą programą – kaip sakoma, nuo iki. Peržiūrime sporto mokyklų treniruočių metodikas, reikalausime atskaitomybės. Nutarėme, kad jaunimo rinktinių treneriai turi išlaikyti savo darbo tęstinumą, dėl to jie dirbs ne po vienerius metus, o kelerių metų ciklais – olimpinio ciklo principu. Bene labiausiai norisi pasidžiaugti tuo entuziazmu, su kuriuo puolė dirbti jaunimo treneriai ir patys vaikai, dalyvaujantys projekte „Talentų U15 karta“. Jo mintis – įskiepyti vaikams savo pačių priežiūros, individualaus darbo, mitybos principus dar iki patenkant į šalies jaunimo rinktinę, – aiškino A. Sabonis. – Dabar surenkame talentingiausius Lietuvos vaikus į specializuotas stovyklas penkis kartus per metus po tris dienas. Visus metus juos prižiūri Lietuvos rinktinių gydytojai, sudaromi individualūs planai, ką reikia tobulinti, akcentuojami krepšinio pagrindai, tokie, kaip kojų darbas, kamuolio varymas ir perdavimas, tinkamas apšilimas, traumų prevencija. Tokie dalykai moksleivių krepšinyje dažnai nuslenka į antrą planą, nes pirmame – pergalės prieš kitas krepšinio mokyklas“.

Daug diskusijų šiemet po M. Kalniečio traumos kilo dėl krepšininkų draudimo. Robertui Javtokui patyrus traumą atrankos į 2012 metų olimpines žaidynes varžybose, kompensaciją krepšininkui turėjo sumokėti LKF.

„Šie du atvejai labai skiriasi. R. Javtokui jau baigiama mokėti kompensacija už traumą, patirtą atrankos į 2012 metų olimpines žaidynes, metu. Tai padarė LKF, nes draudimas buvo ne toks, kokio reikėjo, kad sumokėtų draudikai. Po to padarėme išvadas, po ilgų paieškų pasirašėme sutartis dėl visų rinktinių krepšininkų draudimo. Tarpininkaujant LKF rėmėjams, draudikai išmokėjo visą numatytą sumą M. Kalniečiui, baigiamos derinti ir Darjušo Lavrinovičiaus traumos kompensavimo detalės. LKF tikslas – kad žaidėjai nepatirtų finansinių nuostolių, kai trauma patiriama atstovaujant Lietuvos rinktinei“, – pabrėžė A. Sabonis.

Legendinis Lietuvos krepšininkas džiaugėsi augančiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) populiarumu ir didele intriga.

„Iš tikrųjų, stebėti LKL kovas tampa vis įdomiau, aiškus dviejų klubų dominavimas praktiškai išnyko. Tai parodė ir praėjusio sezono DNB LKF taurės finalo ketvertas, kurio nugalėtoju tapo Prienų „TonyBet“ klubas, per vieną savaitgalį įveikęs dvi Eurolygos komandas – Kauno „Žalgirį“ ir Vilniaus „Lietuvos rytą“. Neabejoju, kad ateinantį vasarį vyksiantis LKF taurės finalinis turnyras, suteiks dar daugiau teigiamų emocijų. Šįsyk jis vyks kitokiu, labiau intriguojančiu, formatu, primenančiu Ispanijos taurę. Dėl didžiosios taurės ir daugiau nei 100 000 litų kovos aštuoni stipriausi LKL klubai. Tai – pirmasis sezono trofėjus ir galimybė laimėti nemažą sumą“, – teigė A. Sabonis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi