Sportas

2014.12.30 10:24

D. Biesevičius konstruoja pirmąjį lietuvišką Dakaro bolidą

ELTA 2014.12.30 10:24

Vienas žymiausių Lietuvos mechanikų Darius Biesevičius prieš išvykdamas į Dakaro ralį pripažino, kad kuria pirmąjį lietuvišką automobilį šioms lenktynėms.

Vienas žymiausių Lietuvos mechanikų Darius Biesevičius prieš išvykdamas į Dakaro ralį pripažino, kad kuria pirmąjį lietuvišką automobilį šioms lenktynėms.

„Seniai brandinau mintyse projektą – automobilį, į kurį sudėčiau visas savo žinias ir patirtį, sukauptą bekelės lenktynėse. Pavasarį ryžausi pradėti konstruoti. Džiaugiuosi, kad išvykdamas jau galiu pasigrožėti pirmojo prototipo kontūrais“, – sakė mechanikas.

Per savo karjerą D. Biesevičius taisė ir tobulino daugybę sportinių modelių – nuo gana mėgėjiškų iki kelis šimtus tūkstančių eurų kainuojančių ralio, žiedo ir bekelės monstrų. Ne iš knygų mechanikas žino kaip yra svarbu ir tuo pačiu sunku suderinti bolido aukštus techninius rodiklius, patikimumą ir kainą. Įdomu, kad pirmąjį savo sportinį visureigį Darius sukonstravo absoliučiai nuo nulio: „Pradėjome nuo švaraus popieriaus lapo. Sukūrėme savo konstrukciją, mazgų išdėstymą. Buvo tikrai rimtas iššūkis“.

Projekto autorius prasitarė, kad konstruoja automobilį pagal T3 klasės reikalavimus. Priekines radiatoriaus groteles puošia „Seat“ ženklas. „Pasirinkau trečios kartos „Seat Leon“ modelį, kuris tapo ne tik dizaino pagrindu, bet ir „paskolino“ 2 litrų turbodyzelinį variklį. Po patobulinimų ir reguliavimo variklis bus gerokai pajėgesnis nei standartinis. Kitų techninių sprendimų kol kas nekomentuosiu“, – sakė D. Biesevičius.

Apie projekto kaštus Darius nelinkęs kalbėti.

„Laukia tūkstančiai kilometrų testų. Tik po jų paaiškės techninių sprendimų piniginė išraiška“. Šiuo metu D. Biesevičiui įgyvendinti projektą finansiškai padeda keli privatūs rėmėjai.

„Suprantu, kad visiems labai smalsu, bet daugiau detalių ir planų atskleisiu grįžęs iš Pietų Amerikos. Taip, kitais metais planuoju automobilio debiutą ir norėčiau bent vieną tokį automobilį išleisti į 2016 metų Dakarą. Sieksiu, kad tai nebūtų vienintelis egzempliorius. Jei latviai gamino „Oscar“ automobilius, tai kodėl gi mes, lietuviai, negalime gaminti savo bolidų. Tik dėl modelio pavadinimo dar neapsisprendžiau“, – su šypsena dalinosi planais D. Biesevičius.