Sportas

2015.09.08 13:45

Paaiškėjo Lietuvos čiuožėjai, dalyvausiantys svarbiausiose tarptautinėse varžybose

ELTA 2015.09.08 13:45

Besibaigiant metams paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai svarbiausiose kitų metų varžybose.

Besibaigiant metams paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai svarbiausiose kitų metų varžybose.

Nepraėjus nei metams po to, kai ledo šokėjas Deividas Stagniūnas baigė sportinę karjerą, Lietuva jau gali pasidžiaugti trimis naujomis šokėjų poromis. Tarp suaugusiųjų gerus rezultatus jau rodo dar tik vasarą kartu čiuožti pradėję amerikietė Taylor Tran ir Saulius Ambrulevičius. Savo pirmosiose varžybose Taline (Estija) šių metų lapkričio mėnesį porai pavyko iškovoti privalomus taškus už techniką, suteikiančius teisę startuoti Europos suaugusių čempionate. Jis vyks sausio 25-vasario 2 dienomis Švedijos sostinėje Stokholme. 

Tarp jaunimo sėkmingai pasirodė Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala, kurie šokius ant ledo išbandė tik šių metų pavasarį. Pora jau dalyvavo dvejose tarptautinėse varžybose, o antrosiose taip pat surinko taškus už techniką, kurie suteikia teisę dalyvauti pasaulio jaunimo čempionate.

Pavasarį jėgas šokiuose ant ledo (jaunių amžiaus grupėje) nusprendė išbandyti ir Jogailė Žilionytė, kuri šiuo metu treniruojasi ir atstovauja Lietuvai su Italijos čiuožėju Luca Moriniu.

Lietuvos suaugusių moterų čempione tapo Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ auklėtinė Inga Janulevičiūtė, kurią treniruoja ne vieną Lietuvos čempioną išugdęs treneris Dmitrijus Kozlovas. 

Dėl atsinaujinusios traumos čempionate nepasirodė kita perspektyvi ir šį sezoną puikiai startuojanti čiuožėja Aleksandra Golovkina. Ši sportininkė neseniai iškovojo pirmąjį medalį Lietuvai „Warsaw Cup“ varžybose Lenkijoje.

Jaunimo grupėje aukso medalį jau trečią kartą iš eilės iškovojo taip pat „Baltų ainių“ auklėtinė Deimantė Kizalaitė, antrąją vietą užėmė Elžbieta Kropa, trečiąją – Kamilė Linauskaitė. 

Tarp vaikinų jaunimo čempionu antrąjį kartą tapo klaipėdietis Laurynas Vonžodas, sidabro medalis atiteko Kauno sportininkui Artūrui Ganžėlai, bronzos – Elektrėnų čiuožėjui Edvinui Apitionokui.

Suaugusių šokių ant ledo čempionais tapo T. Tren ir S. Ambrulevičius, jaunimo – G. Damulevičiūtė ir D. Kizala, o jaunių – J. Žilionytė ir L. Morinis. Sportinių šokių čempionais jau trečiąjį kartą buvo pripažinti Goda Butkutė ir Nikita Jermolajevas.

Nors Aleksandra Golovkina dėl atsinaujinusios traumos negalėjo dalyvauti Lietuvos čempionate, tačiau atlikus šio sezono visų kandidačių rezultatų analizę, Lietuvos čiuožimo federacijos valdyba vienbalsiai nusprendė į Europos čempionatą ir Europos jaunimo olimpinį festivalį deleguoti būtent A. Golovkiną.

I. Janulevičiūtė vyks į pasaulio studentų universiadą, o Deimantė Kizalaitė atstovaus Lietuvą pasaulio jaunimo čempionate. Į Europos čempionatą taip pat vyks naujoji šokių ant ledo pora T. Tren ir S. Ambrulevičius, o pasaulio jaunimo čempionate išvysime G. Damulevičiūtę ir D. Kizalą. 

G. Butkutė su N. Jermolajevu dėl amžiaus apribojimų startuoti minėtuose čempionatuose dar negalės.